support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Tuning od firmy G-Power pre BMW 3 E90/E91 ! logo

Tuning od firmy G-Power pre BMW 3 E90/E91 !

06.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

BMW RADU 3 E90


BMW 3 E90. To je štýlové auto s poriadnou dávkou elegancie. Kto sa rád vozí v luxusnom interiéry, v ktorom sa nezaprie dávka športového charakteru, tak toto auto je určené práve preňho. Ladné krivky, okúzľujúca silueta, športová dynamickosť, to sú hlavné znaky tohto, v našom prípade, bavorského sedanu.

Pohonné jednotky sú u tohto auta na výber štyri - dve benzínové a dve dízlové. Z benzínového radu je najvýkonnejší motor s objemom tri litre a s počtom valcov šesť. Jeho sériový výkon sa vyšplhal na veľmi pekných 258 konských síl (190 kW), pričom táto sila je vháňaná do kolies zadnej nápravy. Nie je to veru žiadny slaboch. Avšak ani dízel sa nenechal zahanbiť a disponuje výkonom 228 koní (170 kW), pričom vnútornosti tvorí objem tri litre a počet valcov činí šesť. Myslím, že každý si príde na svoje.

BMW E90 TUNING OD FIRMY G-POWER G3


bmw g3 gpower
Neubehlo veľa času a už je tu ďalšia firma hlásiaca sa o úpravu tohto „bawora“. Tentokrát ide o nekompromisného nemeckého úpravcu G-Power, ktorý je známy svojimi dravými motorovými úpravami. Presvedčiť sa o tom môžme aj na tomto kúsku, ktorý sa vynímal na tohtoročnej Essen Motor Show.

Tentokrát sa jedná o "Highline Kit" určený pre BMW „trojkovej“ rady (E90/E91 sedan a sports wagon), ktorý v sebe zahrňuje kompletný bodykit, ktorý je charakteristický výrobnou technológiou. Každý diel je vyrobený z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami.

Naopak pre priaznivcov extrému je tu aj "Extremo Kit", ktorý obsahuje taktiež rozšírené blatníky.

Ako sme pri G-Power zvyknutí, jeho optický tuning je nanajvýš na decentnej úrovni. Inak tomu nebolo ani v prípade tohto „killera“. V prednej časti pribudol mierne poupravený predný nárazník s prídavným difúzorom. Samotný upravený nárazník ma v spodnej časti tri samostatné otvory, pričom navzájom sú predelené šikmými priečkami.

Stredový, podlhovastý otvor má za úlohu privádzať chladný vzduch ku chladiču motora a bočné dva slúžia ako miesto pre štvoricou hmlových svetiel, pričom všetky otvory sú prekryté čiernym ťahokovom. Predný difúzor pritom krivkami nadväzuje na dizajn nárazníka, kde samotný difúzor je z karbónu. G-Power jednoducho vie, ako zaujať.

Svoje miesto si našli aj decentné prahové nástavce. Svojím tvarovaním ideálne sadnú k siluete boku auta, pričom výčnelky prahov perfektne kopírujú výčnelky dverí. Čo viac si môže zákazník priať. Samozrejme, ak si želá nejaké to osvetlenie podvozku, nech sa páči. Chlapíci z G-Power sú k dispozícii.

V zadnej časti bol takisto modifikovaný zadný nárazník pre potreby nového karbónového difúzora, z ktorého vykukuje štvorica okrúhlych koncoviek celonerezového výfukového systému. Práve na výfuky môže byť firma G-Power právom hrdá. Ich kvalitný a ostrý zvuk nemá obdobu široko-ďaleko. Nesmieme tiež zabudnúť na decentné športové krídlo, resp. lištu, umiestnenú na zadnom kufri. Pri verzii touring (kombi verzia BMW radu 3) ide o krídlo umiestnené na streche auta. Úpravcovia jednoducho vedia, v čom sa skrýva čaro tohto auta, ako aj samotnej úpravy.

Dizajn dotvárajú luxusné disky z dielne G-Power, ktorá na nich môže byť bez debaty pyšná. Ide o sadu Silverstone Diamond, čo sú vlastne 20-lúčové, 20“ disky, ktoré dokonale vystihujú potenciál automobilky BMW. Ak by vám boli tieto disky málo, siahnite po modelovej rade Styling III-Limited Edition, ktorá sa chváli trojdielnymi 16-lúčovými "spyder" diskami, dostupné vo veľkosti 19- a 20-palcov. Charakteristické sú svojou o 40% menšou hmotnosťou, než klasické zliatinové disky.

bmw g3 gpower
G-Power nezabudol ani na výkonový potenciál tohto auta a preto sa pustil do motorového ladenia a úpravy podvozku. Ten po osadení nových tlmičov a pružín klesol k zemi o pekných 3050 mm, v závislosti od želania zákazníka. Zahanbiť sa nedali ani brzdy, pretože vpredu sa už vynímajú 385 mm vŕtane taniere, ktoré sú kontrolované 6-piestikovými strmeňmi.

35-ročné skúsenosti v oblasti zvyšovania výkonu majú svoje opodstatnenie. V plnej miere sa ukázalo aj v prípade tohto auta. K dispozícii je úprava sériových trojlitrových štvor aj šesťvalcov, ktorým bol zväčšený objem na primeraných 3,3-litra. Keby vám to náhodou nestačilo, stačí len povedať a G-Power vám pod kapotu vášho trojkového BMW „natrepe“ mohutný motor V8 s objemom 5,2 litra a s výkonom 420 koní. Stále sa vám to zdá primálo? Tak potom požiadajte o motor V10 s výkonom 550 konských síl spolu s upravenou automatickou prevodovkou. Pri tejto kombinácii vám zaručene prebehne mráz po chrbte v momente, keď zošliapnete plynový pedál :-D.

Ani prívrženci dízlových motorov neodídu nakrátko. Pre nich je pripravený D-Tronik chip, ktorý posunie hranicu výkonu ich motora smerom hore , čiže o 35 koní a 60 Nm.

Je logické, že ukazovateľ rýchlosti musel byť mierne upravený. Zmena sa týkala rozšírenia škály „maximálky“ z pôvodných 300 km/h na 360 km/h. Hm, ešte stále pochybujete o tom, že chlapci z G-Power to nemyslia až tak vážne? ...;-)

Fotogaléria BMW radu 3 v úprave pod označením G3 od firmy G-power:


Čo si myslíte na úpravu G3 od firmy G-power pre auto značky BMW radu 3? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14057x    hodnotenie: 44/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt