support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Audi TT „BiMoto“ od firmy MTM logo

Audi TT „BiMoto“ od firmy MTM

19.Jan.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

A máme pre Vás ďalšiu novinku, tentoraz niečo zase od Nemcov. Tí z vás, ktorý boli doposiaľ spokojný so svojimi nadupanými tuning kárami s výkonom cez 300 konských síl, zbystrite oči a zaostrite uši, lebo Vám prinášame krátku reportáž o jednom nemeckom dravcovi, ktorý takmer isto trhá asfalt z povrchu cesty. To čo totiž vytvorila a upravila svetoznáma exkluzívna nemecká firma MTM, sídliaca v mestečku Wettstetten, západne od Mníchova v Bavorsku, potrebuje už pomaly zbrojný pas. Prečo? Lebo 840 PS !!! Lebo 2 motory !!! Lebo 371 km/h !!!

Máme vašu pozornosť? Tak čítajte ďalej:

Jedná sa o klasické auto, každý ho pozná: AUDI TT. A zvonku to auto aj skutočne vyzerá ako klasická sériovka. Má akurát zopár nenápadných spojlerov na prednej a zadnej časti auta, decentné bočné nasávače, 3 koncovky výfuku, podivuhodné otvory na prívod a odvod vzduchu v zadnom okne a uzavretý spodok, teda podlaha auta. To už že, čo sa týka vzhľadu takmer všetko.

preview
No ale potom.......keď vodič otočí kľúčikom v zapaľovaní, tak sa mu rozsvietia odrazu dva spínače „MOTOR 1“ a „MOTOR 2“... ehm, ako? Kde? Po tomto štartovacom manévri, porovnateľný s kokpitom v lietadle, stačí už iba zaradiť prvú rýchlosť, pustiť spojku a............peklo začína !!! 1000Nm, ktoré sú zrazu k dispozícii u tak brachiálne, že ešte pri rýchlosti nad 200 km/h cítite ako vás to poriadne zatláča do sedačiek. Pri tomto aute nemá zmysel merať zrýchlenie z 0 na 100 km/h...nezaujímavé. Lepšie sa čítajú čísla ako: z 0 na 200 km/h za 6,3 sekundy a z 0 na 300 km/h za 19,8 s !!! Pri rýchlosti okolo 340 km/h zamávate akurát Schumacherovi vo svojej červenej Ferrari bohyne, zamávate s pozdravom a potom už Schumi vidí iba zadok vášho auta. Pri rýchlosti 370 km/h sa vám obzor zúži takým spôsobom, že vám cesta bude pripadať ako tenučká čiara.

preview
Podvozok auta musel byť samozrejme špeciálne upravený, detaily ale firma MTM nehodlá prezradiť. Grip autu dodávajú vysokovýkonné pneumatiky Pirelli, obuté na 19“ palcových diskoch do firmy MTM. Taký výkon musí byť samozrejme dostatočne ovládateľný, preto implantovali do TT-čka kompletný a špeciálne upravený brzdový systém od firmy BREMBO. Celé auto bolo odľahčené a aj napriek druhému motoru neváži viac ako 1490 kg. No vypočítajte si teraz ten koeficient v porovnaní s výkonom auta: 1,77 !!! Aký vypočítate na Vašom aute? MTM-kové „Bimoto“ má dva 1,8 litrové, prepĺňané agregáty, jeden vpredu a jeden v kufri. Obe sériové turbíny boli nahradené väčšími od firmy KKK resp. 3KWarner a tlačia teraz cez 1,8 baru relatívneho pretlaku. Ani tu firma MTM nemieni prezradiť všetky tajomstvá úpravy na týchto dvoch motoroch. Proste zvýšili na každom z nich výkon o takmer 100%.

Keď toto auto spozorujete v spätnom zrkadle odporúčame jedno: UHNITE !!! Netreba žiadne diaľkové svetlá, ľavú smerovku a podobné signály. Kto si má preboha toto auto kúpiť? NIKTO. Je to unikát, jednorožec svojho druhu. „Ani nebude nikdy na predaj“, tak aspoň slová pána Mayera, majiteľa firmy MTM. „Proste mi sme chceli brachiálny stroj a s výkonom cez 840 koní sme to dúfam aj dokázali“. My môžeme potvrdiť, že sa im tento kúsok skutočne podaril. Aj keď nie je na predaj, kto by také auto vôbec kupoval, keď jeho hodnota je cez pól milióna EUR ???!!!.

Tu Vám prikladáme zopár obrázkov tohto „auta“ s neskutočnými hodnotami:Aktuálny cenník výrobkov a úprav od firmy MTM si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Kompletná ponuka firmy MTM je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. MTM pripravil pre svoj program diskov a riadiacich jednotiek aktuálne letáky s cenami, ktoré vám v prípade záujmu radi poštou zašleme.

Leták MTM - disky 2005

Leták MTM - riad. jednotky

preview
preview


Výrobky firmy MTM si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám páči MTM-ková Audina? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a rozumiete nemčine alebo angličtine tak mrknite aj stránky nášho partnera:

MTM


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným výrobkom a úpravám firmy MTM vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13316x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt