support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Príčina zrušenia preteku Power Fest vol.2 na trenčianskom letisku

Príčina zrušenia preteku Power Fest vol.2 na trenčianskom letisku

18.Aug.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Organizátor: Slovenská šprintérska asociácia
Priebeh akcie: 16. august (sobota) 2008
Miesto konania: letisko Trenčín

Ako iste všetci viete SŠA pre Vás pripravila na deň 16.8.08 v Trenčíne 2.kolo už 4.ročníka pretekov v zrýchlení áut a motocyklov AUTOMAX Pover fest 2008 vol. 2.

Na tieto preteky sme sa všetci tešili aj preto lebo po prvýkrát sa na Slovensku mala predstaviť európska špička pretekárov z Maďarska, Poľska, Čiech ako i všetkých Slovenských šprintérov a milovníkov rýchlych áut a motocyklov.

Všetky prípravy v deň pred pretekom prebiehali podľa harmonogramu a príchod partnerov zabezpečujúcich dodávky výbavy potrebnej na akciu a obchodníkov s občerstvením a tuningovým tovarom, taktiež posádok zo zahraničia prebiehala počas poobedia 15.8. plynule až do večerných hodín.

Tímu SŠA sa podarilo pripraviť tradične kvalitnú trať so všetkými bezpečnostnými atribútmi v súlade s pravidlami a časomierou Timeslip v plánovanom čase. O 19.00 hod však začalo pršať a tak dokončenie detailov sa nechalo na sobotu a budíček prípravného teamu sa naplánoval na 5.00 hod ráno.

Na to čo sa však odohralo v noci z piatka na sobotu, sme si ani v najdramatickejších scenároch neboli pomysleli! Po večernej prvej smršti sa o 1.15 hod ráno prehnala Trenčínom víchrica, ktorú miestni nezažili za posledných 60 rokov! Zobudil nás burácajúci vietor a telefóny tých čo dokončovali prípravy stánkov s občerstvením a iným tovarom, inštalatérov časomiery na letisku s prosbou o POMOC. Rýchlo sme naskákali do nohavíc a vybiehali z letiskového hotela. V momente keď sme vykročili na otvorenú plochu a nastupovali do áut, i tí odvážnejší sme začali mať strach o svoje životy a životy tích na letisku. To, čo sa odohralo za nasledujúcu hodinu bolo akoby z hororového filmu. Silu vetra ťažko aj opísať, blesky súčasne z každej strany, krúpy veľkosti orecha, úplná tma a žiara z bleskov zároveň a neskutočné množstvo vody, zúfalé prosby o pomoc ľudí čo prečkali obrovskú silu vetra a dažďa, ktorý zrovnal so zemou všetky postavené stany a stánky.
Mobilné toalety lietali po celom areáli a zostali odhodené 300m od miesta kde boli postavené, chladničky s občerstvením a všetka technika ako napr. výčapy zničené ako i oplotenie, časomiera, zábrany rozhádzané po letisku, unimobunka posunutá o 3m, no proste pohroma a katastrofa zároveň. Za tohto počasia sme sa snažili zachrániť to čo sa zachrániť dalo. Po hodine sme si išli oddýchnuť. No ani oka sme nezažmúrili a znova sa to ozvalo, druhý krát, burácanie, lejak a opäť obrovský vietor, ktorý doničil čo ešte možno ostalo.
Ďalší výjazd na plochu letiska a pohľad na to čo tu zostalo v nás zanechalo zúfalé pohľady a pocity neopísateľného charakteru. Konštatovali sme nasledovné: Živel zničil všetok hardvér potrebný k podujatiu.
Vedenie pretekov sa po rýchlej operatívnej porade muselo rozhodnúť. Predpoveď počasia 85% zrážky na sobotu so silným vetrom a dažďom, ktorý vytrvale padal do doobedňajších hodín a ohlásenie zničenia meracej techniky, sociálnych zariadení, občerstvenia a to že na celom letisku nešla elektrika nám bolo jasné čo bude nasledovať: PRETEK MUSÍME ZRUŠIŤ!!!! Stalo sa. PRETEK ZRUŠENÝ.

Sklamanie teamu, neveriace pohľady. No to sme netušili čo nás ešte čaká. O 8 hod. v sobotu ráno začali prichádzať kamióny s autami z Maďarska, Čiech a Poľska ktorým sme zrušenie preteku už nestihli dať vedieť, lebo boli prakticky v Trenčíne. Naši nadšení pretekári a motoristi z celého Slovenska, od Prešova až po Bratislavu začali prichádzať dúfajúc, že to, čo hlásili všetky rádiá o počasí, ktoré vyčíňalo nad Trenčínom v noci z piatka na sobotu nebude také zlé.

No nechcite vedieť ako sme sa cítili keď sme museli všetkým prichádzajúcim pretekárom a návštevníkom vysvetľovať dôvody zrušenia preteku. Jedni pochopili, iní nie. Nás ako organizátora to mrzelo možno najviac, totiž účasť posádok, atrakcie a sprievodný program bol úplný TOP čo sa doteraz na Slovensku verejnosti predstavilo, a kvôli tomu, že sme sklamali tých ktorí i napriek zlému počasiu prišli, aby sa pred bránou letiska dozvedeli že prišli zbytočne. Najviac na nás doľahol sklamaný pohľad asi 9 ročného chlapčeka, ktorý s mamou pricestovali vlakom zo Zvolena kvôli pretekom a jeho túžbe pozrieť si z blízka rýchle autá. No proste sila.

Aj reakcie väčšiny účastníkov tohto zrazu ktorí prichádzali až do poobedných hodín či bude náhradný pretek nás ako organizátora presvedčil, že predsa nás táto skúsenosť nemôže odradiť a pretek zopakujeme v náhradnom termíne a to: 20. septembra 2008 opäť na letisku v Trenčíne.

Ešte raz sa ospravedlňujeme všetkým ktorí prišli zbytočne a nemohli sme im dať vedieť aby nechodili, žiaľ sme nemali možnosť z letiska aktualizovať stránku a dať informáciu o zrušení akcie, čo sa rozhodlo len ráno. Po tejto skúsenosti zavádzame systém registrácie pretekárov s uvedením ich tel. čísla, aby sme v takýchto prípadoch, ktoré sa dúfame nezopakujú mohli dať včas viacerým vedieť. Ďalšie informácie nájdete na www.zrychlenie.sk, kontakt: zrychlenie@zrychlenie.sk

S pozdravom organizátor
Slovenská šprintérska asociácia

po burke po burke po burke po burke po burke


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.zrychlenie.sk

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4432x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt