support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 1 Coupé AC Schnitzer TUNE IT! SAFE! – svižný pomocník pre policajtov logo bmw

BMW 1 Coupé AC Schnitzer TUNE IT! SAFE! – svižný pomocník pre policajtov

07.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V službách polície je dnes pomerne veľké množstvo ľudí, a ešte väčšie množstvo automobilov doslova od výmyslu sveta ;-). Nemci majú Porsche, Taliani zasa Lamborghini, iní zase Audi, BMW, Škoda atď. Veď nie je jednoduché dolapiť zločinca utekajúceho napríklad na 300 koňovom povoze. Nemecká polícia je však povestná svojim zbrojným arzenálom, na ktorý by v istých prípadoch nebolo na škodu vlastniť zbrojný pas. Najnovším prírastkom je BMW radu 1, upravené firmou AC Schnitzer v rámci populárneho projektu TUNE IT! SAFE! .

BMW radu 1 je dosť populárne auto, najmä pre svoj nedráždiaci a neprovokujúci vzhľad, kvalitné motory a najmä všestrannosť. Aj možno z tohto dôvodu vídame za ich volantom viac ženy ako mužov. Jednotkové BMW ja navrhnuté tak, aby nikoho neurazilo, ale práve naopak, potešilo. Jeho výbava, dizajn, jazdné vlastnosti a pohonné jednotky sú skombinované tak, aby vytvárali dokonalú symbiózu.

Verzia Coupé je o to príťažlivejšia, že má len jeden pár dverí a pôsobí výraznejšie športovo, než ostatné motorizácie. Práve preto môže mať pod kapotou len trojicu motorov, z nich najsilnejším je korunovaný trojlitrový šesťvalec biturbo s enormným výkonom 306 konských síl (225 kW) a 400 Nm. Šprint tohto „prcka“ zvládne za 5,3 sekundy, čo je veľmi súťaživý čas.

TUNE IT! SAFE ! AC SCHNITZER BMW 1 Coupé


AC Schnitzer si však pre svoju úpravu vybral motor 123d. Pod týmto označením sa skrýva štvorvalcový dieselový agregát s objemom 2,5l, preplňovaný dvoma variabilnými turbodúchadlami s maximálnym výkonom 204 koní (150 kW) a 400 Nm.

AC Schnitzer sa rozhodol upraviť toto BMW v rámci rozsiahleho projektu TUNE IT! SAFE! a upozorniť tak na nebezpečenstvá spojené s amatérskym tuningom, ktorý sa môže stať nebezpečným. Ako sme spomenuli vyššie, základom prestavby bolo BMW rady 1 s dízlovým agregátom 123d pod kapotou.

Prvým krokom nemeckého tunera AC Schnitzer bol upgrade motora na 2.3 D s konečným výkonom 241 koní (177 kW) a 480 Nm. To celkom slušné množstvo výkonu pracujúce v mene polície. Otázkou možno taktiež je, prečo sa páni z AC Schnitzer nerozhodli pre výkonnejší agregát 135i, ktorý má určite väčší potenciál. Každopádne, tuneri pokračovali vo svojich úpravách aj ďalej. Osadili športový podvozok so znížením 30mm a 19“ disky AC Schnitzer IV BiColor.

Tuningový paket si žiadal aj zopár estetickým úprav. Dopredu sa nasťahoval agresívnejší predný nárazník s dvoma výraznými „plutvami“ a integrovaným LED denným svietením od firmy Hella, pribudli štýlové prahové nadstavce a dozadu modifikovaný nárazník, optické predĺženie strechy a športové krídlo na kufor. Dohromady tieto diely dávajú jasný, ucelený bodykit, ktorý z auta robí nemilosrdného strážcu zákona. Keďže ide o policajné auto, toto BMW je samozrejme vybavené policajnými doplnkami a technológiami, medzi inými majákmi firmy Hella a polepmi Foliatec.

Interiér je už len decentne dotvorený príjemnou tmavou kožou a športovými sedačkami. Typicky pre tuning interiéru t.j. karbónové doplnky nájdete na palubnej doske, volante a madlách dverí. Chytrým interiérovým doplnkom je aj budík preťaženia G-Force Indicator.

bmw 1 123d diesel tune it safe! ac schnitzer

bmw 1 123d diesel tune it safe! ac schnitzer

bmw 1 123d diesel tune it safe! ac schnitzer

bmw 1 123d diesel tune it safe! ac schnitzer

bmw 1 123d diesel tune it safe! ac schnitzer

BMW 123d ACS1 AC Schnitzer Tune it! Safe!:Čo poviete na projekt "Tune it! Safe!" pre BMW s dieslovým motorom 123d v úprave od AC Schnitzer?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám o projekte TUNE IT! SAFE!, tak navštívte našu podstránku:

TUNE IT SAFE! tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11007x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt