support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo baterie Autobatéria Banner opäť bodovala v testoch: získala 1. miesto v hodnotení Testfakta logo autobaterie

Autobatéria Banner opäť bodovala v testoch: získala 1. miesto v hodnotení Testfakta

01.Feb.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kvalita a stav autobatérie sa ukáže najmä v zimnom období, kedy vonkajšia teplota klesá hlbšie pod bod mrazu. Z toho hľadiska je pred zimou dôležité overiť si, v akom stave je autobatéria a prípadne ju vymeniť za novú. Už pri prvých mrazoch môže totiž stará batéria začať štrajkovať a ako naschvál vo veľmi nevhodnej chvíli. Výber kvalitnej autobatérie však nemusí byť jednoduchý, našťastie existuje viacero porovnávacích testov nezávislých spoločností, ktoré pri kúpe autobatérie určite pomôžu.

Autobatéria Banner Power Bull Pro P6340 opäť víťazom porovnávacieho testu


Ak by sme mali označiť top výrobcov autobatérií, určite by medzi nimi nechýbal rakúsky výrobca Banner, ktorý sa svojimi autobatériami pravidelne umiestňuje na vrchných priečkach v porovnávacích testoch. Koncom minulého roka autobatéria Banner opäť zvíťazila, tentoraz v porovnávacom teste švédskej organizácie Testfakta. Autobatéria Banner Power Bull Pro P6340 si počínala veľmi dobre vo všetkých troch sledovaných kategóriách a v porovnaní so siedmimi konkurentmi si odniesla najlepší celkový výsledok.

Pri porovnávaní jednotlivých autobatérií môže byť laik veľakrát zmätený z rôznych parametrov. Stačí sa však spoliehať na odporúčanie výrobcu automobilu a použiť batériu uvádzanú v návode. Po určení potrebných parametrov prichádza na rad výber výrobcu. Tu sa už objavuje otázka, či siahnuť po najlacnejších alebo najdrahších batériách, nie vždy totiž najdrahšie batérie ponúkajú aj najvyššiu kvalitu.

V porovnávaní švédskej organizácie Testfakta sa ocitlo 8 autobatérií svetových výrobcov. Okrem samotných parametrov uvádzala organizácia aj orientačnú cenu. Z porovnania vyplynulo, že tie najdrahšie batérie sa neumiestnili na prvých dvoch priečkach. Voliť však najlacnejšiu možnosť sa tiež príliš neoplatí, posledné tri miesta totiž obsadili najlacnejšie autobatérie z výberu. Z pohľadu ceny teda môže byť ideálnou voľbou zlatá stredná cesta.

Vráťme sa však naspäť k samotným parametrom autobatérií. Prvenstvo z porovnávania si odniesla batéria Banner Power Bull Pro P6340. Pri hodnotení si testovací komisári všímali kapacitu autobatérie pri izbovej teplote (25 °C), štartovanie pri -18 °C a 10% sa na celkovom skóre podieľalo aj posúdenie údržby, teda spotreba vody. Najväčší dôraz sa však kládol na studené štarty pri -18 °C, čo by batéria v dobrom stave mala bez väčších problémov zvládnuť. Z každej kategórie si testované batérie mohli odniesť maximálne 5 bodov za najlepší výkon.

Autobatéria Banner Power Bull Pro P6340 získala pri posudzovaní kapacity pri izbovej teplote 4,7 bodu. Zahanbiť sa nenechala ani v druhej kategórii – štartovanie motora pri -18 °C, kde obstála s hodnotením 4,4 bodu. Z pohľadu údržby získala autobatéria Banner hodnotu 3,4 bodu. Autobatéria Banner Power Bull Pro P6340 získala výborné hodnotenie v prvých dvoch posudzovaných kategóriách, čo stačilo na víťazstvo celého testu.

Dodajme, že úspechy v porovnávacích testoch slávil rakúsky výrobca autobatérií aj v minulosti. V roku 2012 získali dve autobatérie Banner prvenstvo v rámci veľkého porovnávacieho testu ADAC.

autobatéria banner power bull pro p6340  bannerbatterien

autobatéria banner power bull pro p6340  bannerbatterien

Autobatériu BANNER POWER BULL PRO P6340 si môžete objednať tu:

Do poznámky prosíme uviesť značku, model a rok výroby vášho auta.

CENA NA DOPYT

katalog
Autobatéria Banner POWER BULL P6340BANNER BATTERIEN - THE POWER COMPANY


logo banner power company


O spoločnosti Banner
Ako jediný výrobca batérií z Rakúska je spoločnosť Banner považovaná za medzinárodne uznávaného a popredného producenta batérií, ktorý dodáva batérie pre originálnu výbavu mnohým významným automobilkám, ako je napríklad Audi, BMW, VW, Chrysler alebo MAN. Výrobky spoločnosti Banner dokazujú svoju kvalitu na najchladnejších častiach severnej Európy, či najjužnejších miestach afrického kontinentu.

Filozofia spoločnosti Banner
Technická dokonalosť a optimálne služby – to je filozofia spoločnosti Banner. K tomu patria aj spoľahlivé a včasné dodávky a vysoká miera zodpovednosti za životné prostredie. Inovatívne myslenie umožňuje vyrábať produkty najvyššej kvality, za ktoré hovorí ich prevádzková bezpečnosť a dlhá životnosť.

Certifikovaná kvalita autobatérií Banner
Spoločnosť Banner je certifikovaná podľa najaktuálnejšieho znenia noriem kvality ISO 9001:2000 a ISO/TS 16949:2002. V rámci týchto certifikačných konaní sa veľmi presne overujú všetky procesy v podniku relevantné z hľadiska kvality. Dôsledné zameranie na dosiahnutie maximálneho prínosu pre zákazníka je aj tu naším najvyšším cieľom.

Autobatérie BANNER a iné produkty od rakúskej spoločnosti:BANNER - autobatérie - bezúdržbové akumulátory do auta, promo video :Aktuálny cenník výrobkov od firmy BANNER si stiahnite tu:

preview
download
[ 0,3 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Viac informácií z kategórie autobatérie si môžete prečítať tu:

thumb thumb thumb thumb


Ako hodnotíte na základe vlastnej skúsenosti kvalitu autobatérií zn. BANNER ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií ku značke BANNER, tak navštívte našu podstránku:

BANNER Autobatérie


Zoznam všetkých článkov o autobatériách nájdete tu:

AUTOBATÉRIE


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6100x    hodnotenie: 17/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt