support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bentley Bentley Continental Supersports: najrýchlejší grand tourer na svete logo bentley

Bentley Continental Supersports: najrýchlejší grand tourer na svete

21.Feb.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Ak patríte medzi fanúšikov luxusného životného štýlu a okrem toho máte aj dostatok finančných prostriedkov, nové Bentley Continental Supersports by mohlo parkovať aj vo vašej garáži. Výrobca vytasil z rukáva svoje najväčšie eso a predstavuje luxusný grand tourer s viacerými prvenstvami. Pripravte sa na maximálne kvalitné spracovanie, jedinečný dizajn a neočakávanú silu, ktorá tento model posúva na vrchol v rámci svojej triedy.

Bentley Continental Supersports vyniká snáď v každom smere


Nový Bentley Continental Supersports prichádza s vysokými ambíciami a výrobca si dal na tejto novinke skutočne záležať. Automobilka sľubuje, že s novinkou si užijete maximum luxusu a jedinečný pocit z jazdy. Vzhľadom na parametre sa tomuto tvrdeniu ale dá naozaj veriť. Ako sme už v úvode spomenuli, Continental Supersports sa vo viacerých ohľadoch stáva jednotnou v rámci produktového radu značky ale aj v rámci celej svojej triedy a tak tu nie je priestor na žiadne kompromisy.

Pod svojou kapotou ukrýva Bentley Continental Supersports doslova strojársky klenot. Hneď na úvod sa poďme pozrieť práve na jeho parametre, pretože tými ohúri novinka zrejme najviac. Srdcom tohto grand toureru je 6.0-litrový dvanásťvalec prepĺňaný dvoma novými a silnejšími turbodúchadlami. Okrem prepĺňania bolo prepracované aj chladenie a kľukové ústrojenstvo. Výrobca tento motor dodatočne upravil pre potreby variantu Supersports, vďaka čomu sa dokáže postarať o maximálny výkon až 710 koní a maximálny krútiaci moment 1017 Nm.

S týmto 2320-kilogramovým vážiacim kolosom vie motor Bentley W12 riadne pohnúť, o čom vás určite presvedčia aj ďalšie parametre, na ktoré sa pozrieme. Pohonnému agregátu sekunduje 8-stupňová prevodovka ZF, pričom pod volantom nechýbajú ani páčky určené na preraďovanie rýchlostných stupňov. Samozrejmosťou je aj stály pohon všetkých kolies s pomerom 40:60 v prospech zadnej nápravy.

bentley continental supersports

Práve motor robí z tohto Bentley natoľko výnimočný model. Aktuálne ide totiž o najrýchlejší sériovo vyrábaný model značky. Prvenstvo mu však patrí aj v ohľade triedy, Bentley Continental Supersports je na výkonnostnom vrchole v rámci triedy grand touring. Dodajme, že novinka zvládne akcelerovať z 0 na 100 km/h už za 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť atakuje hodnotu 336 km/h. Uvedené prvenstvá patria aj verzii s plátennou strechou Convertible. Aktuálne ide o najrýchlejší 4-sedadlový kabriolet na svete. V prípade Supersports Convertible je ale potrebné počítať s akceleráciou o 0,4 sekundy pomalšou než v prípade variantu s pevnou strechou.

bentley continental supersports

Nové Bentley Continental Supersports sa celkom logicky nevyhýba ani porovnaniam so svojim predchodcom z roku 2009. Oproti nemu ale ponúka o 80 koní vyšší výkon a o 217 Nm vyšší maximálny krútiaci moment. Maximálka tohto luxusného športového kupé sa zvýšila o približne 7 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h sa zlepšilo o 0,3 sekundy.

Samostatnou kapitolou je exteriér a interiér Continentalu Supersports. Od svojich „bežných“ súrodencov sa ostrá verzia odlišuje prepracovanými nárazníkmi výraznejšími lištami a veľkým zadným spojlerom. Osobitný charakter tomuto športovému grand toureru dodávajú zatmavené predné a zadné svetlá a tiež početné čierne lesklé doplnky. Zovňajšok dotvára aj karbónový difúzor, predný splitter či otvory nasávania vzduchu na kapote. Ak by sa vám zdal byť vzhľad málo luxusný, dokúpiť si môžete balíček X Specification, ktorý zahŕňa dvojfarebné prevedenie karosérie, karbónové kryty spätných zrkadiel a tiež pedále.

bentley continental supersports

Interiér hýri luxusnými prvkami, na výber máte z rôznych typov a sfarbení koženého čalúnenia. V katalógu nájdete výber desiatich rôznych dýh a ďalšieho dekoratívneho obloženia. Nechýba samozrejme ani možnosť objednať si do interiéru obklady z karbónu. Po prvýkrát v histórii modelov Continental GT ponúka výrobca interiér v trojfarebnom prevedení. V interiéri samozrejme nechýbajú početné značenia Supersports, športový volant a špeciálny volič automatickej prevodovky.

Bentley Continental Supersports bude štandardne dodávaný s 21-palcovými kolesami. Prvé kusy k zákazníkom poputujú už v najbližších mesiacoch. Automobilka celkom oprávnene považuje tento model za svoj súčasný vrchol čo sa týka miery luxusu a výkonu a len tak ľahko ho niečo v najbližšej dobe zrejme ani neprekoná.

bentley continental supersports

bentley continental supersports

bentley continental supersports

bentley continental supersports

bentley continental supersports

2017 Bentley Continental Supersports:Čo tvoj názor na tento luxusný najvýkonnejší grand tourer Bentley Continental Supersports ? Nech sa páči, hlasuj tu:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Bentley vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BENTLEY tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2082x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt