support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Automatické zapínanie svetiel (univerzálne relé) pre denné svietenie

01.Oct.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Slovensko nás motoristov v poslednej dobe prekvapuje viac než dosť a to najmä svojimi i zákonmi, vyhláškami, úpravami zákonov atď. Jedným z nich je aj povinné, celoročné svietenie, na ktoré si veľa ľudí doteraz nezvyklo a vôbec to nerieši. Tvária sa, že ich sa to netýka, majú predsa drahé auto. Nie je tajomstvom, že ľudia zabúdajú a týka sa to aj zapnutia svetiel pred začatím jazdy autom. A všetci dobre vieme, čo sa stane, ak jazdíme s nerozsvietenými svetlami. Tento problém má svoje riešenie – automatický spínač svetiel!

ZAPÍNANIE SVETIEL S-UNI TEMPOVšetci to dobre poznáme, sadneme do auta, myšlienkami sme už v meste, že čo nám všetko treba dnes vybaviť a v polovici cesty sa uvedomíme, že sme zabudli zapnúť svetlá! No, jedno šťastie, že nás nestopli uniformovaní...Je celkom normálne, že človek pri odchode autom zabudne zapnúť svetlá. Niektorí to riešia tak, že páčky, resp. tlačidla slúžiace na zapnutie svetiel nechávajú vždy v polohe „ON“, čiže zapnuté, no niektoré žiarovky a LEDky nemusia vydržať niekoľko stotinový príliv väčšieho prúdu pri štartovaní. No my vám dnes predstavíme trochu sofistikovanejšie riešenie.

Automatický spínač, resp. zariadenie Tempo zabezpečuje automatické zapnutie svetiel (parkovacích aj stretávacích svetiel), hneď po naštartovaní vozidla. Jeho prednosťou je jednoduchá konštrukcia, bezúdržbová prevádzka a ľahká montáž do vozidla. Pripája sa paralelne na ovládací prvok svetiel vozidla, ktorý zostáva pri automatickom zapnutí svetiel vo vypnutej polohe. Prepínač svetiel je v polohe I a otočením kľúča v zapaľovaní sa rozsvietia parkovacie aj stretávacie svetlá vozidla. V závislosti od zapojenia pre dízlové motory sú časy oneskorenia pri parkovacích svetlách 10 sekúnd a pri stretávacích svetlách 20 sekúnd. Pre benzínové motory je to 5 sekúnd pre parkovacie svetlá a 10 sekúnd pre svetlá stretávacie. Po vypnutí zapaľovania svetlá automaticky zhasnú.

V letnom období je možnosť deaktivácie automatického spínača svetiel vypnutím prepínača svetiel do polohy 0. Automatický spínač osvetlenia je vhodný pre všetky vozidlá s napätím 12V.

Automatický spínač svetiel Tempo má udelený certifikát E27*10R-02-1206*00 vydaný Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky.

Technické parametre zariadenia:
Napájacie napätie: 10V-14V
Prúdový odber: menej ako 150mA
Maximálny spínaný prúd na jeden výstup: 15A/12V
Stupeň krytia: IP 20
Rozmery: 15 x 60 x 30 mm


Obsah balenia:
Riadiaca jednotka Tempo
Káblový zväzok
Imobilizačné relé s päticou
Spínač
Návod na použitie


Aké sú výhody tohto zariadenia? Autá, ktoré majú zapnuté svetlá sú viditeľnejšie aj na väčšiu vzdialenosť, prípadne v zhoršených podmienkach a tým pádom sa zvyšuje bezpečnosť na cestách. Čiže nielen dobre vidieť, ale aj byť dobre videný.

Už aj tu na Slovensku (tak, ako je to už podobne v Čechách, alebo iných susedných štátoch) je povinnosťou svietiť počas celého roka. Automatické relé Vám zaručí, že svietiť budete, aj keby ste zabudli zatlačiť tlačidlo „rozsvieť svetlá“. Nemusíte robiť nič, len naštartovať motor, čo je logické, keď chcete autom niekam ísť, a relé automaticky rozsvieti stretávacie svetlá.

Tento výrobok odporúčame každému vodičovi, ale aj najmä tým, ktorí často cestujú, alebo majú rozvoz typu „donášková služba“, kedy vždy po naštartovaní musí vodič zatlačiť tlačidlo „rozsvieť svetlá“. Týmto relé, ktoré automaticky rozsvieti stretávacie svetlá po naštartovaní motora, sa aj v tomto prípade ušetrí na čase a hlavne na zbytočných pokutách, ktorým môžete pohodlne predísť.

Systém tohto relé funguje nasledovne: otočíte kľúčikom v spínacej skrinke, naštartuje sa tým pádom aj motor, a v priebehu niekoľkých sekúnd dôjde k rozsvieteniu svetiel. Týmto štýlom nedôjde k tzv. „vyšťaveniu“ autobatérie, pretože motor, ktorý bude poháňať aj alternátor, už bude samostatne dobíjať autobatériu.

Automatické relé svetiel odporúčame nielen pre tieto vozidlá: Škoda Fábia, Škoda Felícia, Škoda Roomster, Škoda Octavia, Škoda Superb, VW Polo, VW Golf, VW Passat, VW Bora, VW Sharan, Seat Toledo, Seat Alhambra, Seat Ibiza 2002.

AUTOMATICKÉ ZAPÍNANIE SVETIEL

automaticke spinanie svetiel relé denného svietenia


Naša ponuka (UNI-SADA automatického zapínania svetiel):

19,90EUR / sada
Pri objednávke zadajte prosím do poľa "poznámka": model Vášho auta.

Automatické spínanie svetiel si môžete kúpiť rovno tu (do poznámky uveďte značku a model vášho auta):

katalog
relé denného svietenia 19,90 / univerzálneautomatické zapínanie svetiel podľa značky auta a modelu auta + r.v.


(AUTOMATICKÉ SPÍNANIE SVETIEL PODĽA ZNAČKY A MODELU AUTA spolu s r.v.):

(2) - Audi A3 1996-03
(3) - Audi A4 1994-05

(4) - Seat Alhambra 1995-
(1) - Seat Ibiza 2002-08
(2) - Seat Leon 1999-05
(2) - Seat Toledo 1999-04

(1) - Škoda Fabia 1999-07
(2) - Škoda Octavia 1996-
(3) - Škoda Superb 1 2001-08

(2) - Volkswagen Bora 1997-05
(2) - Volkswagen Golf 4 1996-03
(2) - Volkswagen New Beetle
(3) - Volkswagen Passat 1996-05
(4) - Volkswagen Sharan 1995-

23,90EUR / sada.

Automatické spínanie svetiel si môžete kúpiť rovno tu (do poznámky uveďte značku a model vášho auta):

katalog
relé denného svietenia za 23,90 € / podla typu autaV prípade objednávky nás môžete aj kontaktovať.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 125924x    hodnotenie: 1308/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt