support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo cars Autá 2 (Cars II) – animovaná rozprávka o autách už tento rok aj v 3D logo cars

Autá 2 (Cars II) – animovaná rozprávka o autách už tento rok aj v 3D

18.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Filmová rozprávka Cars, alebo ak chcete Autá, pritiahla aj na Slovensku v roku 2006 do kín množstvo divákov a svoj predošlý úspech si chcú jej producenti tento rok minimálne zopakovať. Okrem toho, že sa pozrieme trochu do minulosti, predstavíme vám aj niečo z chystanej „dvojky“ , ktorá má podľa predbežných informácii rozhodne veľké šance, aby prekonala úspech prvého dielu animovaných štvorkolesových hrdinov.

Autá: posledný film samostatného Pixaru


Animovaný film Autá je ďalším z rady úspešných počinov štúdia Pixar, ktoré svojimi dielami do kín neláka len deti, ale vďaka prepracovanosti postáv a dialógov sa pri sledovaní týchto filmov dokážu zabaviť aj dospelí. Výnimkou nebola ani táto snímka, v poradí siedmy film Pixaru, ktorý sa zo všetkých predošlých radí medzi úplnú špičku. V tomto prípade však nebola sedmička pre Pixar len šťastným, ale aj tak trochu symbolickým a rozlúčkovým číslom, je to totiž posledný film, ktoré toto štúdio vytvorilo predtým, než bolo kúpené spoločnosťou Disney. Divák túto zmenu na finálnom produkte však ani nezbadá a aj naďalej sa môžeme tešiť na bežné „animáky“, ktoré sú ale rok od roku lepšie spracované a pri ich sledovaní je niekedy celková vysoká kvalita animácii a ich prevedenia úplne šokujúca.

Ešte predtým než sa pozrieme na to, čo si pre nás tvorcovia chystajú v druhom diele, zostaňme ešte chvíľu pri tom premiérovom a zrekapitulujme si niekoľkými údajmi jeho najväčšie úspechy, či zaujímavosti, ktoré jeho uvedenie sprevádzali. Réžiu prenechali na starosti dvojici pozostávajúcej z Johna Lassetera a Joea Ranfta, ktorí v rámci šesťčlennej skupiny spolupracovali aj na scenári. Ak ste mali možnosť sledovať tento film v originálnom znení, svoje hlasy postavám prepožičalo niekoľko veľmi zvučných mien ako napríklad Jeremy Clarkson známy zo série Top Gear, známy americký zberateľ áut Jay Leno, či dokonca Michael Schumacher. Ďalšie hlasy patrili napríklad Owenovi Wilsonovi, Paulovi Newmanovi, či Richardovi Pettymu.

Film CARS dobyl celý svet nielen mladých divákov


Na produkciu tohto takmer dvojhodinového animovaného filmu bolo vyčlenených 120 miliónov dolárov. Animovanému filmu sa nakoniec len premietaním v kinách podarilo zarobiť približne 450 tisíc dolárov. Predajom DVD a Blu-ray nosičov, a taktiež aj reklamných produktov s motívmi tohto filmu, sa podarilo zarobiť ďalších až 5 miliárd dolárov (!!!), čo len potvrdzuje fakt, že pred štyrmi rokmi sa filmu podarilo po celom svete vzbudiť obrovský záujem a osloviť množstvo divákov.

cars ii autá 2

A ani samotná premiéra filmu neprebehla len tak, odohrala sa totiž veľmi štýlovo priamo na okruhu Lowe´s Motor Speedway v meste Concord v štáte Severná Karolína. O dva týždne na to, 9. júna 2006, sa už film začal premietať v amerických kinách a to už sa okolo bleskového Steva McQueena strhla obrovská vlna záujmu a začala sa doslova celosvetová mánia. Opomenúť však nesmieme ani dve významné nominácie Academy Awards a to za najlepšiu animáciu a nomináciu na zlatý glóbus za najlepší celovečerný animovaný film.

Čo sa týka samotných hlavných postáv nejedného fanúšika motorizmu iste potešilo „stelesnenie“ niektorých kultových automobilov a tento film zároveň ponúkal vcelku pekný prierez automobilovou históriou rôznych oblastí sveta motorizmu.

cars ii autá 2

Okrem ladných kriviek Porsche Carrera z roku 2002, ktorá nemohla byť po boku nikoho iného než mladého a sebavedomého závodníka Bleskového McQueena (červené auto zo série NASCAR), sme tu mohli vidieť aj niekoľko veteránov obývajúcich zabudnuté mestečko Chladičové kúpele ležiace pri legendárnej Route 66. Tam sa život zastavil približne v šesťdesiatych rokoch a tomu zodpovedajú aj samotní obyvatelia, nájdeme tu Taliana – Fiat 500 z roku 1959, umelca – Chevrolet Impala toho istého ročníka, či tajnostkára Hudsona Horneta s rokom výroby 1951. Samozrejme, jednou z najvtipnejších postáv je kamarát Steva McQueena, prehrdzavený odťahový voz, ktorý sa má stať opäť veľmi dôležitou postavou v pokračovaní tohto filmu.

CARS2 - Autá 2: Bleskový McQueen aj v 3D


Tu sa už teda dostávame k dvojke, o ktorej toho zatiaľ verejnosť toľko nevie, avšak zrekapitulujeme si zatiaľ známe fakty. Na réžii filmu opäť pracuje John Lasseter, avšak tentoraz mu po jeho boku stojí Brad Lewis, v originálnom znení sa dočkáme takmer rovnakého zloženia dabingových hercov, ku ktorým sa pridali, tí čo nahovoria nové postavy. Novinkou je, že film Cars 2 bude dostupný už aj v modernom 3D formáte, čo rozhodne prinesie úplne nové zážitky a dojem z animovaného prevedenia. Za „veľkou mlákou“ bude mať film svoju premiéru už 24. júna, vo Veľkej Británii o mesiac neskôr a približne v septembri, či v priebehu jesene sa ho dočkáme aj na Slovensku.

cars ii autá 2

Okrem toho, že sa opäť stretneme so starými postavami z prvého dielu, môžeme očakávať aj množstvo nových. Rovnako ako v prvom diele, aj tu budeme svedkami niekoľkých závodov, no tvorcovia prinesú aj úplne inú zápletku. Film sa bude začínať veľkým svetovým šampionátom, na ktorom bude mať Bleskový McQueen možnosť presvedčiť celý svet o tom, že je najrýchlejší a najlepší na svete a keďže v prvom diele sa vďaka obyvateľom Chladičových kúpeľov naučil, čo je v živote naozaj dôležité, budeme mať tentoraz pred sebou veľmi vyváženú postavu. Po boku McQueena bude aj v dvojke stáť jeho verný kamarát - odťahovka Mater, s ktorým by sa mali vydať na špionážnu misiu, vďaka ktorej sa dostanú nielen do Európy ale aj do vzdialenejšieho Japonska.

V Cars 2 teda uvidíme nielen americkú, ale aj európsku, či japonskú automobilovú kultúru. V súčasnosti môžeme len ťažko odhadnúť či dvojka prekoná prvý diel, vo filmovom priemysle sa to totiž príliš často nestáva, určite však druhý diel nebude za tým prvým príliš zaostávať a takisto nebude ťažké uhádnuť, aký film sa stane v našich kinách v druhej polovici tohto roku medzi najnavštevovanejšie...

cars ii autá 2

cars ii autá 2

cars ii autá 2

cars ii autá 2

cars ii autá 2

cars ii autá 2

cars ii autá 2

Hlavní hrdinovia CARS 2:Wallpaper "CARS II - Bleskový Steve McQueen"
(pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


AUTÁ 2 (CARS II) videoupútavka:Pozriete si ďalše pokračovanie animovaného filmu CARS 2 ?Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 32948x    hodnotenie: 2.2/5, 15 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt