support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Nálepky na auto a lá stickerbombing pre VW New Beetle Cabrio od CFC logo volkswagen

Nálepky na auto a lá stickerbombing pre VW New Beetle Cabrio od CFC

19.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Styling a tuning nie je len to, čo vidíte v „bežnej tlači“. Existuje obrovské množstvo tuningových komunít, ktoré častokrát sami prichádzajú s nejakými novinkami či vylepšeniami a podobne. Viď stickerboming – uznávaný smer stylingovej „módy“, ktorý sa po svete šíri rýchlosťou svetla. Kto má vkus a cit, vie aj pomocou nálepiek vytvoriť dokonalé štýlové dielo. A presne takou je aj nemecká firma CarFilmComponents, špecialista na všetky vinylové a nálepkové záležitosti, ktorá svoje umenie najnovšie ukázala prostredníctvom stickerbombingu na legendárnom New Beetli.

VW Beetle bolo stvárnením ľudového auta, ktoré sa vyrábalo ako povojnové vozidlo pre bežných ľudí. Cenovo ľahko dostupné, motor vzduchom chladený, so štyrmi valcami a nezameniteľný old-school zvuk. Vyše 50 rokov automobilka Volkswagen nepretržite chrlila do sveta svoje malé chrobáky. Tieto autá si získali srdcia ľudí po celom svete. Veď nie náhodou drží starý VW Chrobák rekord ako najpredávanejšie auto na celom svete.

Bolo len otázkou času, kedy svet uzrie nového nástupcu. Ten prišiel po vyše 50. rokoch od vzniku prvého chrobáka. Jediné, čo z neho ostalo bol vzhľad. Svojím dizajnom sa vymyká podobám čohokoľvek čo bolo doposiaľ vyrobené. Performance stránka sa radikálne zmenila, ale pre milovníkov je aj nový Beetle tým, čo pre nich v detstve býval ten starý.

Ponuka motorov pre chrobáka je pomerne rozsiahla. Skladá sa z jedného dízla 1.9 TDI s výkonom 105 koní (77 kW) pri 4000 ot./min a štyroch benziňákov, z ktorých je najsilnejší motor 4-válec 1.8 dopovaný turbom. Jeho sériový výkon je 150 koní (110 kW) pri 5800 ot./minútu a 220 Nm. Pohon sa na prednú nápravu prenáša vďaka 5-stupňového manuálu.

CarFilmComponents „STICKERBOMBING“ VW New Beetle


Firma CFC ide s dobou a je asi jedinou známou stylingovou firmou, ktorá do svojho portfólia zaradila taktiež produkty spojené so stickerbombingom, tzn. olepovaním častí karosérie najrôznejšími druhmi nálepiek. Ak sa k tomu ešte pridá kvalitný podvozkový setup, nádhera je na svete.

Na tomto upravenom Beetli človek nemôže prehliadnuť výrazne pozmenený exteriér, ktorý sa tak udial vďaka aplikácii nalepovacej fólie s dizajnom samostatných nálepiek rôzneho druhu. Fólia obsahuje špeciálny ochranný matný „lak“ s polyamidovými vláknami. Tým je zaručená dlhotrvajúca sýtosť farieb a odolnosť samotnej fólie. Stickerbombing je uznávanou formou stylingu po celom svete a aj keď vo svojej podstate ide o olepenie čohokoľvek čímkoľvek, pre tento smer treba mať cit a vedieť kedy prestať a či vôbec začať.

VW New Beetle od firmy CFC má touto fóliou potiahnutú celú prednú časť prechádzajúcu cez predné blatníky a prahové nástavce až dozadu, pokrývajúc celý zadok auta. Výsledkom je neortodoxný vzhľad auta, ktorý ma charakter veľmi štýlového doplnku.

K stickerbombingu neodmysliteľne patrí aj kvalitný podvozkový setup. Firma CFC zvolila produkty od firmy KW v podobe športového podvozku, ktorý je navyše spevnený stabilizačným kitom, k tomu pridala 15 mm rozširovacie podložky od firmy SCC a päťlúčové 19-palcové disky Oxygen 8,5x19 palcov s pneumatikami Kumho Ecsta 225/35ZR19. Kolesá nádherné kopírujú lemy blatníkov a výsledok je tak viac než perfektný.

Kto sa chce so svojim chrbobákom naozaj odlišovať, mal by sa popozerať po produktoch a ponuke firmy CarFilmComponents.

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

samolepky stickerbombing vw new beetle cabrio cfc

Volkswagen New Beetle "stickerbombing" od CFC:Firmu CFC a ich "stickerbombing" sme mohli zazrieť osobne aj na Tuning World Bodensee 2011:Váš názor na tento Volkswagen New Beetle v úprave "stickerbombing" od spoločnosti CFC?Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy CFC, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

CFC CARFILM COMPONENTS


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLSKWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 37801x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt