support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Zavádzajúca reklama, zaviedli sme Vás sem, kde sme chceli, ďakujeme!
Ako získať auto zadarmo ???

Ako získať auto zadarmo ???

18.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V poslednom čase sa "šušká" aj medzi tunermi na tému auto reklama. Je skutočne výhodná? Chceli sme sa to dozvedieť, a tak sme "pátrali" po informáciách, ktoré by nám mohli povedať o auto reklame viac.
Vďaka internetovým možnostiam sme natrafili na jeden z blogov, ktorý je prezentom názoru o tom, že firma, ktorá ponúka auto reklamu s tým, že vy musíte zaplatiť dopredu čiastku za vašu službu pre nich, je prinajmenšom prichytené za vlasy. Myslíme si, že po prečítaní príspevku od Lorenza a po prečítaní zmlúv konkrétnej firmy, nám to pripomína MLM (Multi Level Marketing) systém, ktorý sa veľmi podobá pyramídovej "hre".
Týmto článkom chceme Vás milí čitatelia nášho portálu senzibilizovať a upozorniť aj na možné riziká spojené práve s takýmto biznisom.

S povolením Lorenza (jedného z mnohých blogerov) zverejňujeme jeho názor na auto reklamu, či je v dnešnej dobe skutočne prínosná, alebo nie, a hlavne pre koho. Tento príspevok považujte len výhradne ako názor jednotlivca, redakcia TUNING.sk sa so všetkými názormi stotožňovať nemusí.

založený 7.4.2007 00:06 | lorenz

Vážení čitatelia, tento blog vznikol preto, aby som Vás varoval pred čímsi, čo zaváňa obrovským podvodom. Určite mnohí z Vás už videli (tí, čo nevideli, určite onedlho uvidia) behať po slovenských cestách autá, ktoré majú na predných dverách a kapote dosť nepodarené logo s nápisom www.auto-reklama.sk.

Ak si kliknete na tieto stránky zistíte, že firma Vám ponúka na prvý pohľad perfektnú príležitosť prísť k peniazom, ba aj k autu a to vďaka nimi sprostredkovanej reklame na Vašom aute.

Sú dve možnosti. Buď to chcete reklamu na už Vaše auto, alebo chcete rovno aj nové auto. Podmienky oboch prípadov majú spoločné toto. Musíte im dopredu poukázať dosť vysoký finančný obnos a oni Vám budú mesačne platiť za reklamu na Vašom aute, pričom na konci zmluvy Vám vraj vrátia aj peniaze, ktoré ste im poukázali. Základné podmienky sú nasledovné:

1.) Musíte najazdiť denne (okrem nediel a dní pracovného pokoja) aspoň 30km.
2.) Auto musí byť čisté.
3.) Auto raz mesačne pristavíte na kontrolu čistoty a najazdených km.
4.) Auto môže byť kontrolované aj mimo tejto pravidelnej kontroly.
V prípade nového auta, zaobstaraného cez túto spoločnosť:
4.) Ide o Fiat Grande Punto 1.2, Mitsubishi Colt 1.3, Nissan Micra 1.2, Toyota Yaris 1.3, Opel Corsa 1.2 a 1.3 diesel.
5.) Vyberiete si auto (nie kúpite!), leasingovú spoločnosť, spoločnosti auto-reklama zaplatíte 10% z ceny auta a oznámite im, pre ktoré auto a leasingovú spoločnosť ste sa rozhodli. Následne oni (nie Vy) dohodnú pre Vás kúpu daného auto u predajcu a leasingovej spoločnosti.
6.) Vy zaplatíte akontáciu.
7.) Po prevzatí automobilu Vám spoločnosť auto-reklama nalepí na auto reklamné pútače.
8.) Raz mesačne Vám splatí spoločnosť peniaze vo výške leasingovej splátky, ktorú si sami zaplatíte.

auto reklama zadarmo
Kde je "pes zakopaný"?:

Zaujímavé je, že auto kupujú priamo oni. Niečo z toho asi majú. Nakoľko sa v leasingovej zmluve viete dočítať cenu auta, zrejme nie zľavu, ale províziu. Je to dosť pravdepodobné, ak sa predajcom vybraných áut vďaka spoločnosti auto-reklama darí predať viac áut. To nie je ale nič zlé. Poďme ďalej. Načo je spoločnosti "Auto-Reklama" pôžička sumy, rovnajúcej sa 10% z ceny auta, ktorú Vám podľa zmluvy, na konci obdobia zmluvy vráti? Ak sa spoločnosť zapodieva reklamou, očakáva sa, že budú financovaní práve od objednávateľov reklám, nie? Konrétne ma zaujímal z vybraných typov Opel Corsa 1.3 CDTI. Auto v základnej výbave stojí 420 900.-Sk. Ak na začiatku zmluvy zaplatím spoločnosti 10% z tejto sumy, aby mi ju vraj po 5-tich rokoch trvania zmluvy vrátili, je to 42 090.-Sk. Teda pekná bezúročná pôžička. Na čo ju potrebujú? Rozmýšľajme.

Obchod sa dobre rozbieha, áut predaných cez Auto-Reklamu pribúda. Prečo však všetky menované typy áut vídame len s jedinou reklamou a to "www.auto-reklama.sk"? Dôvody sa vynárajú dva. Jednak, že sa spoločnosti nedarí zohnať

reklamných partnerov a jednak, treba zohnať ďalších zákazníkov, ktorí zaplatia ďalších cca 40 000.-Sk za to, "že si môžu kúpiť auto na leasing". Zatiaľ čo prvý dôvod nás dostáva do pochybností o prosperite firmy, druhý nám vnucuje odpoveď na otázku "Odkiaľ berú peniaze na platenie mesačných splátok zákazníkom?"....

Napadá ma aj otázka, kto si objedná reklamu cez sprostredkovateľskú spoločnosť? Veď predsa každá firma má kopec svojich zamestnancov, ktorí majú kopec známych, ktorí by si veľmi radi zarobili nejaké drobné, ak by za to mali len nosiť reklamu na svojom aute, nie? Nie je problém aj denne odkontrolovať čistotu exteriéru auta a nabehané km, nie? Apropó, kontroly: Ak si pozrieme zmluvy, ktoré sú na www stránke dostupné k nahliadnutiu, zistíme, že existujú dva typy kontrol. Pravidelné a náhodné. Pravidelné sa uskutočňujú raz za mesiac, na vopred dohodnutom mieste vo vopred dohodnutom čase. Náhodné sú zaujímavejšie....

Ale dovoľte vlastnú skúsenosť. Spoločnosť auto-reklama som kontaktoval písomne e-mailom a asi 15 minút na to aj telefonicky. Zaujímalo ma toto: Môžem si vybrať farbu auta sám, alebo si ju vyberá spoločnosť auto-reklama podľa toho, aká sa im najviac hodí k reklame? Odpoveď bola, že ja. Ale zaujímavé bolo, že vybrať si môžem len zo základných (ostatné sú za príplatok) a tie sú podľa spoločnosti Auto-Reklama strieborná a čierna (farby za ktoré sa pripláca snáď pri všetkých bežných automobiloch). Môžem si vybrať príplatkovú výbavu? Áno, ale platím ju v plnej výške priamo spoločnosti Auto-Reklama. Ale veď celé auto platím leasingovej spoločnosti priamo ja! Kus auta cez leasing, kus na hotovosť a to cez sprostredkovateľskú spoločnosť? Môžem autom vyjsť za hranice SR? V zmluve s nikde o tomto nepíše, takže jediná možná odpoveď mala znieť "áno". Prd! Podľa odpovede e-mailom môžem, ale by vraj "bolo vhodné" dať to spoločnosti "auto-reklama" dopredu vedieť, a oni potom na ten čas zmluvu prerušia, to znamená za ten čas, čo Vy ste mimo SR, peniaze nedostávate. V zmluve sa na to ale vôbec nemyslelo a moja otázke ich asi dosť zaskočila. Čo by som bol za blbca, keby som si teda dobrovoľne nechal prerušiť zmluvu a pripravil sa tým o zárobok?

auto reklama zadarmo
Ako budú náhodne kontrolovať stav prejazdených km, ak budem autom denne jazdiť povedzme od garáže domu po oplotené parkovisko firmy? Musím byť prítomný (podľa zmluvy nie)? Nie. Ako inak potom kilometre skontrolujú? Musím udať miesto zdržiavania sa auta (v zmluve nič také nie je)? V telefóne som dostal odpoveď, že miesto zdržiavania sa auta udať nemusím a že na to ani nemajú ľudí, aby náhodne kontrolovali najazdené kilometre. Prečo teda sa to v zmluve píše. Lepšia otázka je, prečo mi na rovinu povedia, že to kontrolovať budú aj tak len raz mesačne? Povedal som totiž, že väčšinou 30km denne najazdím, ale občas nie, a tak či sa nedajú tie km rozrátavať na deň priemerne a oni sa asi zľakli straty potenciálneho zákazníka (potenciálnej straty zárobku 40 000.-Sk). V zmluve sa píše jasne o min. 30 km denne, okrem nedieľ a dní pracovného pokoja. Inde na stránke je v zátvorke aj 900km mesačne. Ktorý mesiac má takto definovaných 30 dní? (900km:30km na deň=30dní) Autori sa s logikou príliš netrápili. Dôležité je vytvoriť podmienky, na ktoré skočí čo najviac zákazníkov. Veď, čo je to 30km denne? Keby aj každý deň! Veď to je 840 až 930km za mesiac! toľko že má jazdiť reklama, za ktorú dajú cca 7000Sk mesačne? Však náklady na palivo pri týchto km sú v dnešných časoch pri spomínanej Corse 1.3 CDTI bez problémov do 2000Sk!!! Ešte jedna zaujímavosť: Ako budú môcť pracovníci Auto-Reklamy kontrolovať čo i len čistotu áut ich zákazníkov? Ako spoznajú, či sa jedná o auto s reklamou prostredníctvom ich firmy, či o iné? To si budú evidovať EČ všetkých automobilov, ktoré majú na dverách a kapote reklamu?

A viete o tom, že zmluvy, ktoré verejne prezentujú na www stránke podliehajú podľa týchto zmlúv mlčanlivosti? Autori nemajú logiku, alebo sa veľmi ponáhľali... Oklamať naivných ľudí sa dá aj bez prezieravej logiky, ale je pravdepodobné, že autori členmi Mensy nie sú. A určite sa aj ponáhľali, o čom svedčia chyby v grafickej úprave - zle označené odseky. Zaujímavé je aj video z odovzdávania automobilu budúcemu majiteľovi (ak sa tak nedajbože naozaj stane): masová akcia, ovácia, obložené misy (jedno z troch videí sa venuje najmä im), moderátor s mikrofónom.... Ktoré takto prebiehajúce kúpy nemali pokračovanie vytriezvením so slzami v očiach?

Ak ste si už auto cez firmu AUTO-REKLAMA zabezpečili a zaplatili ste teda tejto spoločnosti aj nie celkom rozumnú pôžičku (?) rovnajúcu sa 10% z ceny auta, dúfajte že sa nájde ďalších 9 naivných ľudí, ktorí sa svojimi peniazmi poskladajú na zvyšných 90% Vášho auta, aj keď týmto článkom chcem tomu práve zabrániť.

Ak ste si spomínané auto chceli aj tak kúpiť a na AUTO-REKLAMu s.r.o. ste len náhodou narazili a využili ju, ak Vám do cca 6 mesiacov neprestanú platiť, neprišli ste takmer o nič, len ste 6 mesiacov hyzdili Vaše auto tým neestetickým logom. Každá ďalšia splátka od spoločnosti AUTO-REKLAMA je pre Vás už istý zárobok Ak ste teda 30km denne nerobili len kvôli nim. Ak ste si chceli kúpiť iné auto, prišli ste o 10% ceny auta a vysnívaný typ.. Ak ste si auto kúpili len kvôli tejto lákavej ponuke, prišli ste o akontáciu, sumu rovnú 10% z ceny auta a samotné auto.

Pripravte sa na to, aby ste sa potom nepripravili o život. Životné úspory úplne stačia...

Ak chcete ešte viac informácií k tejto téme, navštívte blog Lorenza, kde sa môžete vyjadriť v diskusii na danú tému:

AUTO REKLAMA


Stotožňujete sa s názorom Lorenza v jeho príspevku? Hlasujte:


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: lorenz.blog.auto.cz

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3636x    hodnotenie: 85/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt