support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 1M COUPE - športovo-upravený bavorák od APP Europe logo bmw

BMW 1M COUPE - športovo-upravený bavorák od APP Europe

05.Nov.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Zázračné písmenko M v názve najnovšieho modelu nemeckej automobilky BMW dáva jasne najavo, o aké zverstvo sa jedná. BMW 1M je stelesnením túžob a umenia ľudskej rasy a je zároveň podporená chuťou zdolávať nezdolateľné. No ako to býva v tuningovej brandži bežné, nájdu sa jedinci, ktorým je sériový výkon tohto žrebca nedostatočný a cítia potrebu s tým niečo robiť. Pozrime sa teda na projekt americkej firmy APP Automotive.

Najmenšie Mko v histórií má číselný prívlastok 1. Možno viacerým vŕta v hlave, prečo sa tento športový model nevolá M1 ale 1M. Dôvodom je posvätnosť označenia M1 pre vôbec prvé Mkové BMW pochádzajúce zo 70. rokov. Dnes sa však píše rok 2011 a svetové cesty brázdi jednotkové BMW v úprave BMW Motorsport GmbH. Postavené je už z existujúcich komponentov, ako je motor, nápravy a prevodovka, doplnené novou, resp. upravenou karosériou. Výsledkom je skutočne živý nástroj „skazy“, na ktorý je nutné v istých prípadoch vlastniť zbrojný pas.

BMW 1M - TUNING NA DORAZ


O pohon tejto nádhery sa stará známy tri a pol litrový šesťvalec, ktorému potrebný krútiaci moment dodávajú dve malé turbá. Poznať ho môžeme napríklad z modelu Z4 35is. Jeho výkon činí 340 koní (250 kW) a 450 Nm, čo je na tak „malé“ a ľahké auto značná porcia výkonu. No veľa sa môže niekomu zdať málo. Tak, ako to bolo v prípade úpravcu APP.

O úpravu 1M sa postarala americká firma APP Automotive, ktorá pod svoju strechu združuje množstvo známych výrobcov performance dielov ako napríklad DC Sports, AEM či StopTech a aplikuje ich na svoje projekty. Tým najnovším je práve úprava tohto BMW 1M, ktoré vo finálnej podobe vyzerá viac než brutálne.

Začneme z ostra – úpravcovi sa pod prednú kapotu tohto žrebca podarilo nahnať ďalšie posily vďaka inštalácii väčšieho intercooleru, preprogramovaniu riadiacej jednotky a osadeniu ľahšieho a odolnejšieho titánového výfuku. Výsledkom je nárast celkového výkonu o 70 koní na konečných 410 koníkov alebo ako by jeden básnik napísal – 410 klincov do rakvy chúďatkám zadným pneumatikám :) Sexy čierne disky ATS s obutím Pirelli za sebou skrývajú klenot v podobe keramického brzdového systému od firmy MOV'iT poskladaného zo šiestich piestikových strmeňov vpredu a štyroch piestikových strmeňov vzadu. Štandardný podvozok bol zároveň nahradený druhým naj, čo firma KW Suspension ponúka - Variant 3 s možnosťou nastavovania prostredníctvom aplikácie pre iPhone/iPod Touch. Majiteľ si pritom môže zvoliť medzi komfortným nastavením a rýdzo športovým v prípade, že sa mu zachce trochu si zašantiť. Pojem trochu treba brať s rezervou :).

Bez povšimnutia nemohol ostať interiér, ktorý dostal niekoľko vzácnych vylepšení. V prvom rade ide o športový volant s indikáciou otáčok priamo od BMW Performance rovnako ako aj športové sedadlá. Obidva prvky sú potiahnuté dokonalou alcantarou doplnenou oranžovým šitím.

bmw 1m coupe app automotive europe tuning

bmw 1m coupe app automotive europe tuning

bmw 1m coupe app automotive europe tuning

bmw 1m coupe app automotive europe tuning

bmw 1m coupe app automotive europe tuning

bmw 1m coupe app automotive europe tuning

BMW 1M Coupe od APP:


Ako sa vám páči toto upravené BMW 1M COUPE firmou APP?


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Advanced Performance Parts (APP Europe GmbH) nájdete tu:

APP Automotive


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6872x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt