support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo amts AMTS 2014 - resumé, čísla, fotky, zaujímavosti a návšteva slovenského veľvyslanca logo amts

AMTS 2014 - resumé, čísla, fotky, zaujímavosti a návšteva slovenského veľvyslanca

17.Apr.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už druhý rok sa mohli slovenskí tuneri pochváliť najväčším stánkom výstavy, ktoré zdobilo 27 rôzne upravených áut. Slovenskú výpravu tvorili autá reprezentujúce jedinú slovenskú tuningovú súťaž Tuning Battle, taktiež autá z dielní Hederiktuning a JapGarage, a samozrejme vozidlá individuálnych vystavovateľov z celého Slovenska. V tvrdej medzinárodnej konkurencii sa na vrcholnej priečke umiestnila Škoda 110L Mareka Horáčka a získala aj zvláštnu cenu časopisu Auto Bild.

AMTS 2014, ako sa výstava skrátene nazýva už druhý rok, je podujatie s motoristickým, kde sa v piatich pavilónoch prezentovali automobiloví a motoristickí predajcovia, medzinárodné aj miestne tuningové spoločnosti, auto-moto a tuningové kluby a to všetko bolo doplnené pestrým celodenným programom pre návštevníkov v rámci pavilónov a aj na otvorených plochách. Výstavu organizuje tím stojaci za popredným maďarským tuningovým portálom Carstyling.hu s veľkou pomocou komunity, ktorú združuje.

Doplnkový program, tuningový zraz, ktorý sa uskutočnil v Sobotu na otvorenej ploche, bol otváracím zrazom sezóny a aj tu boli úspešné viaceré slovenské autá.

Snahu slovenských motoristov prišiel oceniť aj pán Rastislav Káčer, slovenský veľvyslanec v Maďarsku. Uviedol, že si veľmi váži ľudí, ktorí pre niečo žijú a tvrdo pracujú. Vyjadril sa pozitívne a s uznaním o prezentácii akú slovenská výprava na AMTS realizuje a vyjadril podporu ako účastníkom, tak aj organizátorom slovenského stánku. Veľvyslanec sa na podujatí zdržal niekoľko hodín, diskutoval s organizátormi ako aj účastníkmi a ako fanúšika automobilovej techniky ho veľmi zaujali viaceré vystavené autá a motocykle.

Fakty o Auto–moto a tuning show - AMTS 2014 Budapest

92.000 m2 výstaviska plného motoristických skvostov, v priebehu troch dní navštívilo viac ako 44.000 návštevníkov, ktorí jednou vstupenkou získali možnosť navštíviť až 9 podujatí v jednom areáli. Budapest Motor Festival ako otváracia akcia pre motocyklovú scénu u našich susedov priniesol stánky plné nových modelov motocyklov, plné predajné stánky výstroje a doplnkov pre motorkárov a samozrejme výstavné zľavy. 18. Zraz prestavaných áut a motocyklov v Maďarsku má vlastnú atmosféru a účastníci neradi sa miešajú s tunermi, na výstave mali vlastný priestor a vlastnú súťaž s drsnými kritériami. Aj na tejto scéne bodovala slovenská delegácia, keď známy slovenský úpravca, Branislav Kollár, získal rovno dve ocenenia.

V rámci AMTS sa uskutočnila aj tetovacia výstava, ako doplnkový program. Budapest Tattoo Expo bola rozsahom najväčším takýmto podujatím v Maďarsku. Na vonkajších plochách výstaviska sa striedali streetfighter, drift a gymkhana exhibície, ktoré mali vlastné súťažné pozadie. Spomeňme ešte Freestyle Motocross ukážky počas troch dní a súťaž krásy Miss AMTS, ktoré tiež spestrili program výstavy.

Výstava AMTS naplnila všetky väčšie haly výstaviska Hungexpo, návštevníci mohli vidieť upravené autá, upravené motorky, veterány, ale aj profesionálne športové stroje, ako aj extrémne prestavané autá rôznych kategórií. Tohtoročné AMTS malo aj charakter autosalónu a prezentovalo sa tu 22 svetových značiek, medzi nimi premiérovo značka Infiniti.

Krásny čas pomohol veľkému záujmu o výstavu a organizátori sa postarali o to, aby bolo čo vidieť. Takmer 2.000 vystavených vozidiel hovorí za všetko a každý návštevník si prišiel na to svoje. Auto-moto a tuning klubom bol tohto roku pridelený jeden celý pavilón, kde bola taktiež prítomná menšia slovenská reprezentácia. Jeden celý pavilón obsadil známy maďarský klub 819 Company, ktorý preslávili hlavne extrémne „položené“ autá. Organizátori slovenského stánku veria, že aj slovenské kluby by mali čo ukázať a budú pracovať na ďalšom rozšírení účasti do budúcnosti.

Výstava AMTS trvala tri dni, až do nedeľňajšieho večera, kedy výnimočne úspešný ročník najväčšej automobilove, motocyklove a tuningovej výstavy v strednej a východnej Európe na tento rok zatvorila svoje brány. Avšak tento festival automobilovej kultúry bude ďalej rásť a budúci ročník, jubilejný 10. v poradí prinesie nové zážitky, nové atrakcie a zaujímavý program. Slovenskú výpravu tiež čakajú novinky ako aj fanúšikov, ktorí za nimi pocestujú!

auto moto a tuning show 2014 budapest

auto moto a tuning show 2014 budapest

auto moto a tuning show 2014 budapest

auto moto a tuning show 2014 budapest

auto moto a tuning show 2014 budapest

auto moto a tuning show 2014 budapest

amts logo

Krátky zostrih z minulého ročníka Auto, moto a tuning show 2013 v BudapeštiBoli ste sa pozrieť (alebo ste sa zúčastnili) na AMTS v Budapešti tento rok ? Ako bolo?:


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Adrián Artimovič
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3386x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt