support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Autosalón Incheba 2006 Bratislava a nová tuning sezóna !

Autosalón Incheba 2006 Bratislava a nová tuning sezóna !

28.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dátum podujatia: 21. až 26. marca 2006
Miesto konania: Výstavisko Incheba, Bratislava, SK

Tak, a je to za nami. Tuningová sezóna roku 2006 je „odpálená“. Začala sa 26.3.2006 počas otvorenia tuningovej sezóny organizovanej Autotuningom v rámci 16. ročníku Bratislavský autosalónu v Inchebe, ktorý sa začal už 21.3.2006 a trval do 26.3.2006. V rovnakom čase a na rovnakom mieste prebiehal aj 6.ročník výstavy motocyklov pod výstižným názvom Motocykel.

autosalon_incheba_2006
Počas tohto autosalónu zaplnilo 40 000m2 plochy dohromady viac ako 300 vystavovateľov, počet zúčastnených automobilových značiek sa vyšplhal na rekordných 34 a našlo sa aj 32 motocyklových značiek. Na vyše 200 000 návštevníkov tu čakalo nielen niekoľko stánkov s občerstvením v podobe hot-dogov, cigánskej, atď. , ale aj zaujímavé premiéry.

Tento rok to bolo predstavených rekordných 80 premiér v podaní značiek: Dodge (Viper), Audi (Q7), Lamborghini (Gallardo Spyder), Alfa Romeo (Brera), Mercedes (SL facelift), Toyota (Rav 4), Lexus (IS 200), Honda (Civic), Ford (Fiesta facelift), Suzuki (SX-4, Swift 4x4), Jeep (Commander), BMW (Z4), Peugot (207), Fiat (Punto grande), Citroen (C6), Jaguar (XK cupe), Bentley (Continental), Volvo (C70 cabrio), Nissan (note), Chrysler (PT Cruiser facelift), Porche (911 GT3, Cayman).

Zaujímavú prezentáciu doprevádzanú rôznymi tanečnými kreáciami mala premiéra Peugotu 207, prvotriedne komfortné a bezpečné auto s dravým výkonom. Nemenej zaujímavý bol i vystavený oranžový desaťvalcový superšport Lamborghini Gallardo taktiež v premiérovej verzii Spyder či nové športové kupé Alfa Romeo Brera, alebo nová Honda Civic. O všetkých zaujímavých premiérových autách by sa tu dalo napísať mnoho, ale to by zabralo asi ďalšie dve-tri strany ;-)

Prvá časť fotiek z autosalónu 2006:


autosalon_incheba_2006
Priestor výstaviska bol rozdelený na sekciu tuningovú, motocyklovú a sekciu automobilových značiek. Pre nás tunerov je najzaujímavejšia hlavne tá prvá. V nej sme našli mnoho “showcarov” a tuning shopov a stánkov ako napr. Multimedia – nový časopis o A/V do auta (bol tu vystavený multimediálny VW Golf), Autotuning (pretekársky Seat Leon a Lancer evolution VII) a veľa ďalších. Zaujímavou bola aj sekcia výrobcov kde sa nám často naskytol pohľad na dajaký ten superšport (spomínané Lamborghini Gallardo), premiéry áut ale aj autá WRC (Subaru Impreza STI WRC) alebo OFF ROADY (Hummer H2 od Darex) a veľa iného.

A čo sa dialo počas celej výstavy? Prvého dňa 21.3.2006 tejto automobilovej výstavy sa konal novinársky deň, počas ktorého sa po výstavných plochách mohli pohybovať len ľudia s pozvánkami, alebo novinárskym preukazom.

Ostatné dni autosalónu boli prístupné aj pre verejnosť. Počas prvého dňa výstavy bol vyhlásený motocykel roku, a počas tretieho dňa bol vyhlásený víťaz ankety automobil roku, ktorým sa stala Honda Civic. Piaty deň bol zasvätený crash-testom a adrenalínovým kúskom na bicykli.

Druhá séria fotiek z autosalónu 2006:


tuning_incheba_2006
No všetko sa rozbehlo až v piatok kedy sa na parkovisko pred Expo Arénou nasťahovala asi 300 členná skupina tunerov na čele s Autotuningom, a spoločne rozbehla ďalšiu tuningovú sezónu. Počasie síce príjemné nebolo, no mohlo byť aj horšie. Hoci nám jednostaj „kvapkalo na účesy“ bolo sa na čo pozerať.

Buď sa dalo prechádzať a prezerať si autá, nakupovať v stánku, prizerať sa alebo v prípade že ste majiteľ dobre ozvučného vozidla zúčastniť sa DB drag-u, alebo i obdivovať autá a dievčatá na pódiu.

Tunerov z hodiny na hodinu pribúdalo a autá na pódiu sa rýchlo striedali. Sem-tam sme mohli zazrieť aj krásu účastníčok Miss tuning Slovensko 2006.

Ak ide o výstavu, tak vám viac povedia fotky než slová. Celkovo je príjemnejšie sledovať zúčastnené autá v suchu a teple na fotke, no fotka nevynahradí celkovú atmosféru na zrazu. Počúvnuť si a porovnať audio, výfuk ba celkové auto vždy padne vhod. Akcia napriek počasiu stála za návštevu. Veď posúďte sami...

Časť fotiek z Miss Tuning Slovensko 2006 na autosalóne:
Tuningovú sekciu si môžete pozrieť v tejto galérii:

Boli ste aj vy navštíviť tento už v poradí 16.ročník autosalónu v Bratislave? Ako bolo? Prosím, hlasujte:


Viac informácií o bratislavskom autosalóne sa dozviete aj na stránkach organizátora:

Incheba


Viac informácií k tejto automobilovej výstave vám radi poskytneme.Zoznam našich reportážií z výstav nájdete tu:

Medzinárodné výstavy


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Sabo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Foto: Crossrebel
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17876x    hodnotenie: 93/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt