support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audio MAC Audio Mini Clubman S John Cooper Works – óda na precíznosť logo mini

MAC Audio Mini Clubman S John Cooper Works – óda na precíznosť

04.Jan.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie každý automobilový nadšenec svoj život zasvätil stavbe výkonovo a performance nadupaným autám. Existujú tiež ľudia, ktorým radosť robí stavba nevšedných a častokrát „krutých“ showcarov. Jednou z firiem, ktorá takýmto spôsobom prezentuje svoje dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle je nemecký výrobca audio komponentov, firma MAC Audio. Svoju prácu spolu s produktami najnovšie demonštrovala na lifestylovom Mini Clubman S John Cooper Works.

Mini je samo sebou pojem a ak sa k tomu pridá skratka John Cooper Works, je o zábavu postarané. Automobilka Mini nie tak vypustila do sveta model s označením Clubman S – neuveriteľne štýlové kombi, aj keď treba tento pojem brať trochu s rezervou. No celá podstata tkvie v pojme Mini – štýlové auto, ktoré je obľúbené na celom svete a to vďaka svojej netradičnej prezentácii. Žiadne auto na svete nemá takú čarovnú charizmu ako práve Mini.

Mini Clubman dostal okrem duše aj špecifické označenie S. Symbolizuje motoricky najvyšší model s najvyšším výkonom, ktorý je ešte podporený dvorným úpravcom vozidiel Mini, firmou John Cooper Works. Štvorvalcová jednašestka s podporou turbokompresora svoju chuť žiť prezentuje prostredníctvom 207 konských síl a 260 Nm, ktoré toto auto rozhýbu na stovku za necelých 6,8 sekundy. Technika Mini je pritom široko ďaleko známa ako jedna z najlepšie nastavených, pretože to auto sa správa ako motokára v kombinácii s takouto porciou výkonu. Nech si každý vraví čo chce, Mini nielenže neuveriteľne dobre a štýlovo vyzerá, ale tiež tak jazdí.

MINI CLUBMAN – BODYKIT, PERFORMANCE A AUDIO ÚPRAVA


mini cooper clubman s john cooper works mac audio showcar

Pri stavbe tohto showcaru nešlo ani tak o samotný vzhľad auta, pretože bodykit John Cooper Works je už sám o sebe lahôdkou. Celý exteriér auta bol iba vyzdobený reklamnými polepmi v efektnej farebnej kombinácii. Úpravca sa zameral na to, o čo mu najviac ide a čo je jeho poslaním – audio. Už na začiatku sa vedelo, že showcar dostane poriadny náklad v podobe tisícok wattov. Preto boli všetky panely vytlmené tlmiacim materiálom Dynamat Extreme, ktorého bolo dohromady použitých 12 m2. A tak sa mohlo začať s osádzaním komponentov – miesto v zadných dverách si našiel systém reproduktorov Star X 2.16, ktorý úspešne spolupracuje so zástavbou v celom priestore kufra. V ňom sa nachádza 90 kg vážiaca ručne vyrobená ozvučnica, v ktorej si svoje teplé miesto našli tri kusy mohutných wooferových repdoduktorov Mac Audio STX Reference.

mini cooper clubman s john cooper works mac audio showcar

Aby boli zvukové otrasy ešte mohutnejšie, tak celú aparatúru živí šestica zosilňovačov Micro X Series s celkovým výkonom 3900 wattov, umiestnených na strope priestoru kufra. Efekt je ešte umocnený osadenými zrkadlami na podlahe, vďaka ktorým je celý strop viditeľný ako na zlatom podnose. Šéfom celej tejto parády je headunit Audiovox VME 9325BTA s dotykovým displejom, pomocou ktorého sa dá ovládať navigácia, ako aj iPod, Iphone, USB zariadenia či DVB-T. Posledným kúskom tejto úžasnej skladačky je kabeláž od Stinger, spolu s potrebnými kondenzátormi a dodatočnou batériou. A keď už bol interiér kompletne rozobratý, pri jeho skladaní bola vo veľkej miere použitá Alcantara a luxusná koža, ktoré robia z tohto interiéru nezabudnuteľný zážitok.

mini cooper clubman s john cooper works mac audio showcar

Firma MaC Audio si dala na tomto projekte naozaj záležať a pustila sa aj do performance stránky tejto krásky. Výkon motora bol navýšený na úroveň 230 koní (169 kW) vďaka úprave riadiacej jednotky, vylepšenému saniu a osadeniu športového výfukového systému. Podvozok navyše dostal kompletný športový set pružín a nastaviteľných tlmičov KW Inox Variante 1 spolu s brzdovým systémom Stoptech. Takýto setup si zaslúži skutočný obdiv. Čerešničkou na torte je ešte 18 palcové obutie Oxigin so šírkou 8 palcov nalakované do matnej bielej kombinácie s červenými highlightami.

mini cooper clubman s john cooper works mac audio showcar

mini cooper clubman s john cooper works mac audio showcar

Fotogaléria MAC Audio MINI Clubman S John Cooper Works:mac audio logo

Ako sa vám páči táto audio a performance úprava v MINI Clubman S John Cooper Works od MAC Audio?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MAC Audio, tak navštívte našu podstránku:

MAC AUDIO


Ostatné úpravy áut značky Mini nájdete v zozname našich článkov tu:

MINI tuning


Viac informácií k audio výrobkom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o audio reproduktoroch nájdete tu:

AUDIO, REPRODUKTORY, AUTO HI-FIVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6898x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt