support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Pred premiérou: Nový Opel Corsa !

19.May.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

opel_corsa
18. júla 2006, na medzinárodnom autosalóne British International Motor Show v Londýne, predstaví Opel nástupcu populárneho modelu Corsa, ktorého sa len v Európe od roku 1982 predalo už viac ako 9,4 milióna kusov. Nastupujúcu, v poradí už štvrtú generáciu Corsy charakterizujú dynamické kontúry karosérie, agilný podvozok a množstvo moderných technických výdobytkov, zvyšujúcich bezpečnosť a pohodlie cestujúcich.
Nová Corsa sa z pohľadu dizajnu zaradí k modelom, ktorých troj a päťdverové prevedenia sa vizuálne líšia nielen odlišným počtom dverí, ale aj modifikovanou štylistikou. Z fotografií je zrejmá snaha dizajnérov štylizovať trojdverovú karosériu ako „falošné“ kupé, čomu prispôsobili predovšetkým profilovú líniu okien a tvar strechy.
Úplne nová podvozková platforma s rázvorom náprav 2511 mm (aktuálna Corsa 2491 mm) vytvára predpoklady dostatočne veľkého vnútorného priestoru a s rozchodom kolies 1473, resp. 1458 mm aj dobrej ovládateľnosti. Brzdový systém bude štandardne vybavený systémom ABS s funkciou CBC (Cornering Brake Control), ktorá zabezpečuje individuálne prispôsobovanie brzdných síl pre jednotlivé kolesá pri prejazde zákrut. Z voliteľných prvkov bude k dispozícii stabilizačný systém ESP, športový posilňovač riadenia s progresívnym účinkom, či športové nastavenie podvozku so zníženou svetlou výškou.

V čase zahájenie predaja budú v zozname dostupných pohonných jednotiek figurovať zážihové a vznetové štvorvalcové agregáty v objemovom rozsahu od 1,0 do 1,4 litra, ktorých výkonové spektrum pokryje 60 až 90 k. Neskôr pribudne úplne nový turbo diesel 1.7 CDTI s filtrom pevných častíc, ktorého výkon 125 k poskytne určite dostatok priestoru na odhalenie miery vrodeného jazdeckého talentu novej Corsy.
Prvý krát vo svojej triede prinesie nová Corsa, ako súčasť technologického balíka výbavy, adaptívne svetlomety, prispôsobujúce svetelný lúč zakriveniu zákrut. Inovatívny infosystém, kombinujúci navigáciu na báze CD, resp. DVD média s autorádiom a CD/MP3 prehrávačom, bude možné doplniť o integrovaný mobilný telefón s hlasovým ovládaním a rozhraním Bluetooth.
Prvé kusy novej generácie modelu Corsa sa k zákazníkom dostanú na jeseň tohto roka.

Malá galéria pred premierou:

preview
preview
preview

Čo hovoríte na nové tvary Opel Corsa? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke nájdete v našom online automagazíne.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15557x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt