support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Luxusná rýchlosť v podaní Bentley Arnage pre rok 2007 ! logo

Luxusná rýchlosť v podaní Bentley Arnage pre rok 2007 !

13.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Autá v kombinácii luxus a šport už nie sú ničím novým. Automobilový vývoj ide tak rýchlo dopredu, že aj v tých najzákladnejších modeloch nájdeme nejaký ten náznak luxusu, resp. kvalitného pohodlia. Dennodenne, či o tom vieme alebo nie, vývojári najrôznejších automobiliek prinášajú svetu všemožné vylepšenia svojich modelov áut. Vývoj musí držať krok s dobou a preto sa im ani nemožno čudovať. Čoraz viac sa automobilky zameriavajú na športovú stránku svojich áut, ale pritom nezabúdajú na pohodlie, bezpečnosť a výbavu. Jedným slovom luxus. Výrobcovia veľmi dobre poznajú požiadavky náročného ľudstva a určite preto sa vybrali práve touto cestou. Ináč to nebolo ani v dielni kráľa luxusu na cestách – Bentley, v prípade jeho nového modelu pre rok 2007.

ORIGINALITA NA ŠTYROCH KOLESÁCH


bentley_continental_history
Bentley. To je symbol luxusu od dávnych dôb minulých, konkrétne od roku 1920. Vtedy pán W. O. Bentley, konštruktér leteckých motorov, založil firmu na výrobu športových automobilov. O 11 rokov neskôr sa Bentley spojil s „luxusným“ velikánom Rolls-Royce (RR). Tieto dve automobilky vyrábali veľmi podobné autá, avšak Bentley sa od RR líšil tým, že vyrábal viac športové autá. Dnes je Bentley súčasťou koncernu VW a aj naďalej produkujú autá svetového mena. Autá značky Bentley sú symbolom krásy, luxusu a vyzývavého dizajnu. Kto má potrebu vlastniť poriadne výkonné auto, ale pritom sa nechce vzdať pohodlia, určite nech sa obráti práve na vozy tejto značky. Ich vyzývavý dizajn s prvkami športovosti zaujme hádam každého fanúšika športových vozov a zároveň mu ponúkne poriadnu dávku luxusu.

Automobilku Bentley pozná určite množstvo ľudí. Ich vyzývavé autá typické svojim "Flying B" na prednej maske, ohurujúce nejedného priaznivca drahých a luxusných áut. Poznáte to, cesta z domu na letisko za služobnou cestou. Potrebujete odvoz, resp. máte šoféra, ale hádam sa nebudete voziť v nejakom gýčovom aute. Potrebujete maximálne pohodlie a luxus, kombinované so športovým charakterom. V tom prípade si určite zvolíte Bentley, ktoré vám splní vaše požiadavky na maximum.

BENTLEY ARNAGE 2007


bentley_arnage_2007
Vývojári z tejto automobilky nenechali na seba dlho čakať a svoj doterajší model Arnage obohatili o pár zaujímavých kúskov. Arnage, to je štýlová limuzína, ktorá v sebe skrýva športový potenciál a poriadny luxus. Avšak doba ide ďalej a s ňou prichádza aj rok 2007. Práve pre budúci rok pripravila automobilka Bentley vylepšený a vynovený model Arnage. Poďme sa spoločne pozrieť, o čo vlastne ide.

Čo sa dialo pred dvoma rokmi. Technici automobilky Bentley sa plne venovali vylepšeniam podvozku a vecí s ním spojenými a ozaj sa im to vyplatilo. Čo tým myslím? Model Arnage dostal výkonnejšie prevedenie klasického motora 6,75l V8 a nakoniec aj šesťstupňovú automatickú prevodovku ZF. Starší osemvalec s objemom 6752 cm3 už nepodliehal emisným pravidlám Euro 4 a práve to priviedlo mechanikov z Bentley k jeho "upgradu". Najrýchlejší Arnage, Arnage T s preplňovaným motorom tak dosahuje najvyšší výkon 372 kW (500 koní) a krútiaci moment 1000 Nm (doteraz to bolo 336 kW a 875 Nm). Zmeny sa udiali aj na systéme preplňovania a ventilových rozvodoch. K tomu treba prirátať aj modernú šesťstupňovú automatickú prevodovku ZF s troma módmi - Drive, Sport and Semi-Automatic, ktorá tak prispela k lepším jazdným vlastnostiam.

Vďaka tejto konfigurácii dosahuje Arnage T maximálnu rýchlosť 288 km/h, oproti pôvodným 270 km/h. Taktiež sa nezabudlo ani na „slabšiu“ verziu Arnage R, ktorej motor bol upravený z pôvodnej hodnoty 298 kW na 336 kW, čiže na úroveň ešte neupraveného Arnage T pre rok 2007.
V sériovej výbave všetkých modelov je pozdĺžne a výškovo nastaviteľný volant, pribudol systém kontroly tlaku v pneumatikách, nový stabilizačný systém ESP, palubný telefónny systém s Bluetooth technológiou a príplatkové, elektricky ovládané "Flying B" na chladiči. K dispozícii je nová paleta vonkajších farieb, druhov čalúnenia a takisto kolesá z ľahkých zliatin.

Fotogaléria Bentley Arnage 2007:Aký je váš názor na značku Bentley? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BENTLEY tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7188x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt