support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

MR Autosport posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.

MR Autosport posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.

23.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

MR Autosport posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.
Košická posádka Šamo/Tischler na Škode Felícia (N1) absolvovala prvé rally preteky v tomto roku – Rally Matador Púchov. Aké informácie zo súťaže, dojmy, skúsenosti a zážitky tejto posádky si odtiaľ odniesli, nám napísal Jozef Tischler (co-pilot):

„Koncom 12-tého týždňa t.j. 23.marca sa väčšina fanúšikov, ale aj jazdcov sústredila na predstavení posádok. My sme tiež dostali pozvanie, čo bolo pre mňa ako začínajúceho spolujazdca celkom príjemné spestrenie, keďže celý víkend sa v mojom prípade niesol v znamení školení. Predstavenie prebehlo v super atmosfére a medzi ľuďmi ktorí milujú rally šport. Predstavili sme sa na súťažnom vozidle Škoda Felícia skupiny N1. Na oknách figurovali mená Tibor Šamo pilot, a Jozef Tischler co-pilot (to som ja, xi).

V mojej mysli už figuroval len jediný dátum 13.-15.4.2007. Áno v tom čase sa išla Matador Tatry Púchov. Tejto súťaže sme sa zúčastnili aj my, a vôbec toho neľutujeme. Mne táto súťaž priniesla veľa nového a nepoznaného. Hlavne to bola veľká škola pre mňa samotného, ale poďme pekne po poriadku.


My (Jozef a Tibor) sme sa v Púchove objavili v utorok v večer. Po procedúrach s ubytovaním sme sa už obidvaja tešili na stredajší tréning. V stredu ráno sme sa obaja vybrali na riaditeľstvo súťaže, kde sme dostali itineráre a stretli kopu známych. Po klasickej kávičke na pumpe sme sa pustili do trénovania.

Trénovala sa druhá etapa. Väčšinu rýchlostných skúšok sme si prešli trikrát, to je aj max. počet na tréning. Skúšky sa nám zdali byť veľmi zaujímavé. Pre mňa ďalšia skúsenosť v písaní toho, čo mi Tibor vraví. Po tréningu nasledovala vytúžená sprcha a večerný pivec.

MR Autosport posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.
Štvrtok sme absolvovali tréning prvej etapy, ktorá sa odohrávala v okolí Bojníc. V mieste ktoré bolo vyhradené na servisné parkovisko, sme stretli človeka z miestneho auto-moto-klubu. Tento nažhavil hlavne Tibora slovami že posledná „rýchlostka“ z názvom Remata je neskutočne dobrá, a že má svetové parametre. Tibor sa na ňu začal tešiť. Po príjazde podľa itinerára k začiatku „rýchlostky“ sme sa obaja nestačili diviť. Ja som si myslel, že sme na asfaltovej súťaži a zrazu šotolina.

Rýchlostná skúška čo sa týka typu zákrut, bola pekná, čo sa však týka typu povrchu: otrasná. Večer sme ešte vyzdvihli našich mechanikov a šlo sa na pokec čo a ako. V piatok nás čakalo administratívne a technické preberanie. Mrkli sme si aj shakedown. Priznám sa, že večer už na mňa prišla nervozita a ťažko sa mi zaspávalo, veď to boli moje prvé preteky, čo sa týka sedenia na horúcom sedadle.

Prišla sobota, skoro ráno sa celý náš team presunul do Bojníc, kde chalani v servisnej zóne rozložili servis a my sme presunuli auto do UP. V tento deň nás čakali RS: Bojnice, Uhrovec, Koš, Remata, všetko sa to išlo 3x. Tam niekde sa začali moje zdravotné problémy o ktorých som vôbec netušil.

Po prvej rýchlostnej skúške sa už prejavili na 100%. Priznám sa, že si za to si môžem aj sám. Tu bagetu som nemal jesť. Prišlo mi nevoľno. Tí čo vedia – vedia, nebudem to tu rozpisovať :). Vôbec som netušil, že moje telo takto zareaguje. Aspoň viem ako funguje, keď má v sebe telo kopu adrenalínu. Tibor musel zvoľniť čo nás stálo sekundy na vložkách, čo ma mrzí.

Postupne som sa začínal z toho dostávať a začali sme sa aj zrýchľovať, ale strata ktorú sme mali, sa už nedala dohnať. Mne, a myslím že aj Tiborovi, sa veľmi páčila rýchlostka Uhrovec, časť sa ide aj na známom kopci Jankov Vršok. Ďalej nasledovala rýhlostka Kos. Táto rýchlostná skúška bola polookruhového charakteru kde sme obaja zažili, aké to je, keď autíčko letí vo vzduchu po dopade. Po príchode do stopky sme sa usmievali ako slniečka. To už bolo po mojich zdravotných problémoch. Nasledovala RS Remata, pomyslel som si, ach to je tá rýchlostka svetového formátu, no bude sranda. A aj bola, auto sa šmýkalo hore dole po lyžine. Vnútri to búchalo, trepalo od kameňov.

Je tu koniec prvej etapy. Obaja sme si vydýchli , že sme celí a naša „bábika“ vydržala bez vážnejších porúch.

Čakala nás ešte 63-kilometrová preprava do Púchova. V tejto etape sme sa umiestnili na treťom mieste aj úprimne povedané, že v našej kategórii nás viac nebolo ;-). Ale aj o tom je tento šport. Za prvý deň máme body do MSR čo je fajn, a ja za sebou veľkú skúsenosť a krst ako nováčik. Tibor povedal: „Dnes si to vyhral, ty sám nad sebou.“

V nedeľu sa mi vstávalo už oveľa lepšie a bol som aj kľudnejší. Čakali nás RS-ky: Púchov, Lednica Tunežice, Vieska tieto sa išli trikrát. Púchov však RS nás oboch chytila za srdce, mne sa veľmi ľúbila, konečne som začal fungovať, neje to ešte tak ako by nám bolo treba, ale človek sa učí celý život.

MR Autosport posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.
Všetky rýchlostky sme absolvovali bez defektov a technických porúch. Na rad prišlo druhé kolo kde sme na štarte RS Púchov spozorovali defekt na kolese nášho konkurenta Ondreja na Fábii, a to Tibora nakoplo a začalo sa bojovať. Jeho smolou sme sa dostali pred neho a už bolo na nás aby sme ho nepustili pred seba. Bola to ťažká úloha hlavne pre mňa, ale aj pre Tibora. V servise sme zistili aký je medzi nami rozdiel. To hnalo Tibora vpred a mňa k správnemu a včasnému čítaniu. Moje postrehy z rýchlostiek sú (vraj) veľmi priaznivé. Je to iné keď sa auto rúti 120 km/h úzkou cestičkou vedľa domov, stromov cez most, ako keď ide 200 km/h po diaľnici. Ťažko sa mi to opisuje lebo je to po prvýkrát. Pre mňa to bola hlavne veľká škola. Ondreja sa nám podarilo udržať za sebou čo nás veľmi potešilo Na Pavlinského sme strácali. Síce na jednej vložke sa nám ho podarilo pobiť. Tento deň sme skončili na druhom mieste, z čoho ma radosť cely náš team. Touto cestou sa chcem poďakovať Ivanovi a Dodimu za super prácu v servise. Ďalej Klaudii a Aďovi, veď oni vedia za čo, Marošovi za zapožičanie doprovodného vozidla a všetkým čo nám pomohli odštartovať.

To boli moje postrehy z tejto súťaže. Musím sa však veľa učiť a hlavne veľa trénovať.“

Ako to vnímal Tibor z pohľadu jazdca:

“Tak Púchov som štartoval po prvýkrát, takže som mal zo začiatku zmiešané pocity (k tomu ešte nový spolujazdec = nové problémy). Niektoré RS som už poznal z minulých rokov, keď som tu bol ako divák. V stredu a štvrtok sa nám trénovalo veľmi dobre. V piatok sme absolvovali administratívne a technické preberanie, kde na tom prvom sme mali menšie problémy so zákonnou poistkou auta, to sa však vybavilo a šli sme ďalej. V prvý súťažný deň som dostal šok od Joža Tischlera tým, ako mu bolo zle. Až som sa bál, že odpadne a budeme musieť odstúpiť. Od toho momentu som úplne zvoľnil a súperi sa vzdiaľovali, ale nevadí, my sme celí a auto je tiež celé. V sobotu to Jožo vyhral sám nad sebou, nad svojimi tráviacimi problémami.

V nedeľu som vstával s tým , že som sa Joža opýtal či môžme začať závodiť, odpovedal že áno a tak sa šlo na to . Jazdilo sa mi veľmi dobre a Jožo už fungoval veľmi dobre. Tak ako zle súťaž začala, tak dobre skončila, pomaly si na seba zvykáme a ideme ďalej.

Týmto by som sa ešte rád priklonil k Jožovmu poďakovaniu všetkým ktorý nám pomáhali patrí Vám Veľké ďakujem a teším sa na ďalšiu spoluprácu. Taktiež sa chcem poďakovať TUNING.sk za ich mediálnu podporu.


Na záver veľmi radi by sme privítali akúkoľvek finančnú pomoc od sponzorov pre košický team MR MOTORSPORT Tibor Šamo/Jozef Tischler.
V prípade Vášho záujmu o sponzoring nás prosím kontaktujte: Tischler Jozef tel.: 0904 245 296, tischler@atknet.sk

Košická posádka MR AUTOSPORT Tibor Šamo/Jozef Tischler na svojej Škode Felícia na Rally Matador Tatry Púchov:Čo hovoríte na túto košickú posádku Šamo/Tischler? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií ku košickej posádke Šamo/Tischler vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží z motor-športovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: citroen.sk

Autori textu: Jozef Tischler a Tibor Šamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10833x    hodnotenie: 35/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt