support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo baterie Test autobatérií – v náročnom teste ADAC zvíťazili batérie značky Banner logo adac

Test autobatérií – v náročnom teste ADAC zvíťazili batérie značky Banner

27.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kvalitu a výdrž autobatérie každoročne preverí zima, kedy sa ortuť teplomerov dostáva pod nulu. Mrazy a nízke teploty autobatériám vôbec neprospievajú a veľmi rýchlo odhalia ich nižšiu kapacitu. Vybitie batérie po mrazivej noci nie je ničím výnimočným, šetriť sa teda neoplatí, avšak vybrať si kvalitný akumulátor vyžaduje určitú pozornosť zo strany majiteľov áut. Nemecký ADAC koncom roka 2012 zorganizoval pomerne komplexný test rôznych autobatérií. Víťaza už poznáme a tento test môže byť pre vás dobrým pomocníkom pri výbere novej autobatérie.

Nemecká organizácia ADAC pravidelne porovnáva a testuje kvalitu rôznych výrobkov súvisiacich s automobilmi. Každým rokom vykonáva testy zimných a letných pneumatík, či vedie rebríčky spoľahlivosti jednotlivých značiek automobilov. ADAC môžeme považovať za nezávislý orgán, ktorý prináša motoristom užitočné informácie a ich testy majú byť dobrým vodidlom pri nákupe. So začiatkom zimného obdobia priamo súvisí aj adekvátna príprava vozidla. Na zozname poctivého motoristu by jednoznačne mala byť aj kontrola autobatérie, ktorej kapacitu vám premerajú aj v bežnom servise.

Včasnou výmenou batérie sa vyhnete nepríjemnému prekvapeniu v podobe neštartujúceho auta. V dnešnej dobe sú už akumulátory bezúdržbové, takže po celú dobu ich životnosti sa o ne prakticky netreba príliš starať. Starú batériu však na lopatky položia už aj mierne mrazy, a tak je vždy dobré venovať akumulátoru trochu pozornosti práve pred zimou. ADAC tento rok otestoval viacero druhov akumulátorov, pričom do výberu zaradil aj výrobky určené pre automobily so systémomštart-stop. Ten sa stáva už vo viacerých nových modeloch bežnou súčasťou a výrobcovia autobatérií tomu celkom logicky prispôsobujú svoje produkty. Ako sme už vyššie napísali víťazom testu ADAC v bežnej kategórii sa stali autobatérie Banner, ktoré všeobecne patria medzi špičku v tomto segmente.

ADAC si v teste autobatérii všímal najmä životnosť a štartovací výkon


Autobatérie značky BANNER porovnávali experti z automotoklubu ADAC v troch kategóriách. Tú prvú tvorili bežné autobatérie a po nich nasledovala štvorica batérií typu EFB a tri modely typu AGM. Batérie z posledných dvoch menovaných kategórií sú pritom vhodné práve pre autá vybavené systémom štart-stop. Medzi batériami EFB a AGM sú rozdiely predovšetkým v spôsobe uloženia elektrolytu. Akumulátory typu AGM majú elektrolyt uložený na sieti zo sklených vlákien, kým batérie EFB sú vybavené polyesterovými vláknami. Ešte predtým, než sa pozrieme na výsledky testov spomeňme, že v ADAC si všímali štartovací výkon, ktorý v prípade bežných akumulátorov tvoril až 40 percent hodnotenia. Svoj podiel na hodnotení mala aj technická skúška a posudzovanie celkovej životnosti.

Technici z automotoklubu ADAC si pri bežných autobatériách všímali:
- štartovací výkon (40% z celkového hodnotenia
- technické prevedenie (15% z celkového hodnotenia)
- životnosť (45% z celkového hodnotenia)

Trošku odlišnú metodiku hodnotenia zvolili pri akumulátoroch určených pre vozidlá so systémom štart-stop. Tu 45 percent z celkového hodnotenia tvorili body získané vzhľadom ku vhodnosti batérií k tomuto úspornému systému.

Víťazom kategórie bežných akumulátorov je Banner Power Bull P7209


Víťazom prvej kategórie – teda bežných batérií – sa stala autobatéria Banner Power Bull P7209, ktorá získala celkové hodnotenie – výborné. Len s pár bodovou stratou sa za batériou Banner umiestnila Bosch Silver S4 007.

Autobatéria Banner Power Bull P7209 sa v testoch skutočne blysla a získala celkové hodnotenie „Výborná“. Oproti ostatným sa môže pochváliť najlepším štartovacím výkonom – 1,6 bodu, technickú skúšku zvládla na 1,8 bodu, čo v tabuľke ADAC znamená hodnotenie „Dobré“. Výborný výsledok zodpovedajúci 1,1 bodu dosiahla však v hodnotení životnosti, je to však zároveň jediné, v čom sa jej vyrovnala batéria Bosch.

bezúdržbová autobatéria banner power bull p7209 bannerbatterien

Autobatériu BANNER POWER BULL P7209 si môžete objednať tu:

Do poznámky prosíme uviesť značku, model a rok výroby vášho auta.

CENA NA DOPYT

katalog
Autobatéria Banner POWER BULL P7209BANNER BATTERIEN - THE POWER COMPANY


logo banner power company


O spoločnosti Banner
Ako jediný výrobca batérií z Rakúska je spoločnosť Banner považovaná za medzinárodne uznávaného a popredného producenta batérií, ktorý dodáva batérie pre originálnu výbavu mnohým významným automobilkám, ako je napríklad Audi, BMW, VW, Chrysler alebo MAN. Výrobky spoločnosti Banner dokazujú svoju kvalitu na najchladnejších častiach severnej Európy, či najjužnejších miestach afrického kontinentu.

Filozofia spoločnosti Banner
Technická dokonalosť a optimálne služby – to je filozofia spoločnosti Banner. K tomu patria aj spoľahlivé a včasné dodávky a vysoká miera zodpovednosti za životné prostredie. Inovatívne myslenie umožňuje vyrábať produkty najvyššej kvality, za ktoré hovorí ich prevádzková bezpečnosť a dlhá životnosť.

Certifikovaná kvalita autobatérií Banner
Spoločnosť Banner je certifikovaná podľa najaktuálnejšieho znenia noriem kvality ISO 9001:2000 a ISO/TS 16949:2002. V rámci týchto certifikačných konaní sa veľmi presne overujú všetky procesy v podniku relevantné z hľadiska kvality. Dôsledné zameranie na dosiahnutie maximálneho prínosu pre zákazníka je aj tu naším najvyšším cieľom.

Autobatérie BANNER a iné produkty od rakúskej spoločnosti:BANNER - autobatérie - bezúdržbové akumulátory do auta, promo video :Aktuálny cenník výrobkov od firmy BANNER si stiahnite tu:

preview
download
[ 0,3 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Viac informácií o jednotlivých druhoch batérií BANNER získate aj tu:

thumb thumb thumb


Aj vaše hodnotenie kvality autobatérií BANNER (POWER BULL, BUFFALO SHD PRO) radi uvítame. Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií ku značke BANNER, tak navštívte našu podstránku:

BANNER Autobatérie


Zoznam článkov o autobatériách nájdete tu:

AUTOBATÉRIE


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 27765x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt