support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Športové tlmiče Bilstein - špičková nemecká technika – test Porsche 997 Turbo GT logo podvozky

Športové tlmiče Bilstein - špičková nemecká technika – test Porsche 997 Turbo GT

11.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Svetoznáme pretekárske okruhy sa už neraz stali terčom rôznych testov svetových tunerov, ktorí na týchto okruhoch testujú schopnosti svojich štvorkolesových projektov. Stredobodom záujmu sú vylepšenia, ktoré boli aplikované na konkrétne auto a vyžadujú si tak „trochu pozornosti“. Okruh Hockenheimring už hostil množstvo úpravcov, medzi ktorými bola aj firma Bilstein, ktorá poslala na tento okruh svoj nedávny projekt.

O firme Bilstein už mnohí z vás určite počuli. Slovo Bilstein sa už viac ako 50 rokov v motoristickom svete spája s profesionálnymi podvozkovými komponentmi. Obrovské percento zo všetkých pretekárskych áut každej kategórie si „obúva“ podvozky Bilstein a aj vďaka tomu putovalo na konto tejto nemeckej firmy neuveriteľné množstvo víťazstiev. Bilstein vyrába športové podvozky pre celú radu svetových automobiliek a dnes už spolupracuje s výrobcami ako Mercedes-Benz, Porsche, BMW, Audi, Bugatti, Ferrari, lamborghini, s divíziou General Motors, Jaguár, Subaru, Mitsubishi a Nissan. Bilstein je v globále označenie pre kvalitné podvozkové komponenty.
logo bilstein

Portfólio firmy Bilstein je momentálne dosť široké, okrem „obyčajných“ športových komponentov pozostávajúcich z kvalitných športových tlmičov a znížených pružín, nájdeme aj špeciálne podvozkové kity:

Výškovo nastaviteľné tlmiče so stlačeným plynom – Táto modelová rada tlmičov je vyrábaná vo viacerých verziách Bilstein – B10, B12, B14 a B16. Umožňujú zníženie svetlej výšky auta v pomere -60/-40mm, -30/-30mm, -30 až -50mm na oboch nápravách pre agresívnejší vzhľad a lepšie stabilitu na cestách. Tieto tlmiče sú pred uvedením na trh testované inžiniermi a odborníkmi firmy Bilstein, čo dáva záruku maximálnej kvality a odolnosti. Vyrábané sú z odolných materiálov a samozrejmosťou je aj TUV certifikácia. V kombinácii s kvalitnými Bilstein pružinami získate nekompromisnú svetovú kvalitu. Tlmiče verzie B14 a B16 obsahujú matice a podložky vyrobené zo špeciálnej zliatiny a povrch tlmičov je ošetrený špeciálnou technológiou Triple-C-Technology. Zároveň je možné nastaviť si ich podľa chuti, od maximálneho pohodlia až po extrémne športové správanie – a to priamo na aute a taktiež je možné upravovať ich tuhosť!

športový tlmič bilstein power b10


športový tlmič bilstein tuning b12


športový tlmič bilstein pss b14


Elektronické podvozky Bilstein


športový tlmič bilstein ridecontrol b16


Bilstein Ridecontrol – Veľkým lákadlom v portfóliu firmy Bilstein, sú elektronicky nastaviteľné podvozky. Jednoduchým stlačením tlačítka v kombinácií s podsvieteným operačným panelom v kokpite, si môže majiteľ tohto kitu na svojom aute zmeniť správanie sa z módu „Komfort“ na mód „Sport“. Podvozok sa tak okamžite prispôsobí želaniu majiteľa zmenou svojej tuhosti. Rozsah zníženia svetlej výšky auto pri tomto kite je -30mm až -50mm. Povrch týchto tlmičov je taktiež ošetrený technológiou Triple-C-Technology, zabraňujúcou vzniku korózie a tento model tlmičov obsahuje matice a podložky vyrobené z odolnej špeciálnej zliatiny.

športový tlmič bilstein damptronic


Bilstein Damptronic – Exkluzívna modelová rada pre majiteľov nového Nissan Skyline GT-R a vozidiel Porsche. Bilstein Damptronic ponúka maximálny pôžitok z jazdy vďaka kvalitnému prevedeniu dielov, 3 režimy správania sa konfigurovateľné z interiéru vozidla – Racing, Sport, Comfort, zníženie v rozmedzí -30mm až -50mm, povrchovú úpravu technológiou Triple-C-Technology a súčasti vyrobené z kvalitnej zliatiny. Kto hľadá maximálny výkon, ten chce Bilstein Damptronic!

Poslednou novinkou firmy Bilstein sú modifikované predné tlmiče rady MDS, určené pre vozidlá Porsche, konkrétne 997 GT3 RSR, 997 GT3 Cup, 997 GT3 Cup-S, 997 GT3 R. Usilovným vývojom sa inžinierom podarilo znížiť celkovú hmotnosť pre jeden tlmič až o 0,7 kg, čo sa bezpochyby prejaví na kvalite odpruženia.

Bilstein tlmiče vo fotogalérii:porsche gt rs turbo cargraphic


Čo však spája firmu Bilstein a dátum 15. apríl 2009? V prvom rade je to upravené Porsche 997 Turbo GT RSC 3,6L s výkonom 624 koní (459 kW), so športovým podvozkom od firmy Bilstein. Otázka však znie, čo je na ňom také zvláštne, že bolo nutné vypustiť ho na svetovo uznávaný okruh? Odpoveď sa skrýva v dvoch slovách: Airlift-Suspension. Firma Bilstein, podobne ako KW Suspension, vyvinula hydraulický športový podvozok, umožňujúci pozdvihnutie svetlej výšky auta pri prejazdoch nerovnosťami, ako napríklad rôzne spomaľovače či nepríjemné výjazdy z garáží. Airlift-Suspension dokáže pridvihnúť auto od zeme o celých 55 mm, čo s prehľadom postačuje na prejazd vyššie spomenutými nerovnosťami.

porsche gt rs turbo cargraphic


Bilstein tlmiče použité v motorovom športe:A práve tento sofistikovaný podvozok je osadený v tomto upravenom Porsche. Porsche bolo následne vzaté na svetoznámy okruh Hockenheimring a za volant sa posadila 196 cm vysoká rally legenda, Walter Röhrl. Ak chce totižto tuningová firma vedieť všetko o správaní sa a vývoji kvalitných športových podvozkov, má len jedinú možnosť – opýtať sa na to rally legendy, akou Walter Röhrl zaručene je. Jeho úlohou bolo vyskúšať fungovanie tohto nastaviteľného podvozku v extrémnych podmienkach, akými 624 koňové Porsche určite je. Verdikt je samozrejme viac než pozitívny a Airlift-Suspension splnil všetky očakávania, ktoré z jeho vývoja vychádzali.

walter rohrl bilstein airlift


Bilstein Airlift Suspension v úprave Porsche od Cargraphic s testovacím jazdcom Walter Röhrl-omPorsche 997 Turbo 3.6 RSC na okruhu Hockenheimring s Walter Röhrl-omČo si myslíte o podvozkových kitoch od spoločnosti Bilstein ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií úpravám ku značke PORSCHE, tak navštívte našu podstránku:

PORSCHE tuning


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad a text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15274x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt