support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Fashion Cars Vysoké Mýto a Mimoňské vojny XVI - AZ pneu Tuning Cup 2010

Fashion Cars Vysoké Mýto a Mimoňské vojny XVI - AZ pneu Tuning Cup 2010

20.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úvod tohtoročného ročníka súťaže AZ pneu Tuning Cup začal naozaj svižne. Stačili prvé dva májové víkendy a súťaž sa hneď dostala takmer do svojho polčasu. Dve z piatich základných kôl sú za nami a poznajú svojich víťazov i porazených. Poďme sa teda s menším oneskorením vrátiť nielen na Fashion Cars Vysoké Mýto, ale aj na Mimoňské vojny XVI

Fashion Cars Vysoké Mýto


Už piatková noc vo Vysokom Mýte noc síce ukázala, že počasie síce ideálne nebude, ale výsledok zase tak zlý nebol. Chmúry sme dokázali zahnať vďaka poľským účastníkom zrazu, ktorí sa s nami podelili o novinky z ich tuningovej scény. Moc vozidiel sa v priebehu roka podľa ich avíza v AZ pneu Tuning Cupu síce neukáže, ale ak sa všetko podarí, na finále už by mohla prísť celkom početná EKIP reprezentujúci krajinu našich severných susedov. A určite nebudú len tak do počtu - veď už vo Vysokom Mýte chlapci celkom slušne zabodovali. Tak napríklad Kacper Szczepa (SEAT Leon) alebo Rafal Sokolowski (FIAT 125p) zvíťazili vo svojich kategóriách.

Počet registrovaných súťažiacich sa zastavil na čísle 85 - vzhľadom na to, že ešte v 8 ráno výdatne pršalo, nie je to úplne zlý výsledok. Príliš veľa úplných noviniek sa vo Vysokom Mýte ešte neukázalo. Pokračuje tak trend z rokov minulých, kedy súťažiaci skôr zlepšujú a zdokonaľujú svoje existujúce vozne, než aby sa púšťali do úplne nových projektov. Je to docela logické - ak máte v garáži dobrý základ, ktorý občas vo svojej kategórii dokázal potrápiť favoritov, prečo vymýšľať niečo úplne nové. Je lepšie ho posunúť na ďalšiu métu a potom už nezostáva než čakať na to, čo cez zimu vymyslela konkurencia, a ako sa nová evolúcia bude pozdávať odbornej porote súťaže. Nie je to ale tak, že by vôbec žiadne nové autá nevyšli. Napríklad peknú Hondu CRX predstavila Katarína Martinková a získala tak tretie miesto vo svojej kategórii. Medzi nové tváre patril aj František Kraus s červenou Octaviou RS, ktorý vďaka vykonaným úpravám ešte posilnil športový imidž tohto modelu a zaslúžene vystúpal na bronzový stupienok v kategórii Škoda Modern Scene. Na vymenovanie ďalších noviniek už nemáme priestor, trebárs sa k nim vrátime niekedy v budúcnosti.

A najlepšie auto zrazu? Opäť zo Slovenska ... Peter Kováč, VW Polo 6N. Pôvodom pražské Polo sa drží aj po niekoľkých rokoch v neuveriteľnej kondícii a my sme veľmi radi, že sa z českých zrazov nevytratil. Predaje podobných áut totiž končia buď ich úplnou devastáciou alebo nejakou kolostrešnou kombináciou, pretože noví majitelia sa k nim nesprávajú zrovna najlepšie. Takýchto prípadov už bolo ... Peter je ale našťastie z trošku iného súdka a o svoj voz sa stará naozaj vzorne.
Ako Fashion Cars zhodnotíme? Celkovo išlo o vydarený a pokojný zraz, iba tých divákov mohlo prísť viac. S počtom súťažiacich organizátori na úvod boli spokojní a všetkým ďakujú za ich účasť.

- Oficiálne výsledky
- Fotogaléria


Mimoňské vojny XVI


Účasť na Mimoňských vojnách s poradovým číslom šestnásť pre nás bola skôr sklamaním. Za všetko hovorí celkový počet zaregistrovaných áut v súťaži - 66. Na väčšine územia SR síce vládol opäť dážď, ale Mimoň sa ku podivu vyhol. Faktorov, prečo bola účasť na najmenšej úrovni za posledné tri sezóny, bolo ale viac. Tým najdiskutovanejším bola určite vyššie vstupného. Väčšina súťažiacich vozia maximálne jedného spolujazdca a niekedy na zraz vyrazia úplne sami. V tomto prípade je 600Kč naozaj dosť, takže veľa ľudí si svoju účasť rozmyslela. A to sme na Fashion Cars Vysoké Mýto ešte rozdali viac ako 20 voľných vstupeniek. Termín týždeň po prvom kole AZ pneu Tuning Cupu tiež nebol ideálny a niektorí súťažiaci sa navyše chystali na Wörthersee 2010. Toľko k možným dôvodom, prečo Mimoňské vojny tohto roku (čo sa týka účasti v našej súťaži) nedopadli veľmi najlepšie. Nutné podotknúť, že aj priestor pre VIP hostí bol oproti minulým rokom zaplnený oveľa menej. Prečo tomu tak je, na to musia organizátori zrazu už prísť sami. My môžeme odporučiť iba jednu vec - čo tak skúsiť zvýhodniť tých, ktorí idú na zraz v aute sami? 600Kč je v tomto prípade naozaj prehnaná suma ... pomohlo by to nielen k zvýšeniu účasti v najrôznejších súťažiach, ale oveľa viac spokojní by boli aj ďalší návštevníci zrazu, pretože by sa mali na čo pozerať. Až na túto vec sa usporiadateľom totiž príliš veľa vecí vytknúť nedá - program je naozaj bohatý, spolupráca s Políciou ČR na výbornej úrovni a organizačne zraz neviazol.

Dosť už ale analýzy súčasného stavu, poďme ešte k AZ pneu Tuning Cupu. Aj menšia konkurencia prispela k tomu, že ocenenie Best of Best po dlhšej dobe získal automobil, pre ktorý to znamenalo premiérové absolútne víťazstvo. Z trojice adeptov (Škoda Favorit, Karel Buzický; Honda CRX Targa, Lubomír Vichy; Škoda Fabia, Lukáš Černý) sa nakoniec najviac radoval práve posledne menovaný. Okrem tohto úspechu získal aj víťazstvo vo Fabia Scene a ďalšie dva poháre v doplnkových súťažných kategóriách.

- Oficiálne výsledky
- Fotogaléria


Súťaž AZ pneu Tuning Cup pokračuje svojim tretím kolom v sobotu 19. júna v rámci moravskej Tuning Auto Show Slušovice. Dúfame, že vyjde počasie a konečne v tomto roku prekonáme hranicu stovky súťažiacich. Nezabudnite na včasný príchod, priestory na tejto akcii sú naozaj provizórne a veľmi stiesnené. To isté platí pre príchod, ktorý sa občas zablokuje vďaka voľným šprintom. Miesta pre stanovanie tiež nie je príliš veľa, proste ideálny stav. Z tohto dôvodu nebudú do priestoru súťaže vpustené žiadne sprievodné vozidlá, ktoré musia využiť okolité plochy zrazu.

Tešíme sa na vašu účasť, a ak máte akékoľvek námety alebo pripomienky k súťaži, neváhajte sa s nami o ne podeliť na info@tuningcup.cz! Viac informácií o súťaži vrátane rozsiahlych fotogalérií nájdete na www.tuningcup.cz.

skoda fabia tuning cup

fiat marea tuning cup

skoda octavia tuning cup

tuning girl tuning cup

tuning girls tuning cup

bmw cabrio tuning cup

vw golf cabrio tuning cup

Ďalšie informácie nájdete na www.tuningcup.cz

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.tuningcup.cz

Text: Aleš Darebník
Foto: www.tuningcup.cz
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 32173x    hodnotenie: 215/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt