support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Volvo XC90 Sport – „Športovo-športovo...úžitkový“.

03.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odbervolvo_xc90sport
Zákazníci Volva, ktorí volali po výraznejšej dynamike a väčších zážitkoch za volantom veľkého SUV XC90, sa konečne dočkali – škandinávsky výrobca začne od októbra tohto roku vyrábať Volvo XC90 Sport.

V záujme vyššej jazdnej stability má športová verzia XC90 zmenenú charakteristiku pruženia, ktorú konštruktéri docielili aplikáciou tvrdšie vyladených tlmičov a masívnejších stabilizátorov.

Športovejší jazdný prejav podporuje aj sériovo montovaný systém na udržiavanie konštantnej svetlej výšky Nivomat, ktorý má upravené nastavenie.

Lepšiu odozvu riadenia má zabezpečiť modifikovaný posilňovač s variabilným účinkom. Zmeny podvozkových partií završujú 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, ktoré pre XC90 Sport bude Volvo obúvať do pneumatík rozmeru 255/50 R 19.

Atraktívne päťlúčové disky kolies v dizajne Vulcanis okrem svojich konštrukčných predností prízvukujú športový charakter automobilu aj po vizuálnej stránke.

V tomto smere výrobca vsadil aj na drobné štylistické retuše, konkrétne rámik masky chladiča, okrasné lišty okolo bočných okien a lišta na dverách batožinového priestoru sú vyhotovené v matnom chróme, ochranné štíty na nárazníkoch sú pre zmenu v matnej striebornej úprave. Dynamickej štylistike padli za obeť aj pozdĺžne lišty strešného nosiča, prakticky založení športovci si ich však môžu bezplatne doobjednať.

Majitelia športových verzií odvodených od masových modelov sa obvykle radi odlišujú aj zvláštnym odtieňom laku karosérie. Vo Volve to vedia a pre XC90 Sport namiešali podmanivú červenú „metalízu“ s označením Passion Red.

Interiér XC90 Sport úspešne korešponduje s jeho dynamickým exteriérom. Sériové športové sedadlá, ktoré vďaka výraznejšie formovaným bočniciam lepšie držia telo v zákrutách, sú potiahnuté dvoma rozličnými typmi kože a majú farebne odlíšené prešívanie a lemy. Volant s koženým poťahom zušľachťujú jemné hliníkové elementy, prístroje v markantnom dizajne chronometra majú modré stupnice. Osobitý vzhľad interiéru dotvárajú nové hliníkové dekoračné obklady a textilné koberce s kontrastným lemovaním.

Pre XC90 Sport výrobca vyhradil tri rozličné pohonné agregáty: päťvalcový turbodiesel 2.4 D5 s výkonom 136 kW (185 k), moderný benzínový radový šesťvalec o objeme 3,2 litra s výkonom 175 kW (238 k) a samozrejme najväčší motor V8 4,4 litra s výkonom 232 kW (315 k).

Volvo XC90 Sport:

preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview

Čo vravíte na vynovený model XC90 v športovom duchu? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke nájdete v našom online automagazíne. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Volvo

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10076x    hodnotenie: 2.2/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt