support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Autoslide 2007  automobilová show opäť odštartuje motoristickú sezónu 2007 !

Autoslide 2007 automobilová show opäť odštartuje motoristickú sezónu 2007 !

15.Nov.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dátum podujatia: 07. január 2007
Miesto konania: Castrol aréna, Žarnovica, SK

autoslide_2006
Autoslide – medzinárodné preteky automobilov na plochej dráhe v Castrol aréne Žarnovica. Na úvod niekoľko informácií: podujatie napíše svoj 4. ročník, plochodrážny štadión má šírku trate: 13 - 18 m, dĺžka trate: 400 m prevýšenie: 0+1 m povrch: sneh, resp. dolomit (ak nenapadá sneh) počet zákrut: vľavo - 2 Všetky jazdy sa pôjdu proti smeru hodinových ručičiek. Preteky sú vypísané pre divíziu 4x2 a divíziu 4x4 t.z. automobily s náhonom 2 kolies resp. 4 kolies.

Ku dňu 10.novembra 2006 poslalo prihlášky rekordných 41 jazdcov. Nakoľko sa štartuje v rozjazdách po 4 jazdcoch tomuto násobku musí zodpovedať aj konečný počet na štartovnej listine a tak sa bohužiaľ na všetkých tento rok opäť nedostane. Konečná podoba štartovnej listiny bude známa začiatkom decembra nakoľko do konca mesiaca ešte usporiadateľ očakáva prihlášky posledných zahraničných jazdcov.

Už teraz je ale jasné, že medzi favoritov v slabšej divízii 4x2 budú patriť Gusto Podhájecký, Karol Šedivý, ale hlavne minuloročná šťuka podujatia – pôvodne náhradník Tomáš Hurt s kitcarom Peugeot.

Zhodou okolností všetci traja majstri republík a každý v inej disciplíne.Gusto Podhájecký rally, Karol Šedivý autocross a Tomáš Hurt rallycross. No, ale určite to nebudú mať ľahké, pretože do boja o celkové víťazstvo v tejto divíziu budú mať čo povedať aj Tom Kotek (CZ), Bankuty „Junior“ Gábor (HU) alebo náš Jozef Machovič a pretože ešte stále prebiehajú jednania aj s novým Majstrom Európy v rallycrosse českým jazdcom Romanom Častoralom je možné že sa aj on nakoniec zapojí do boja o 25-tisícovú prémiu, ktorá na víťaza každej divízie čaká.

autoslide_2006
Divízia 4x4 bude tento rok určite veľkým vyvrcholením podujatia, pretože tam tipovať víťaza je veľmi, veľmi obtiažne a určite by to bol aj celkom zaujímavý oriešok pre tipovacie kancelárie. Zo šestnástky jazdcov minimálne desať môže pomýšlať na celkové víťazstvo. Kto patrí medzi nich: Jožko Zimmermann, Roman Vlčko, Janko Becket, Milan Troška, Josef Iro (CZ), dvojnásobný víťaz Autoslidu Zoltán Simon (HU), Joszef Móric (HU) či nestárnúci Jozef Béreš veľký zabávač a pán jazdec. Tipovať na víťaza v triede 4 x 4 bude preto ozaj veľmi ťažké, bude to vyrovnaný súboj vynikajúcich majstrov volantu.

Okrem jedinečných pretekov v prestávke si minuloroční víťazi pripravili pre návštevníkov, tak ako tento rok, autogramiádu o ktorú bol veľký záujem. V čase medzi jednotlivými sériami rozjázd zase bude určite zaujímavé sledovať stíhacie jazdy autokrosových bugín no a v krátkych prestávkach sa opäť bude súťažiť o množstvo rôznych cien a tí, ktorí vydržia až do samého konca po vyhlásení výsledkov, neobanujú, lebo niektorí jazdci sa už „vyhrážajú“, že sa takmer úplne po vyhlásení rozdajú, tak uvidíme...


Touto cestou ste pozvaní aj Vy – tuneri, návštevníci tohto portálu, na Autoslide 2007, ktorý sa uskutoční dňa 7.januára 2007 v Castrol aréne Žarnovica (SK). (pozn. red. TUNING.sk)

Pár foto-momentov z Autoslide 2006:


Výsledky z Autoslide 2006 môžete nájsť v tomto staršom článku:

Autoslide 2006 results


Čo vravíte na podujatia typu Autoslide ? Prosím, hlasujte:Viac o tejto každoročnej akcii sa dozviete na stránkach organizátora, kde nájdete ďalšie informácie:

AUTOSLIDE


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Mgr. Viola Boledovičová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14022x    hodnotenie: 101/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt