support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Seidl Tuning Audi A4 Avant logo

Nemecká vlajková loď Audi A8 D2 v podaní Seidl Tuning!

28.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilku so štyrmi kruhmi v znaku a jej autá ani netreba nijak zvlášť predstavovať. Azda každý si pamätá prvé „Audiny“ a ich postupných nástupcov. Tieto autá predstavovali na pomery skorších čias ideálne spojenie štýlového dizajnu, komfortu a nemalého výkonu. Keď ste chceli byť „in“, určite by ste si kúpili jedno z áut značky Audi. Inak to nie je ani v dnešných časoch, kedy je Audi symbol luxusu a prestíže. Plusom pre automobilku Audi sú ich „kombíky“, ktoré nielenže skvelo vyzerajú, ale čo sa týka ich výkonu, držia si prvé miesta v automobilovom svete. Ale nehovorme teraz o verziách kombi, ale presuňme sa v čase o nejakých 10 rokov späť, konkrétne do doby, kedy bol predstavený model Audi A8. Ukážme si ho v dnešnom svetle „vynovený“ firmou Seidl Tuning.

SÉRIOVÉ AUDI A8


Audi A8
Píše sa rok 1996 a na scénu prichádza tak dlho očakávané Audi A8 prvej generácie s pohonom quattro. Auto, ktoré je rýchle, pohodlné s príťažlivými tvarmi. Čo viac mohol zákazník chcieť.

So svojou hmotnosťou 1750kg sa neradil práve medzi najľahšie vozy, ale zato poskytoval niekedy aj viac, ako bolo možné ponúknuť.

Čo sa týka motorickej stránky tejto „Audiny“, pohon zabezpečoval vpredu uložený motor V8 DOHC s objemom štyri litre a výkonom 300 koní (220 kW) pri 6000 ot./minútu (400 Nm pri 3300 ot./minútu).

V ponuke bola štvorstupňová automatická prevodovka, ktorá plynule radila rýchlosti, vďaka ktorým auto dosiahlo maximálnu rýchlosť 250 km/h a zrýchlenie z „nuly na stovku“ prebehlo za približne 7,3 sekundy.


AUDI V ÚPRAVE SEIDL TUNING


Seidl Audi A8
Seidl Tuning známy svojimi hravými kombináciami autodoplnkov sa aj tentoraz hravo pustil do úpravy tejto „Audiny“. A ozaj sa je načo pozerať.

Celá táto „púť“ sa začala pri prednej časti. Už na prvý pohľad je veľmi zreteľný masívny predný nárazník. Je rozdelený na tri veľké otvory, z ktorých jeden je súčasťou väčšieho celku, ale o tom neskôr. Bočné dva otvory sú po stranách jemne zaoblené, čo vyvoláva dojem precíznosti. Za úlohu majú pri tom privádzať chladný vzduch ku predným kotúčom. Vyplnené sú ako inak ťahokovom, čiernym. Po bokoch nárazníka si môžme všimnúť dva páry žiabrovitých otvorov, ktoré slúžia ako dekor a taktiež aj na prívod vzduchu k predným brzdám. Spomínaný stredový otvor je súčasťou celku, kde patrí aj predná maska chladiča. Celý tento celok je pri tom ladený do odlišnej farby, ako je samotná karoséria a to do čiernej. Pritom sa to javí ako jedna súvislá časť, zhora sa pomaly zužujúca. Niet pochýb o tom, že je to enormne dravý prvok tejto úpravy.

Ďalším krokom pri tejto premene boli bočné prahy. Tie po osadení tvoria ideálny prechod medzi krivkami karosérie a prahov. S množstvom rôznych výčnelkov sú tieto prahy nemenej lákavé než predný nárazník.


Fotogaléria upravenej „audiny“ A8 model D2 v úprave od Seidl Tuning:Seidl Audi A8
V neposlednom rade sa o „kúsok“ agresívneho pričinil aj zadný nárazník. Takisto ako aj predný, tak aj zadný nárazník je mohutnejších rozmerov. Veď sa aj na takéto auto patrí :-). Je takisto členený na tri rovnako veľké otvory predelené dvomi prepážkami a vyplnené dravým čiernym ťahokovom. Bočné dva okrem toho, že slúžia ako dekor, sú aj miestom, odkiaľ vykúkajú dva páry duplex okrúhlych koncoviek výfuku. Rovnako ako v prípade predného nárazníka, tak aj tu po bokoch nájdeme dva páry žiabrovitých otvorov. Avšak tentoraz majú za úlohu odvádzať zohriaty vzduch od zadných kotúčov. Tento nárazník je nemenej agresívnym prvkom úpravy tohto Audi A8.

V zadnej časti ešte nájdeme krídlo umiestnené na zadnom skle, ktoré slúži na optické predĺženie strechy. Veľmi pôsobivý prvok dizajnérov.

Posledným krokom pri tejto úprave boli načerveno maľované strmene kotúčových bŕzd a disky. Tie sú v tomto prípade lahôdkou, pretože ide o 20-palcové 5-lúčové chrómové disky obuté do nízkoprofilových pneumatík. Aby toho nebolo málo, tak disky vzadu sú o niečo širšie ako tie vpredu.Wallpaper s námetom Audi A8 D2 v úprave od Seidl Tuning:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrobkov od firmy SEIDL si stiahnite tu:

preview
download
[ 339 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Čiastočný sortiment spojlerov od firmy SEIDL TUNING máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING. Nakupovať môžete tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Seidl Tuning & Design začala podnikať v roku 1994 ako autorizovaný autoservis. Zo začiatku stáli v popredí činnosti ako klasické servisné opravy, opravy áut po nehodách, práce na stolici, autobazár a predaj náhradných dielov. Postupom času sa firma vyvinula a špecializovala na exkluzívne úpravy áut a výrobu jedinečných spojlerov a bodykitov pre autá zo stajní Audi, BMW, Seat, Škoda a VW. Od roku 1999 je Seidl certifikovaný podľa kvalitatívnej normy DIN EN ISO 9001, čo zaručuje nie len kvalitu svojich produktov, ktoré sú týmto neustále kontrolované, ale aj akosť kompletného postupu práce a ponúkaných služieb, počnúc od samotného vývoja a navrhovania, cez produkciu a následnú distribúciu. Takmer 85% ponúkaných spojlerov pochádzajú z vlastnej produkcie.

Firma sídli v nemeckom meste Simbach v Bavorsku neďaleko českých hraníc. Vo vlastných priestoroch o celkovej rozlohe cez 10.000 metrov štvorcových skladuje vyše 95% ponúkaného sortimentu a tak vie Seidl zabezpečiť aj bezproblémové a včasné dodávky svojich výrobkov. Dnes má firma cez 20 zamestnancov a predáva svoju spojlery na celom svete. Nejeden vo svete známy a po svetových výstavách prezentovaný „showcar“ rôznymi inými renomovanými výrobcami tuning a racing doplnkov ako Isotta, Brembo, KW, Rieger Tuning pochádza práve z dielní firmy Seidl. Aj to potvrdzuje neskutočne krásny dizajn a precíznu kvalitu dielov od Seidla. Niet sa čo čudovať, keď firma disponuje dokonca aj svojim vlastným návrhárskym oddelením.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy:V posledných rokoch musí Seidl žiaľ čeliť problému kopírovania resp. výroby falzifikátov najmä v východoeurópskych štátoch. Tieto firmy kazia dobré meno firmy Seidl a ich produktov tým že sa predávajú ako originály, ktoré sú ale mizernej kvality, nepasujú a navyše nemajú ani na Slovensku a iných členských štátoch EÚ potrebnú TÜV homologizáciu. Originálne Seild spojlery je možné ľahko rozoznať podľa špecifickej tyrkysovej povrchovej farby, kvality opracovania hrán a zaoblení a podľa vlaminovanej certifikačnej nálepky na vnútornej strane každého spojleru.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model: A4 Cabrio / Typ: 8H
Značka: Audi / Model: A4 / Typ: B5


Značka: Audi / Model: TT
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E46
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: VW / Model: Bora
Značka: VW / Model: Golf 4Značka: Škoda / Model: Octavia Combi

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka od Seidla je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu SEIDL TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť Váš len za 149,-Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguVýrobky od firmy Seidl Tuning si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako na vás pôsobí vzhľad upraveného auta Audi A8 od Seidl Tuning? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy Seidl, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

SEIDL TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 30340x    hodnotenie: 56/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt