support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bentley Bentley Continental GT V8 S - dynamika a luxus na vyššej úrovni logo bentley

Bentley Continental GT V8 S - dynamika a luxus na vyššej úrovni

29.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Bentley nedávno predstavilo dve novinky, ktoré sú oživením modelového radu Continental. Prichádzajú s mierne upraveným dizajnom, prepracovaným podvozkom a výkonnejším motorom. To všetko pri zachovanej úrovni luxusu, na ktorú sú klienti tejto značky zvyknutí. Bentley Continental GT V8 S bude dostupný aj vo verzii Convertible so sklápateľnou strechou.

Značka Bentley sa v druhej polovici tohto roka už nechce púšťať do žiadnych rozsiahlych zmien v rámci svojej ponuky. Rovnako netreba očakávať ani veľa viditeľných dizajnových zmien. Modely Continental GT V8 S však majú, aj napriek svojmu menej nápadnému označeniu, čo ukázať. Pripravené sú pre všetkých, ktorí túžia po maximálnom luxuse, no zároveň si chcú užiť rýchlu a športovú jazdu. Vďaka úpravám, ktoré tieto modely absolvovali, to bude šoférovi umožnené, čo naznačuje už samotné písmenko S v názve.

Bentley Continental GT V8 S: stylingové zmeny aj vyšší výkon


Kozmetické zmeny u tejto športovo ladenej dvojice sa zamerali predovšetkým na vylepšenie aerodynamiky. Počítať môžete s predĺženou spodnou časťou predného nárazníka, výraznejšími bočnými prahmi a zadným difúzorom. Najmä zadný difúzor prispieva pri vyšších rýchlostiach k celkovo väčšej stabilite vozidla. Uvedené zásahy však nijako nenarúšajú elegantný charakter tohto modelu.

Na želanie je možné dodať 21-palcové disky Black Edition a prvky z prémiovej výbavy Mulliner Driving Specification. Tá okrem iného obsahuje lesklé kryty spätných zrkadiel, hliníkové pedále a zatmavenie predných a zadných svetiel. Za zmienku stojí aj špičkovo spracovaný interiér čalúnený perforovanou kožou.

Zovňajšok je však iba náznakom toho, čo Bentley Continental GT V8 S ponúkne. Pod svojou kapotou ukrýva 4.0-litrový osemvalec s dvojitým prepĺňaním. V súvislosti s pohonnou jednotkou sa vývojárom podarilo zvýšiť výkon a zlepšiť efektivitu, čo sa odrazí najmä na spotrebe. Novinka sa môže pochváliť výkonom 388 kW/528 koní a maximálnym krútiaci momentom 680 Nm, ktorý je k dispozícii už od 1 700 ot./min. Oproti bežnému modelu teda môžete počítať so zvýšením výkonu o 21 koní. Rovnako zaujímavo vyzerajú aj údaje o zrýchlení z 0 na 100 km/h, ktoré Continental GT V8 S zvládne už za 4,5 sekundy. Užiť si s týmto autom budete môcť aj maximálnu rýchlosť 309 km/h.

Spomínaná lepšia efektivita sa prejavuje na kombinovanej spotrebe 10,6 l/100 km (10,9 l/100 km pri Convertible). K týmto hodnotám má dopomôcť technológia vypínania valcov, kedy sa pri pokojnej jazde štyri valce vypnú. Aj vďaka tomu je udávaný dojazd na plnú nádrž až 805 km. Zmeny sa dotkli aj podvozkovej časti, oproti bežnej verzii má GT V8 S tuhšie pružiny a športové tlmiče. Vývojári pristúpili aj k zníženiu svetlej výšky o 10 mm. Samozrejmosťou bolo aj prepracovanie riadenia, ktoré je presnejšie a o niečo tuhšie. Spoľahlivo tak zdôrazní, že šoférujete športový variant. Nezabudlo sa ale ani na celkový komfort, podvozkovým zmenám a vyššiemu výkonu bol prispôsobený aj elektronický systém aktívnych tlmičov CDC. Rovnako ako aj pri ostatných modeloch Continental GT môžete počítať s pohonom všetkých kolies a 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Oba Continental GT V8 S majú byť dôkazom, že Bentley je schopné uviesť športovo ladený model, ktorý zároveň ponúkne tú úroveň luxusu, na ktorý sú klienti tejto značky zvyknutí. Ostrejší variant S by sa mal začať predávať začiatkom tohto roka.

bentley continental gt v8 s convertible

bentley continental gt v8 s convertible

bentley continental gt v8 s convertible

bentley continental gt v8 s convertible

bentley continental gt v8 s convertible

bentley continental gt v8 s convertible

BENTLEY CONTINENTAL GT V8 S:Ako sa vám pozdáva luxusno-športové kupé Bentley Continental GT V8 S ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Bentley vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BENTLEY tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2212x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt