support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Audi A3  Sportback by Vogtland – športová beštia ! logo

Audi A3 Sportback by Vogtland – športová beštia !

22.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Aj laikovi je jasné, že autá, ktoré majú sériovo športový základ sa upravujú „ľahšie“. I keď v dnešnej dobe je tuning natoľko rozvinutý, že ani tie najjednoduchšie autá, nie sú vôbec prekážkou. Dnes sa rozdiely v karosárskych prevedeniach nerobia. Či ide o SUV, kombi alebo kupé, všetko sa dá upraviť tak, ako si zákazník želá. Čoraz viac ľudí, možno aj mladá veková skupina, sa zameriava na autá menšej triedy so športovou výbavou. Napríklad VW Golf GTI, Škoda Fabia RS, alebo dokonca aj automobilka so štyrmi kruhmi v znaku - Audi A3 Sportback. Tieto autá nie sú rozhodne žiadne "lode", ich prednosťou sú skôr menšie rozmery, čo je určite veľká výhoda pri svižnej jazde. Navyše disponujú športovými prvkami, ako sú napríklad výkonnejší motor, väčšie disky, športový podvozok a taktiež výraznejší bodykit. Niektoré tuningové firmy si postavia svoj tzv. showcar alebo ináč povedané auto, ktoré prezentuje ich výrobky a služby. Presne to sa stalo v prípade nemeckej firmy Vogtland, ktorej sa do rúk dostala športová verzia Audi A3 Sportback. Predstavme si ich výtvor.

AUDI V SÉRIOVOM PODANÍ


audi_a3_sportback
Audi A3. Auto malé, svižné a plné dynamiky. Navyše ponúka luxus a bezpečie. Audi A3 si obľúbi najmä mladá skupina šoférov, ktorí majú radi osobitý a hlavne neviazaný štýl. Je to auto určené predovšetkým mladej generácii, ale nie je vylúčené, že si priaznivcov nenájde aj vo vyšších vekových kategóriách. Je to autíčko, ktoré si získa hádam každého. Audi A3 a A3 Sportback kombinujú číru dynamiku so vzrušujúcim dizajnom a zároveň spĺňajú najvyššie štandardy bezpečnosti a komfortu. A práve z modelu A3 vychádza jeho dravšia polovička s označením Sportback - ojedinelý model kompaktnej triedy: päť dverí a športový vzhľad kupé.

Pýšiť sa môže skvelým dizajnom a hlavne silnými motormi, ktorých je v ponuke neúrekom. Zákazník si môže vybrať spomedzi dvoch dízlových motorov 1,9 TDI (105 koní) a 2,0 TDI (140 koní), ktorých veľkou výhodou je výborné zrýchlenie a silný ťah už pri nízkych otáčkach, čo znižuje spotrebu paliva a piatich „benziňákov“. Možnosti sa začínajú od motora 1,6 (102 koní) a končia pri "obrovi" 3,2 quattro s výkonom 250 koní (184 kW). Tu treba avšak povedať, že každý z týchto motorov sa vyznačuje nemalou silou, dynamikou a dynamickým zrýchlením.

FIREMNÁ PREZENTÁCIA NA ŠTYROCH KOLESÁCH


audi_a3_sportback_vogtland
Nemeckú firmu Vogtland asi nepozná každý. Ide o firmu, ktorá sa zaoberá podvozkami áut. Čiže tlmiče, pružiny a pohlcovače nárazov. Na trhu už pôsobí nejaký ten rôčik a preto sa chlapci z tejto firmy rozhodli postaviť si svoje vlastné "firemné" vozidlo. Lepšie povedané auto, ktoré bude reprezentovať ich produkty. Aby to zároveň dostalo ten správny šmrnc, prizvali si na tento projekt aj ďalšie tuningové firmy. Jedná sa o ITS, Rieger, FoliaTec, HJS, Sebring, Clarion a Toyo-Tires. Začnime pekne poporiadku.

Čo by to bolo za prezentačné auto, keby bolo zvonku "holé". O exteriér sa v tomto prípade postarala nemecká tuningová firma Rieger, ktorá si právom drží popredné miesto vo svete plastov. Úpravcovia brali na vedomie význam prednej masky automobilky Audi a preto zachovali jej pôvodný tvar. Zmeny sa dočkal predný nárazník, pod ktorý bol namontovaný nový spodný spojler. Nie je dizajnovo náročný, ale zato veľmi efektne dotvára športový dojem z celého auta, ako aj samotnej úpravy. Čo je zaujímavé a začo si tuneri z Rieger-u zaslúžia pochvalu, je spodná časť spojlera, ktorá je z karbónu. Ďalší krok ku skvelému výsledku. Rieger ešte dodal mračítka na predné svetlomety, ako zaručené spestrenie.

Auto dostalo aj nové bočné prahy. Úpravcovia si dali ozaj záležať a vsadili na jemne decentný štýl. Popri tom nezabudli na čo je toto auto určené, a pridali trochu športového charakteru. Rázom vznikli prahy typické pre Rieger. V ich strede po celej dĺžke sa tiahne akýsi kanálik, ktorý pred zadným kolesom končí v podobe otvoru. Ten je vyplnený čiernym ťahokovom a má za úlohu priviesť chladný vzduch k zadným brzdám.

Zadný nárazník je ozaj lahôdka tejto úpravy. Je vidieť, že je to Rieger. Dokonale sa hodí ku krivkám tohto Sportback-u a ideálne kopíruje črty karosérie. V jeho spodnej časti sa nachádzajú tri pomerne veľké otvory, ktoré sú vyplnené dravým čiernym ťahokovom. Sú tvarované tak, aby tvorili dokonalý súlad so zadnými svetlami a pritom nenarúšali dojem z úpravy. Z ľavého otvoru vykukuje pár koncoviek výfuku, ale o tom neskôr. V kombinácií s ozaj športovým zadným krídlom je táto fáza úpravy ozaj obdivuhodná.

Fotogaléria Audi A3 Sportback Vogtland:audi_a3_sportback_vogtland
Svoju prácu na tomto aute odviedla aj nemecká firma FoliaTec, ktorá sa zaoberá produkciou fólií na okná, vinylov a rôznych nápisov, svetelného programu a interiérových doplnkov. Pri slovách neostalo ani v prípade tohto auta a vybavili ho tónovanými zadnými sklami a reklamnými logami, resp. značkami, ktoré sa podieľali na úprave tohto auta. Nájdeme ich na prednej kapote, predným dverách a na zadnej časti auta. Je to také malé vizuálne spestrenie.

Hlavným lákadlom je performance stránka tohto auta. Na nej sa podieľali firmy Sebring, Toyo Tires, ITS, HJS a samozrejme firma Vogtland. Ale poďme pekne od začiatku. Disky robia auto, o tom sme sa presvedčili už mnoho krát a veľmi dobre to vie aj firma ITS. Práve ona vybavila auto štýlovými diskami s označením ITS Titanium RS1 Chrome, ktorých rozmer je 8,5 x 19 palcov. Ide o exkluzívne trojdielne 7-lúčové chrómové disky, ktoré sa ku tomuto typu úpravy náramne hodia. K diskom samozrejme patria aj pneuamtiky. Tie zaobstarala japonská firma Toyo Tires, konkrétne ide o pneumatiky s označením Toyo Tires Proxes T1-R, ktorých rozmery sú 225/35R19. Za nimi sa hrdo vynímajú vzduchom chladené kotúčové brzdy taktiež od firmy ITS o rozmere 360mm vpredu.

Keďže táto Audina je prezentačným autom firmy Vogtland, majú tu zastúpenie aj produkty práve tejto firmy. Chlapci namontovali športový podvozok, ktorý pozostáva z tlmičov a pružín a znížili tak celkovú svetlú výšku auta o pekných 50mm. Zaujímavé na tlmičoch firmy Vogtland je to, že úchyty tlmičov sú chrómové, rovnako ako aj celé ich vedenie po celej dĺžke. Takto zabezpečili chlapci z tejto firmy dokonalý súlad auta s vozovkou. Vyššie sme sa zmienili o výfuku. Aj o ten sa postarala jedna konkrétna prizvaná firma. Ide o špecialistu na výfukové systémy a populárnu firmu v motoršporte, Sebring.

Pre toto auto si pripravili duplex koncovku výfuku s označením Twister. To ale nebol koniec. Pridaný bol ešte HJS "soot" filter, čo je niečo ako ochrana proti sadzi alebo proti začadeniu. Teraz si už svet môže vychutnávať ten lahodný zvuk vychádzajúci spoza auta bez toho, aby sa museli báť o svoje zdravie ;-)

Posledným krokom tejto úpravy bol interiér. Ten bol obohatený o doplnky FoliaTec a samozrejme nesmieme zabudnúť ani na "kráľa audio", firmu Clarion. Tá vybavila toto auto multifunkčným rádiom s CD, MP3 a DVD technológiou, ktorá sa skrýva pod označením VRX848RVD. A ak sa náhodou stratíte, stačí si pomôcť navigáciou s LCD displejom, ktorá je tiež súčasťou tohto systému.

Tak čo na to poviete? Vcelku slušná „prerábka“ nie? Nie je nič lepšie, ako prezentovať svoje produkty práve takýmto autom.


Wallpaper s námetom Audi A3 Sportback Vogtland:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo vravíte na tento showcar Audi A3 Sportback od úpravcu Vogtland ? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 37164x    hodnotenie: 140/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt