support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo autonabijacky Autonabíjačky, štartovacie prístroje (zdroje) a sínusové meniče napätia 12V/24V/230V nielen do auta logo autonabijacky

Autonabíjačky, štartovacie prístroje (zdroje) a sínusové meniče napätia 12V/24V/230V nielen do auta

19.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Autonabíjačky, štartovacie prístroje (zdroje) a sínusové meniče napätia 12V/24V/230V nielen do auta Ak si často vyrazíte do prírody alebo sa nachádzate mimo miest s elektrickými rozvodmi, určite vás zaujme ponuka meničov napätia. Tie vám umožnia napájať rôzne elektrospotrebiče priamo z autobatérie. Vyriešiť tak môžete napríklad sledovanie malého televízora, použitie čerpadla, elektrického náradia, či notebooku aj tam, kde nie sú elektrické zásuvky.

Meniče napätia sú praktickým pomocníkom nech ste kdekoľvek


Napájanie elektrospotrebičov nemusí byť v niektorých oblastiach a na niektorých miestach také jednoduché. Na zrazoch, počas kempovania v prírode, či napríklad počas dlhého výpadku elektrickej energie sa môže zísť autobatéria ako spoľahlivý zdroj elektrickej energie. Samotné pripojenie však nie je možné bez meniča napätia a to je pre pripojenie elektrospotrebiča napájaného 220 V nevyhnutnosťou. Menič napätia má tvar obdĺžnika a je pomerne ľahký, na trhu sú dostupné rôzne typy, ktoré sa od seba odlišujú výkonom, ale napríklad aj počtom zásuviek. Ak si vyberiete dostatočné výkonný menič napätia s viacerými elektrickými zásuvkami, budete môcť napájať viacero elektrospotrebičov súčasne.

Menič napätia „premieňa“ jednosmerný prúd (12 V alebo 24 V) na striedavý 230 V ~/50 Hz s modifikovaným sínusovým priebehom. Práve vďaka tejto vlastnosti môžeme ponúkané meniče napätie zaradiť do skupiny najobľúbenejších, sila meniča v prípade modifikovaného sínusu je totiž konzistentná a veľmi efektívna. Okrem adekvátneho výkonu, ktorý treba pri výbere zvážiť, treba myslieť aj na samotnú autobatériu. Tieto meniče napÄtia patria medzi veľmi efektívne zariadenia, no aj napriek tomu je pred použitím meniča dôležité skontrolovať stav autobatérie. Ak by bola autobatéria staršia, mohla by sa za veľmi rýchly čas vybiť.

Meniče napätia s výkonom 400 W, 600 W a 1 500 W


V našej ponuke nájdete rôzne meniče napätie, od spínacích cez lineárne až napokon po meniče s modifikovaným sínusovým priebehom. Táto kategória už obsahuje meniče s výkonom 400 W, 600 W a 1 500 W, ktoré postačia aj na bezpečné napájanie energeticky náročnejších zariadení. Tieto meniče napätia sú samozrejme úplne bezpečné. Disponujú pokročilou ochranou proti preťaženiu, prepólovaniu, prehriatiu a skratu. Menič vás zároveň upozorní na vybíjanie zdrojovej batérie. Meniče napätia si svoje uplatnenie nenájdu iba v autách, ale prakticky kdekoľvek. Často sú tieto zariadenia používané napríklad na lodiach.

Autonabíjačky a štartovacie zdroje


V súvislosti s používaním autobatérií v teréne sa určite oplatí mať vo svojej výbave aj autonabíjačky a štartovacie zdroje. Nabíjačka autobatérie bude pre vás neoceniteľným pomocníkom práve vtedy, ak sa vám autobatéria vybije. K dispozícii sú pritom aj rôzne testre, ktorými viete spoľahlivo zmerať kapacitu autobatérie a vybitiu tak predísť, resp. lepšie si rozvrhnúť používanie autobatérie. Poďme ale späť k samotným nabíjačkám autobatérií. Tie sú ponúkané vo viacerých variantoch v závislosti od toho, aký typ akumulátoru ňou chceme nabiť. V našej ponuke nájdete kvalitné autonabíjačky 12V/2A s mikroprocesorom, ktoré sú určené pre všetky bežné olovené batérie (WET, AGM, GEL).

K dispozícii sú však aj pokročilejšie autonabíjačky, ktoré nielenže dokážu autobatériu nabíjať, ale dokážu zároveň napájať prostredníctvom zásuvky aj iný elektrospotrebič. V ponuke nájdete aj oveľa silnejšie autonabíjačky so štartovacím prúdom až 300 A. Tieto sú vhodné pri štartovaní motorových vozidiel, ktoré majú úplne vybitú autobatériu alebo sú dokonca úplne bez nej. Autonabíjačka pre dodávkové a nákladné automobily sa môže pochváliť štartovacím prúdom až 700 A. Nabíjačky autobatérií majú spravidla hmotnosť okolo 5 kg a rozmery, vďaka ktorým sú pomerne skladné. Použitie nabíjačky tiež nie je nijak zložité a navyše každá z nich má ochranu pred prepólovaním.

Hlavné výhody meničov napätia:
- bezpečné, s pokročilou ochranou proti prehriatiu a poškodeniu
- jednoduché použitie nech ste kdekoľvek
- meniče sa postarajú o striedavý prúd s modifikovaným sínusovým priebehom
- možnosť napojiť televízor, prehrávače, počítače, či meracie prístroje
- vhodné pre kemping, do kamiónov, do áut a na paluby lodí
- výkonné meniče poskytnú 400 W, 600 W až 1 500 W
- ochrana proti vybitiu zdrojovej batérie


Autonabíjačky, štartovacie zdroje a meniče napätia (spínacie, lineárne a sínusové)


autonabíjačky štartovacie zdroje sínusové meniče napätia 12V 24V 220V 230V lode kamióny

Autonabíjačky, štartovacie zdroje a rôzne meniče napätia nielen do auta si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Aký máte názor na používanie meničov napätia pre bezpečné napájanie elektrospotrebičov v aute či na lodi ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým výrobkom od Autostyle, tak navštívte našu podstránku:

AUTOSTYLE


Viac informácií k autonabíjačkám Vám radi poskytneme. Autonabíjačky nájdete na našej podstránke tu:

AUTONABÍJAČKY


Viac informácií k meničom napätia a štartovacím zdrojom Vám radi poskytneme. Autoelektroniku a bezpečnostné prvky pre auto nájdete na našej podstránke:

AUTOELEKTRONIKA A ZABEZPEČENIEVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6699x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt