support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Seidl Tuning Audi A4 Avant logo

Dynamické Audi A4 B5 v úprave od Seidl Tuning !

15.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemeckú automobilku Audi a jej autá pozná hádam každý. Ľudové vozidlá, ktoré už od prvopočiatkov zaujali svojich budúcich majiteľov. Tieto populárne autá sú na automobilovej scéne už nejaký ten piatok a stále sa máme v prípade ich vlastných nástupcov na čo tešiť. Autá značky Audi sú bezpochyby dravé, s vyzývavým dizajnom, konštrukčnou precíznosťou a luxusným vybavením. Tak ako na začiatkoch automobilky Audi znamenalo rádio s CD alebo MC luxus, tak aj dnes znamenajú vyhrievané sedadlá alebo GPS doplnkovú výbavu. Autá Audi sú proste kultové autá, o tom nemôže pochybovať nikto. Veď nie náhodou sú do dnešnej doby veľmi vyhľadávanými autami za jediným účelom - úpravou. Tuning sa nevyhol ani takýmto autám a spadajú tak do fiktívnej skupiny najpopulárnejším upravovaných vozidiel typu, VW Golf, Toyota Supra, Pontiac GTO atď. NA dnešné Audi sa pozrela jej rodná firma Seidl Tuning. Pozrime sa spoločne, čo vytvorili.

SÉRIOVÉ AUDI A4


Myslím, že rozpisovať sa o Audi A4 B5 (r.v. 96-02), ktorá poslúžila ako základ pre úpravu, je zbytočné. Je to klasický sedan, avšak o to zaujímavejší, že ide práve o Audi A4, konkrétne z roku 1996. Pohonnou jednotkou je pätica motorov, z ktorých najvýkonnejším je 2,8 liter V6 5V (model Audi S4 Quattro s karosériou modelu A4 s výkonom 265k). O tomto aute si „musí“ obraz vytvoriť každý individuálne.

AUDI V ÚPRAVE SEIDL TUNING


Seidl Tuning známy svojimi hravými kombináciami autodoplnkov sa aj tentoraz hravo pustil do úpravy tejto „Audiny“. A ozaj sa je načo pozerať.

audi_a4_seidl_tuning
Firma Seidl Tuning veľmi dobre vie, aký potenciál sa skrýva v tejto "káre" a preto ju nešetril a pustil sa do nej s riadnou dávkou odvahy. Úprava je viac menej vizuálna, ale o to rozsiahla. Pozrime sa na ňu. Celá úprava sa začala pri prednom nárazníku, ktorý bol vymenený za agresívno-tuningový. Ten je charakteristický svojou vcelku veľkou stredovou časťou. Ako si pozorné oko všimne, lakovanie auta je do červena a spomínaná stredová časť nárazníka je čierna. Je to vlastne spojenie masky chladiča, miesta pre EČV a spodného centrálneho otvoru. Všetko to tvorí ako keby jeden súvislý celok, čo len podčiarkuje dravosť tohto kroku úpravy. Po bokoch nárazníka je ešte pár otvorov, ktoré sú, ako všetky ostatné otvory na tuning dielcoch, vyplnené čiernym ťahokovom. Už pri prvom pohľade na auto je jasné, že úpravcovia dbali na bezpečnosť. Čo tým myslím? Žiabrovité otvory na prívod vzduchu k predným brzdám. Takéto otvory nenájdeme len na prednom nárazníku. Efektným doplnkom sú ešte mračítka predných svetiel a športové dvojramenné spätné zrkadlá (tzv. „emká“).

Bočné prahy sú dizajnovo jednoduchšie, avšak jednak s efektným a jednak s bezpečnostným prvkom. Ide o pár otvorov, jeden na každom konci, ktorých úlohou je odvod a prívod vzduchu k predným a zadným brzdám. Pritom je každý z otvorov efektne predelený priečkou.

Posledným krokom finálnej úpravy celého bodykitu bol zadný nárazník. Je charakteristický svojou jednoduchosťou a štýlovosťou, a samozrejme rovnako ako predný, aj zadný nárazník sa pýši párom žiabrovitých otvorov, tentokrát na odvod zohriateho vzduchu od zadných bŕzd.

Fotogaléria upravenej „audiny“ A4 model B5 v úprave od Seidl Tuning:Aktuálny cenník výrobkov od firmy SEIDL si stiahnite tu:

preview
download
[ 339 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Čiastočný sortiment spojlerov od firmy SEIDL TUNING máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING. Nakupovať môžete tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Seidl Tuning & Design začala podnikať v roku 1994 ako autorizovaný autoservis. Zo začiatku stáli v popredí činnosti ako klasické servisné opravy, opravy áut po nehodách, práce na stolici, autobazár a predaj náhradných dielov. Postupom času sa firma vyvinula a špecializovala na exkluzívne úpravy áut a výrobu jedinečných spojlerov a bodykitov pre autá zo stajní Audi, BMW, Seat, Škoda a VW. Od roku 1999 je Seidl certifikovaný podľa kvalitatívnej normy DIN EN ISO 9001, čo zaručuje nie len kvalitu svojich produktov, ktoré sú týmto neustále kontrolované, ale aj akosť kompletného postupu práce a ponúkaných služieb, počnúc od samotného vývoja a navrhovania, cez produkciu a následnú distribúciu. Takmer 85% ponúkaných spojlerov pochádzajú z vlastnej produkcie.

Firma sídli v nemeckom meste Simbach v Bavorsku neďaleko českých hraníc. Vo vlastných priestoroch o celkovej rozlohe cez 10.000 metrov štvorcových skladuje vyše 95% ponúkaného sortimentu a tak vie Seidl zabezpečiť aj bezproblémové a včasné dodávky svojich výrobkov. Dnes má firma cez 20 zamestnancov a predáva svoju spojlery na celom svete. Nejeden vo svete známy a po svetových výstavách prezentovaný „showcar“ rôznymi inými renomovanými výrobcami tuning a racing doplnkov ako Isotta, Brembo, KW, Rieger Tuning pochádza práve z dielní firmy Seidl. Aj to potvrdzuje neskutočne krásny dizajn a precíznu kvalitu dielov od Seidla. Niet sa čo čudovať, keď firma disponuje dokonca aj svojim vlastným návrhárskym oddelením.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy:V posledných rokoch musí Seidl žiaľ čeliť problému kopírovania resp. výroby falzifikátov najmä v východoeurópskych štátoch. Tieto firmy kazia dobré meno firmy Seidl a ich produktov tým že sa predávajú ako originály, ktoré sú ale mizernej kvality, nepasujú a navyše nemajú ani na Slovensku a iných členských štátoch EÚ potrebnú TÜV homologizáciu. Originálne Seild spojlery je možné ľahko rozoznať podľa špecifickej tyrkysovej povrchovej farby, kvality opracovania hrán a zaoblení a podľa vlaminovanej certifikačnej nálepky na vnútornej strane každého spojleru.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model: A4 Cabrio / Typ: 8H
Značka: Audi / Model: A4 / Typ: B5


Značka: Audi / Model: TT
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E46
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: VW / Model: Bora
Značka: VW / Model: Golf 4Značka: Škoda / Model: Octavia Combi

Výrobky od firmy Seidl Tuning si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo si myslíte o optickej úprave sedanu Audi A4 (výrobný model B5) od Seidl Tuning? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy Seidl, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

SEIDL TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16315x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt