support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

FlashFog - zahaľte svoje auto dymom !

FlashFog - zahaľte svoje auto dymom !

02.May.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Logo Flash Fog
Na trhu so zabezpečovacími systémami sa môžete stretnúť s „nekonečným“ množstvom rôznych elektronických a mechanických zabezpečovacích systémov. Ponuka je natoľko široká, že len málokedy sa podarí priniesť niečo nové, výnimočné, čo tu ešte nebolo.

Firma Arias Tech Ltd. (CAN) sa preto rozhodla podrobne preskúmať spôsoby, spôsobené škody a cieľ jednotlivých krádeží. Dospeli k rovnakému záveru ako my v našej ankete (rozumej na autoalarmy.sk), že vo väčšine prípadov je cieľom zlodejov vykradnutie, nie ukradnutie vozidla.

• Väčšina mechanických zabezpečovačiek sa však zameriava na znehybnenie vozidla ako ochranu pred ukradnutím, preto neposkytujú voči vykradnutiu žiadnu ochranu.
• Elektronické systémy okrem blokovania elektrických obvodov, čím vozidlo znehybňujú, poskytujú aj stráženie auta pred vykradnutím. Tieto systémy ale často nepredstavujú zábranu pred vniknutím, sú len signalizátorom narušenia stráženého objektu.


Flash Fog BMW
Veľa zlodejov využíva práve túto vlastnosť a s vedomím spustenia poplachu otvoria, lepšie povedané vylomia vozidlo a odnesú si požadovaný lup. Najčastejšie za obeť padajú autorádiá, obsah odkladacej skrinky alebo ponechané cennosti v interiéri auta.

Práve preto sa táto kanadská firma rozhodla vyvinúť a ponúknuť na trh zariadenie, ktoré by v maximálnej možnej miere sťažilo vykrádanie vozidiel. Najefektívnejšie riešenie našli vo vytvorení dymovej clony, ktorá zaplní vnútorný priestor vozidla s cieľovou viditeľnosťou pod 10 cm. Po aktivovaní poplachu, vysokotlakové čerpadlo začne vytvárať až 1 m3 hmly za sekundu, takže celé vozidlo je zaplnené v čase pod 5 sekúnd.

Výkon čerpadla je dostatočne predimenzovaný takže ani otvorené dvere neznižujú efekt zariadenia. Pri takýchto vizuálnych podmienkach a pri hučiacom alarme si asi každý zlodej rozmyslí, či bude postupne nahmatávať veci, ktoré by si mohol so sebou odniesť. Zároveň, tým, že sa jedná o unikátny systém, vzbudí určite väčšiu pozornosť u okoloidúcich ako hučiaci alarm, ktorý počúvame zo všetkých strán denne.

Napriek tomu, že sa jedná o netoxický dym, ktorý nepoškodzuje interiér a je voľne dýchateľný, iniciatívny pozorovateľ môže privolaním hasičov spôsobiť na vozidle značnú škodu.
Logo Arias Tech
Arias Tech


Krátka video prezentácia FlashFog:


Súvisiace články s danou témou:

Profil zlodeja Ako sa kradnú autá Spoveď autičkára Typy zlodejov


Myslíte si, že tento systém eliminuje väčšinu zlodejov-vykrádačov? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.autoalarmy.sk

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15625x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt