support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Seidl Tuning Audi A4 Avant logo

Audi 80 v optickej inovácii od Seidl Tuning !

16.Oct.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilku so štyrmi kruhmi v znaku a jej autá ani netreba nijak zvlášť predstavovať. Azda každý si pamätá prvé „Audiny“ a ich postupných nástupcov. Tieto autá predstavovali na pomery skorších čias ideálne spojenie štýlového dizajnu, komfortu a nemalého výkonu. Ak ste chceli byť „in“, určite ste si kúpili jedno z áut značky Audi. Inak to nie je ani v dnešných časoch, kedy je Audi symbol hlavne športového a decentného luxusu. Plusom pre automobilku Audi sú ich „kombíky“, ktoré nielenže skvelo vyzerajú, ale čo sa týka ich výkonu, držia si prvé miesta v moto-svete. Ale nehovorme teraz o verziách kombi, ale „presuňme“ sa v čase o nejakých 10 rokov späť, konkrétne do doby, kedy bol predstavený model Audi 80 B4, a ukážme si ho v „dnešnom svetle“ vynovený firmou Seidl Tuning.

KLASIKA AUDI 80


Slovné spojenie Audi 80 pozná hádam každý fanúšik moto sveta. Písal sa rok 1972 a s ním sa začala éra slávy automobilky Audi. Tento jej model sa postupne vypracoval na európske auto roka a to nie náhodou. V tom čase ponúkal všetko, čo bežné auto malo mať a ešte o čosi viac. „Audinky“ boli symbolom športového vkusu. V roku 1980 bolo predstavené Audi Quattro, čo sa hneď odrazilo v rely závodoch a už vtedy si táto automobilka držala prvenstvo.

Audi 80 bolo predstavené verejnosti v štyroch karosárskych prevedeniach, konkrétne ako sedan, kupé, kabriolet a kombi. Vo všetkých prípadoch ste za svoje peniaze dostali viac, ako ste mohli žiadať. Ani ponuka motorov nebola na zahodenie. S tým súviseli aj rôzne modelové rady, ktoré automobilka Audi ponúkala. Išlo o S, S2 a RS2. Na výber ste mali dohromady 9 motorov, z ktorých 7 bolo benzínových. Najvýkonnejším bol motor montovaný v najvýkonnejšej Audine RS2. Išlo o päťvalec 2.2 liter podpichovaný turbodúchadlom s celkovým výkonom 315 koní (232 kW). Nie nadarmo sa tomuto auto vravelo „Porschekiller“. Čo je ale prekvapujúce, že model RS2 sa vyrábal len ako verzia kombi. Pod nevinným obalom sa skrýval doslova diabol.

UPRAVENÁ AUDI 80


seidl audi 80
Seidl Tuning známy svojimi hravými kombináciami auto-doplnkov sa aj tentoraz hravo pustil do úpravy tejto „Audiny“. A ozaj sa je načo pozerať. Najnovšie pre nás pripravil tuningový balíček práve pre tento model auta, ktorý obsahuje predné a bočné plasty.

Celá táto „púť“ sa začala pri prednej časti. Už na prvý pohľad je veľmi zreteľný masívny predný nárazník. Je rozdelený na tri veľké otvory, z ktorých jeden je súčasťou väčšieho celku, ale o tom neskôr. Bočné dva otvory sú po stranách jemne zaoblené, čo vyvoláva dojem precíznosti. Za úlohu majú pri tom privádzať chladný vzduch ku predným kotúčom. Vyplnené sú ako inak ťahokovom, čiernym.

Po bokoch nárazníka si môžme všimnúť dva páry žiabrovitých otvorov, ktoré slúžia ako dekor a taktiež aj na prívod vzduchu k predným brzdám. Spomínaný stredový otvor je súčasťou celku, kde patrí aj predná maska chladiča. Celý tento celok je pritom ladený do odlišnej farby, ako je samotná karoséria a to do čiernej. Pritom sa to javí ako jedna súvislá časť, zhora sa pomaly zužujúca. Niet pochýb o tom, že je to enormne dravý prvok tejto úpravy.

Pribudli tiež bočné prahy. Tie sú tvarované tak, aby zaujali, ale zároveň, aby nevystrašili. Neobsahujú žiadne extrémne krivky ani otvory. Tu chlapci zo Seidl Tuning vsadili na decentnosť s veľkou dávkou športového charakteru.

Zvyšné doplnky už nie sú predmetom balíka, ale stoja minimálne za zmienku. Hovoríme tu o štýlových diskoch obutých do nízkoprofilových pneumatík, športových sedačkách a dvoj-farebnom lakovaní – prevažujúca nebeská modrá a šedá, ktorá doplňuje ostatné krivky karosérie, ako napr. rám čelného skla, alebo spätných zrkadiel.

Minigaléria Audi 80 v úprave od Seidl Tuning:


Aktuálny cenník výrobkov od firmy SEIDL si stiahnite tu:

preview
download
[ 339 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Čiastočný sortiment spojlerov od firmy SEIDL TUNING máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING. Nakupovať môžete tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Seidl Tuning & Design začala podnikať v roku 1994 ako autorizovaný autoservis. Zo začiatku stáli v popredí činnosti ako klasické servisné opravy, opravy áut po nehodách, práce na stolici, autobazár a predaj náhradných dielov. Postupom času sa firma vyvinula a špecializovala na exkluzívne úpravy áut a výrobu jedinečných spojlerov a bodykitov pre autá zo stajní Audi, BMW, Seat, Škoda a VW. Od roku 1999 je Seidl certifikovaný podľa kvalitatívnej normy DIN EN ISO 9001, čo zaručuje nie len kvalitu svojich produktov, ktoré sú týmto neustále kontrolované, ale aj akosť kompletného postupu práce a ponúkaných služieb, počnúc od samotného vývoja a navrhovania, cez produkciu a následnú distribúciu. Takmer 85% ponúkaných spojlerov pochádzajú z vlastnej produkcie.

Firma sídli v nemeckom meste Simbach v Bavorsku neďaleko českých hraníc. Vo vlastných priestoroch o celkovej rozlohe cez 10.000 metrov štvorcových skladuje vyše 95% ponúkaného sortimentu a tak vie Seidl zabezpečiť aj bezproblémové a včasné dodávky svojich výrobkov. Dnes má firma cez 20 zamestnancov a predáva svoju spojlery na celom svete. Nejeden vo svete známy a po svetových výstavách prezentovaný „showcar“ rôznymi inými renomovanými výrobcami tuning a racing doplnkov ako Isotta, Brembo, KW, Rieger Tuning pochádza práve z dielní firmy Seidl. Aj to potvrdzuje neskutočne krásny dizajn a precíznu kvalitu dielov od Seidla. Niet sa čo čudovať, keď firma disponuje dokonca aj svojim vlastným návrhárskym oddelením.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy:V posledných rokoch musí Seidl žiaľ čeliť problému kopírovania resp. výroby falzifikátov najmä v východoeurópskych štátoch. Tieto firmy kazia dobré meno firmy Seidl a ich produktov tým že sa predávajú ako originály, ktoré sú ale mizernej kvality, nepasujú a navyše nemajú ani na Slovensku a iných členských štátoch EÚ potrebnú TÜV homologizáciu. Originálne Seild spojlery je možné ľahko rozoznať podľa špecifickej tyrkysovej povrchovej farby, kvality opracovania hrán a zaoblení a podľa vlaminovanej certifikačnej nálepky na vnútornej strane každého spojleru.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model: A4 Cabrio / Typ: 8H
Značka: Audi / Model: A4 / Typ: B5


Značka: Audi / Model: TT
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E46
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: VW / Model: Bora
Značka: VW / Model: Golf 4Značka: Škoda / Model: Octavia Combi

Výrobky od firmy Seidl Tuning si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor optický tuning od Seidl Tuning na Audi 80 s inováciou predného nárazníka a bočných prahov? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy Seidl, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

SEIDL TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22841x    hodnotenie: 63/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt