support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 1 (F20) od Lumma Design štýlové doplnky a zníženie podvozku pre nemeckého krpca logo bmw

BMW 1 (F20) od Lumma Design štýlové doplnky a zníženie podvozku pre nemeckého krpca

27.Jul.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Experti na dizajn a tuning z Lumma Design sa rozhodli dodať trochu okázalejší a dynamickejší vzhľad aj BMW radu 1. Paket stylingového vylepšenia, úprava podvozku a výnimočne spracovaný interiér. Toto sú tri základné piliere, na ktorých stojí kompletný tuningový program Lumma Design pre BMW radu 1. Jeden z cenovo najdostupnejších modelov bavorskej automobilky pôsobí po úpravách skutočne exkluzívnejšie.

Dizajnoví odborníci z nemeckej firmy sídliacej v meste Winterlingen sa rozhodli zostriť línie BMW radu 1. Model, ktorý pred časom prišiel s výrazne pozmenenou tvárou si podľa autorov tohto tuningu zaslúži trochu viac športového vzhľadu a tak sa rozhodli dopriať mu celý set doplnkov. Navonok pritom ale nešlo o žiadne revolučné zmeny. Doplnky pôsobia veľmi decentne a vhodne zvýrazňujú určité krivky tohto modelu.

Lumma Design pre BMW radu 1: podľa zásady „menej je niekedy viac“


Najvýraznejšou zmenou je spojler predného nárazníka, ktorý vhodne vyplnil jeho stredovú časť a dodal jeho spodnej hrane trochu výraznejší charakter. Bočnú časť zdobí oranžovo-čierny ozdobný pás s logom spoločnosti Lumma Design, ktorý sa na snehobielom laku veľmi dobre vyníma. K BMW radu 1 ponúka Lumma Design viacero športových diskov. Konkrétne na tomto vozidle sú použité 18-palcové elektróny v antracitovom prevedení a s lešteným povrchom. Len pre zaujímavosť dodajme, že sada štyroch takýchto diskov aj s patričným obutím vás vyjde približne na 1 700 €.

Pozornejší si určite všimnú nižšiu svetlú výšku, ktorú majú na svedomí športové pružiny, ktoré sú zároveň jedinou úpravou v podvozkovej časti. Tuhšie pruženie ale zvýrazní športové ambície tohto modelu a lepšie sedí aj k dynamickejšiemu vzhľadu. Na vzhľad sa nezabudlo ani v interiéri a práve tu nájdeme najviac úprav. Spoločnosť Lumma Design pripravila pre vnútrajšok BMW radu 1 hliníkové športové pedále, dekoratívne obloženie v rôznych farbách a exkluzívne velúrové koberčeky.

Sada vylepšení pre BMW radu 1 od Lumma Design predstavuje jednoduchý spôsob ako tomuto malému „bavoráku“ dodať odvážnejší a športovejší vzhľad. Či sa v dielňach Lumma Design rodí aj nejaké odvážnejšie vylepšenie pre tento model, zatiaľ nie je známe.

bmw radu 1 lumma design styling

bmw radu 1 lumma design styling

bmw radu 1 lumma design styling

bmw radu 1 lumma design styling

bmw radu 1 lumma design styling

bmw radu 1 lumma design styling

bmw radu 1 lumma design styling

lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Čo vravíte na úpravu BMW z najmenšieho radu 1 od tunerov z firmy Lumma Design ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Design, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA DESIGN tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3866x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt