support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Autosalón Nitra 2007 - to najzaujímavejšie !

Autosalón Nitra 2007 - to najzaujímavejšie !

16.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Autosalón Nitra 2007
V poradí 15. Nitriansky autosalón je už definitívne za nami a my sa poďme poobhliadnuť za tými najzaujímavejšími kúskami. Autosalón v Nitre patrí medzi najobľúbenejšie a najvýznamnejšie veľtrhy ktoré sa na Slovensku každoročne odohrávajú, s miernou nadnesenosťou sa dá konštatovať, že sa jedná o najlepší autosalón v strednej Európe.

Poďme však trochu konkrétnejšie, autosalón sa odohrával len pár týždňov po slávnom Frankfurtskom autosalóne, no v žiadnom prípade nemožno tieto dve podujatia porovnávať, keďže ide o úplne „inú ligu“, ale predsa len sme mohli v Nitre vidieť, aspoň zlomok toho čo vo Frankfurte. Svoju slovenskú premiéru si tu „odbili“ viaceré automobily, medzi iným i Citroen C-Crosser, Škoda Fabia Combi, Mitsubishi Lancer a Mercedes triedy C kombi.

Osobitnú pozornosť by si však zaslúžil jediný koncept, ktorý sme tu mohli vidieť a, ktorý tiež prilákal mnoho pohľadov. Nejedná sa o nič iné ako o koncept Renault Laguna Coupe, ktorý sem doviezli priamo z Frankfurtu. Koncept vystihujú ladné oblé línie, mnoho technických inovácii a najmä celková elegancia „sršiaca“ celého auta.

V tomto prípade sa nedá nič iné, len „zbesilo“ vykonať zopár fotozáberov a konštatovať, že design francúzskych áut je často krát tak trochu umeleckým dielom a iste by si mnohí želali, aby sme sa s podobným vozidlom mohli stretávať aj na našich cestách.

Autosalón Nitra 2007
Od konceptu sa však presuňme k zaujímavým sériovým vozidlám. Začnime priamo od najnovšej generácie modelu Lancer od automobilky „troch diamantov“. Treba pripomenúť, že najnovšiemu Lanceru predchádzal Mitsubishi Concept X, ktorý mal však agresívnejší design. Sériový Lancer tak oproti svojmu štúdiovému predchodcovi trochu „skrotol“, čo však u mnohých nadšencov vyvolalo značnú dávku kritiky. Lancer však napriek tomu zaujal mnohých návštevníkov, ten pravý náboj dostane ale tento model až oficiálnym predstavením „ostrej“ verzie Evo X.

Juhokórejská automobilka Kia prekvapila so šporotovou verziou malého Cee´du s označením XR a Japonský Nissan zas v plnej kráse predviedol nový X-Trail.

Z Ázijskej pôdy sa však vráťme späť k Európskym značkám a to konkrétne k talianskej automobilke Fiat, ktorá toho rozhodne mala čo ukázať. Slovákom sa tu po prvý krát predstavil malý retro- drobec, Fiat 500, ktorému sa v predajoch všeobecne veľmi darí. Novinkou bol aj najnovší sedan Fiat Linea.

O kúsok ďalej kde boli vystavené Alfy Romeo, kraľoval výstavnej ploche elegantný čierny športiak- 8C Competizione.

Sklamaním pre niektorých návštevníkov však mohlo byť, že tento kúsok nevideli preňho charakteristickej v červenej farbe. Alfa však návštevníkom ponúkla aj športový model Brera vo všetkých karosárskych verziách.

Autosalón Nitra 2007
Nemecký Volkswagen sem premiérovo priniesol svoj prvý crossover s názvom Tiguan, ktorý má celkom veľký potenciál na trhu. Automobilka „štyroch kruhov“ z Ingolstadtu sa tu neprezentovala v podstate ničím prevratným, novú Audi A4 nám ešte neukázala, ale záujem mohla určite vzbudiť dravá Audi R8.

Ďalšia, takpovediac, legendárna nemecká značka Mercedes-Benz sa po prvý krát na Slovensku prezentovala s „dlhou“ triedou C. Čo sa týka značky z Bavorska, tá sa tu prezentovala len vďaka spoločnosti Tempus group, ktorá sem zopár BMW priniesla. Bohužiaľ, tie slúžili skôr na zviditeľnenie samotnej spoločnosti, než na zviditeľnenie značky. Zaujímavosťou ale bolo predvádzanie BMW Z4 v úpravy Safety Car so všetkým čo k tomu patrí. Francúzske automobilky sa samozrejme nemohli nechať zahanbiť, Renault prišiel, už so spomínanou Lagunou Coupe a najnovším monopostom, Peugeot vsadil na model 207 SW a 308 a Citroen prekvapil svojím prvým SUV s názvom C-Crosser.

Postupne sme tak ukončili prierez noviniek zo sériovej scény. Na autosalóne pravdaže nemohli chýbať aj nejaké vyladené vozy.

Autosalón Nitra 2007
Asi najcennejším bolo BMW 6, pod ktorého úpravu sa podpisuje nemecký Hamann a ktorý do Nitry priniesla taktiež Tempus group. „Šestka“ dostala elegantný biely lak, čierne matné disky a športové tlmiče. To najlepšie sa ale bezpochyby ukrýva pod kapotou tohto „plnokrvníka“.

Za zmienku stojí i stánok spoločnosti Profituning, ktorá sem dotiahla i Ferrari F430, poriadne poladený VW Lupo a sympatické hostesky.

MM Racing sa tiež prezentoval vo veľmi dobrom svetle, na BMW 3 a Mitsubishi Lancer EVO IX predviedli, ako dohnať tieto vozidlá k ešte väčšiemu výkonu.

Pioneer sa návštevníkom predstavil hneď niekoľkými zostavami, pričom jednu z nich predstavil aj „na ostro“ inštalovanú v Citroene C2, ktorý by dokázal ozvučiť celú ulicu.

Tuningové spoločnosti a rôzne prezentačné stánky firiem boli „zhromaždené“ pod jednou strechou, to však neznamenalo bohatosť a rozmanitosť, ktoré tu boli ponúknuté.

Treba si kriticky priznať, že vytuningované autá (ak nepočítame rally autá) by sa dali spočítať na desiatich prstoch. Treba ale uznať, že celá scéna sa hýbe dopredu a rozširuje sa, preto môžeme v budúcnosti na týchto autosalónoch očakávať viac.

Fotogaléria z Autosalónu v Nitre 2007:
Ak vás táto výstava zaujala, pozrite si aj náš ďalší odkaz venovaný hosteskám z Autosalónu v Nitre 2007

Autosalón Nitra 2007


Čo poviete na novinky z Autosalónu v Nitre 2007?:


Viac informácií k tomuto Autosalónu v Nitre vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií z výstav nájdete tu:

Medzinárodné výstavy


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12808x    hodnotenie: 71/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt