support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Volvo XC90 modelového roku 2007

12.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odbervolvo_xc-90
Volvo XC90 sa po viac ako troch rokoch úspešného pôsobenia na trhu dočkalo modernizácie. Úspech koncepcie XC90 je pre výrobcu natoľko presvedčivý, že ešte necíti potrebu ju zásadne modifikovať, preto zmeny v rámci modelového roku 2007 spočívajú predovšetkým v detailných zdokonaleniach.

Vizuálne sa nové Volvo XC90 identifikuje novou maskou chladiča, novými nárazníkmi s farebne zladenými kontaktnými plochami, zmenenými prednými reflektormi a elegantnejšie štylizovanými zadnými svetlami.

Na dverách batožinového priestoru, nad výklenkom pre evidenčnú tabuľku, pribudla chrómovaná okrasná lišta.

Všetky verzie inovovaného modelu majú okrem toho farebne prispôsobené bočné ochranné lišty a vonkajšie kľučky dverí. Vo farbe karosérie sú teraz lakované aj vonkajšie spätné zrkadlá, opatrené integrovanými bočnými smerovými svetlami. Novinkou v ponuke sú hliníkové disky „Camulus“ rozmeru 8 x 18“.

V záujme intenzívnejšie vnímaného pohodlia sa ponuka dekoračných materiálov interiéru rozšírila o obklady z pravého dreva „Sapeli Wood“. Najhodnotnejšou alternatívou interiérového čalúnenia je aktuálne nová jemná koža „Sovereign Hide“, ktorá vďaka ozdobnému prešívaniu pôsobí zvlášť exkluzívne.

volvo_xc-90
V rámci modelového roku 2007 pribudol do zoznamu dostupných pohonných jednotiek nový benzínový šesťvalec PFI, ktorý bol premiérovo predstavený pod kapotou novej generácie modelu S80, na marcovom ženevskom autosalóne.

Tento radový agregát má mimoriadne kompaktné rozmery (šírka 625 mm je iba o 3 mm väčšia ako šírka radového päťvalca s objemom 2,5 litra) a je doslova výkladnou skriňou najmodernejších technických riešení, optimalizujúcich kľúčové parametre zážihových spaľovacích motorov.

So štvorventilovým rozvodom 2xOHC, variabilným časovaním ventilov VCT (Variable Cam Timing), systémom zmeny profilu vačiek CPS (Cam Profile Switching) pre nasávacie ventily a variabilným nasávacím potrubím VIS (Variable Intake System) dokáže priebeh krútiaceho momentu a spotrebu paliva efektívne prispôsobiť prakticky akýmkoľvek prevádzkovým podmienkam.

Pri zdvihovom objeme 3192 cm3 motor vyvinie maximálny výkon 175 kW (238 k) a jeho krútiaci moment pri otáčkach 3200/min-1 vrcholí hodnotou 320 Nm.

volvo_xc-90
Vďaka kompaktným rozmerom môže byť nový radový šesťvalec bez problémov uložený v karosérii naprieč, čím sa optimálne využívajú deformačné zóny a minimalizuje riziko, že pri čelnom náraze motor vnikne do priestoru kabíny posádky.

Všetky motory sa štandardne kombinujú so systémom stáleho pohonu všetkých kolies Instant Traction, využívajúcim elektronicky ovládanú multilamelovú spojku Haldex.

S modernizáciou modelu XC90 Volvo upevňuje aj pozíciu lídra segmentu veľkých SUV-éčiek z hľadiska miery poskytovanej bezpečnosti. Novinkou z oblasti aktívnej bezpečnosti sú nové adaptabilné bi-xenónové reflektory, ktoré sa pri nočnej jazde môžu v zákrutách vychyľovať o 15 stupňov do každej strany.

Novým bezpečnostným prvkom je aj systém BLIS (Blind Spot Information System), využívajúci miniatúrne kamery vo vonkajších spätných zrkadlách. Kamery snímajú oblasť mŕtveho uhla zrkadiel a výstražné svetlá upozorňujú vodiča, ak sa v tomto priestore nachádza akýkoľvek objekt, ktorý nie je viditeľný v spätnom zrkadle. Modernizované Volvo XC90 sa začne predávať koncom mája 2007.
Čo hovoríte na tento nový model XC-90 značky Volvo? Hlasujte, nech poznáme aj Vašu mienku:


Viac informácií k tejto novinke nájdete v našom online automagazíne. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Volvo

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8342x    hodnotenie: 1.7/5, 14 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt