support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo amts Auto Motor a Tuning Show 2017 (AMTS) reportáž logo amts

Auto Motor a Tuning Show 2017 (AMTS) reportáž

12.May.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Organizátor: AutoMobil Tuning Show (AMTS)
Výstava sa konala: 24.-26.marec 2017
Miesto konania: výstavisko Hungexpo - Budapešť (Maďarsko)

AMTS navštívilo počas víkendu 24.-26. marca viac ako 46.000 návštevníkov, ktorých čakali exponátmi natrieskané haly a zdokonalený program. Neunikla mi kritika od dlhoročných návštevníkov, že piatkový program citeľne zaostával za bežnému extrému, na aký boli od AMTS zvyknutí a dozvedel som sa, že dôvodom bola vyššiu účasť akreditovaných médií ako hocikedy predtým. Teda piatok bol niečo ako malý novinársky deň.

Skutoční foto a video profíci však prišli už vo štvrtok večer, aby zachytili atmosféru výstaviska ešte predtým, ako to všetko vybuchne.

A ako to vyzeralo po výbuchu?! Organizátori označujú tento ročník za obrovský úspech, ku ktorému nemalou mierou prispeli aj slovenskí nadšenci. Spomedzi 250 individuálnych vystavovateľov bol v roku 2017 stánok AMTS Slovakia opäť rozlohou najväčším zo všetkých a zdobilo ho 39 jedinečných strojov. Piatykrát v poradí bola slovenská reprezentácia tiež najväčšiou zo všetkých zahraničných zostáv. Nuž a keď sme pri zostavách, treba spomenúť niektoré zostavy (po novom crews), vďaka ktorým bola slovenská výprava na AMTS 2017 taká, aká bola. BardUnited, Redneckz, CarCommunity, aby som spomenul najviac zastúpené, ale vďaka patrí aj iným komunitám, klubom a FB stránkam!

V tvrdej konkurencii viac ako 1500 vozidiel perfektne obstáli aj naši individuálnivystavovatelia a medzi nimi aj jedno poľské Audi A8, ktoré si odnieslo pohár v kategórii Top Guest Car Of The Show.

A keď sme pri pohároch, je vhodné spomenúť ďalšie tri, ktoré putovali k nám domov. Na slovenskej scéne jedinečný modrý Seat Leon získal rovnaké ocenenie ako Audina.

Radikálne široký Leon s mega krídlom chceli aj na hlavné pódium, ale auto je tak extrémne, že to jednoducho nešlo. Zaslúžený pohár a poznámka pre organizátorov, aby vylepšili legendárnu otočnú tribúnu.

Na AMTS mal v plnej paráde premiéru aj červeno-biely Mustang v úprave Roush, s unikátnou audiozástavbou a totálne prepracovaným interiérom. Auto skvele doplnili dve atraktívne hostesky, oblečené vo farbách auta a búchajúce také pózy, že sa pri aute od fotografov pomaly nedalo chodiť. Tento z každej perspektívy špičkový exponát si odniesol pohár pre naj americké auto výstavy. Úspešná premiéra, čo poviete?!

Posledným oceneným je až dvojnásobný víťaz! Neprehliadnuteľné kupé Mercedes Benz 280SE, ktoré priťahovalo pohľady a objektívy tak, že v ňom človek nemohol ani minútu nerušene presedieť. Napriek tomu sa mi z auta ani vystupovať nechcelo. A jeho majiteľ má po AMTS skutočne čo oslavovať, pretože okrem pohárazískal aj pozvánku na European Tuning Showdown 2017. ETS je vrcholová tuning súťaž na našom kontinente, ktorá je jedným z hlavných častí programu svetoznámeho Tuning World Bodensee. Meďák bude historicky prvýkrát reprezentovať Slovensko na celoeurópskej úrovni ako jedno zo 64 vybraných upravených áut. Samozrejme nemecká konkurencia je na TWB extrémne silná, preto kto môžete, vyberte sa pozrieť a podporiť slovenského súťažiaceho k Bodamskému jazeru.

A ako vlastne 12. ročník AMTS a desiaty ročník slovenskej výpravy vyzerali?! Okrem už spomenutého asi najviac prezradia fotografie z rúk slovenských automotívnych fotografov, ktorí nám aj tento rok venovali patričnú pozornosť.

Fotografie prinášajú MAGPIE Automotive Photography, teda fotograf Ján Straka a dvojica fotomodeliek, ktoré skvele a na úrovni dokresľujú zábery. Adrián Eperjessy, Klaudia Rigáňová, Adam Kázmér a Pavol Frtús. Všetci odviedli skvelú prácu a patrí im obrovská vďaka! Nižšie nájdete náhľady na ich zábery a prepojenie na ich galérie na Facebook-u.

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

Veľká vďaka patrí partnerom, ktorí zabezpečili technické pozadie, vybavenie stánku, občerstvenie pre účastníkov a ako doplnenie víkendového programu Slovenský večer na AMTS a štart slovenského jazdca v pretekoch Gymkhana počas víkendu.

Jazdec Roderik Paulik, v Gymkhane označovaný ako Gymkhanaut (áno, ako kozmonaut...), kvôli technickej poruche preteky nedokončil. Napriek tomu mu patrí uznanie nielen kvôli show pre divákov, ale hlavne preto, lebo veľmi dobre obstál v disciplíne, ktorá je podstatne zložitejšia ako drift. A to všetko s autom, v ktorom sedel prvýkrát počas AMTS víkendu! Bravo!

Atmosféra na slovenskom stánku bola počas celého víkendu pozitívna a príjemná. Priechodný stánok s červeným kobercom pre návštevníkov bol nonstop frekventovaný a na FB prúdili nonstop posty z podujatia.Individuálny vystavovatelia nenechali nič na náhodu a každé auto si užilo kopu lásky predtým, ako sa otvorili brány výstaviska. Takto sa pripravuje na profi show!

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

Na stánku AMTS Slovakia však nechýbali ani čistokrvné motoršportové kúsky, denne používané vozy v trendovej úprave na poriadnych kolesách a vzduchovom podvozku, celý rodokmeň tak populárnych Golf-ov, skutočné japonské legendy, drsné európske krížniky, historické klasiky a ani neprahliadnuteľný nadopovaný Jeep.

Príjemným doplnením automotívneho víkendu pre účastníkov aj partnerov bol Slovenský večer na AMTS, ktorý sa uskutočnil na Veľvyslanectve SR v Budapešti, kde slovenských aj zahraničných hostí privítal zástupca veľvyslanca, pán Rastislav Mojto. Slovenským folklórom okorenená recepcia bola iba začiatok a večer pokračoval dlho do noci v neďalekom podniku.Podľa mnohých kultúrna vložka počas AMTS víkendu, ktorú bude treba naďalej rozvíjať!

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

Carstyling.hu uvádza, že AMTS 2017 označujú viaceré médiá za najlepší zo všetkých. A je nutné povedať, že recept okorenený pavilónom pre auto-importérov, rozsiahlym kútikom pre najmenších nadšencov a väčším priestorom v rámci show pre Hot-Rod kultúru,naozaj zabral. Najmodernejšiu halu výstaviska okupovalo 23 dovozcov automobilov a bolo príjemné, že až na niekoľko výnimiek ste mohli vozidlá „poobchytkávať“ a sadať si do najnovších kúskov. Vlastnú časť, v rámci expozície nových áut, mali veľmi populárne SUVčka. Priznám sa nerozumiem tejto popularite. Asi preto, lebo teréniak je pre mňa stále teréniak.

Elektro impérium, ktoré vrhá čoraz tmavší tieň na svet automobilistu tiež neostalo bokom počas AMTS a pod značkou EV-GreenTech návšetvníci mali možnosť spoznať environmentálne priateľské technológie, ktoré sa tvária ako budúcnosť dopravy. Uvidíme!

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

Už tradične bola súčasťou programu aj súťaž krásy. Tentokrát však v dvoch odlišných dimenziách. Miss AMTS, ktorého víťazka pocestuje podobne ako slovenské kupéčko na Tuning World Bodensee, kde zabojuje v súťaži krásy Miss Tuning na euro-úrovni. A druhá dimenzia, hlavne štýlovo, bola súťaž krásy Pin Up Girls. Dámy nahodené v štýle amerických sex-idolov 40-50 rokov minulého storočia pútali veľkú pozornosť a bezchybne dokreslili expozíciu Hot-Rod strojov. Rusty Rodders Hot Rod Show zaberala časť hlavného pavilónu AMTS a hostila slávneho amerického auto-úpravcu. John D’Agostino, legendárny custom dizajnér prisľúbil na sezónu 2018 auto, ktoré poputuje po európskych podujatiach. Sme zvedaví, ako obstojí v šialenej lige Hot-Rod úpravcov.

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

Má čo robiť, pretože latka ide v Európe každým rokom vyššie a to bolo vidieť aj na slovenskom stánku. Ekonomický experti sa pozerajú na to, koľko peňazí ľudia ušetria, alebo si požičajú. Ja vidím trend taký, že čím ďalej, tým viac zanietených báb a chalanov si splní sen a postaví auto, ktorým sa odlíši a vyjadrí svoju osobnosť, lásku k autám i nadšenie k celej kultúre, ktorá obklopuje tento svet. Zostáva mi povedať veľké ďakujem všetkým majiteľom automobilových skvostov, ktoré zdobili stánok AMTS Slovakia a zapriať Vám všetkým veľa úspechov v aktuálnej sezóne! Náš tím sa teší na ďalšie spoločné aktivity!

Text: Adrián Artimovič
www.AMTS.sk

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

reportáž auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

AMTS 2017 (video by MinimumGame)amts logo

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Adrián Artimovič
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2674x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt