support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Konečne: Pop-Off ventily aj pre turbodieselové motory

Konečne: Pop-Off ventily aj pre turbodieselové motory

29.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

A máme tu niečo aj pre priaznivcov turbodieslových motorov! Tieto dump ventily boli dlho očakávané, a konečne sú na trhu. Vďaka nim máte zaručený efekt „odfukujúceho“ motora, podobne ako automobilové pretekové špeciály do vrchu, alebo športové automobily cestných okruhov.

Tieto pop-off ventily sú riadené elektronicky pomocou špeciálnej jednotky a v závislosti od stlačenia plynového pedála. Montuje sa na hadicu medzi sacou rampou a intercoolerom.

Pripravili sme pre vás pár obrázkov z tohto pop-off ventilu pre turbodieslové motory:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Diesel Pop-Off ventil s príslušenstvom: 229,20 € / sada

Dodacie lehoty na „POP-OFF“ ventily sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ daný tovar nie je na sklade.. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých autách môže jednať o náročnejšie montáže (problematická dostupnosť a náročnejšie nastavovanie) tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Tieto Pop-Off ventily si môžete nakúpiť samozrejme aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)„NIEČO O POP-OFF VENTILOCH“

Jedná sa o tzv. vyprázdňovacie, resp. odfukovacie ventily, ktoré sa používajú u takmer všetkých preplňovaných turbomotorov. Doteraz známa „turbo-diera“ patrí dnes už minulosti vďaka namontovaniu „Pop-Off“ ventilu. Táto diera vzniká náhlym uzavretím škrtiacej klapky pri radení. Turbína sa pritom otáča ďalej a medzi ňou a škrtiacou klapkou vzniká pretlak. Tento pretlak potom pri každom radení rázom zníži otáčky turbodúchadla. Po zapnutí spojky sa musí turbo dostať najskôr naspäť do otáčok a v tej chvíli nie je ihneď k dispozícii plný, teda ovládací (plniaci) tlak. V priebehu výkonovej krivky preto vzniká krátkodobý prepad, tzv. "turbo-diera". Keď sa však sériovo dodávaný odfukový ventil nahradí ventilom „Pop-Off“, odfukuje sa pretlak vznikajúci v priebehu radenia. Lopatkám turba potom nič nebráni udržať si otáčky a po preradení je ihneď k dispozícii potrebný plniaci tlak. Okrem toho vzniká dobre počuteľný syčavý zvuk, dobre známy pri súťažných vozidlách, pôvodcom ktorého je tlak odfukovaný cez membránu ventilu.

Pre ešte lepšiu akustiku majú tieto ventily preto aj odnímateľnú ozvučnicu. Kevlarovo-silikónová membrána „Pop-Off“ ventilu je ovládaná podtlakom medzi škrtiacou klapkou a spaľovacím priestorom, ktorý vzniká pri radení a pracuje aj pri vysokom plniacom tlaku precízne a neopotrebúva sa. Dokonca aj v prípade moderných vozidiel, ktoré sú podobným odfukovacím ventilom vystrojené sériovo, je možné získať pozorovateľné zlepšenie akcelerácie. Pretlak nielen znižuje otáčky turbodúchadla, ale zároveň znižuje životnosť ložisiek a tesnenia turba. Mnohí používatelia sa potom divia nad množstvom oleja v nasávacom trakte a chladiči stlačeného vzduchu. Hlavnú rolu pri tom má zrýchľovanie a pribrzďovanie otáčok turba, predovšetkým pri malých turbodúchadlách, alebo pri vyššou planiacom tlaku.


Vlastníte turbo-diesel a plánujete si namontovať takýto Pop-Off ventil?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým výrobkom od firmy AUTOSTYLE, tak navštívte našu podstránku:

AUTOSTYLE


Ostatné články o motorovom tuningu áut nájdete v zozname našich článkov tu:

MOTOR TUNING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18507x    hodnotenie: 61/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt