support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi %title% logo audi

POWER MAGAZINE - Tuning & Racing nové číslo 06/2012

15.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Práve vyšlo nové číslo Power magazine 06/2012, ktoré je preplnené novinkami z oblasti performance tuningu a racingu!

Power magazine je slovenský časopis pre fanúšikov motorovej sily a všetkému, čo k nej patrí.

Power magazine je nový slovenský motoristický mesačník s jedinečným tématickým zameraním v rámci segmentu automobilizmu a ako jediný slovenský titul zameraný na tuning a racing ponúka verejnosti atraktívne čítanie z tejto oblasti.

POWER MAGAZINE - Časopis plný sily práve v predaji !!!


Ukážka hlavnej strany nového čísla časopisu POWER magazine, ktorý vyšiel už tento mesiac !!!

časopis power magazine

Audi TT 1,8T 20V - Názov filmu: "Rýchlo a hlasito"


Toto auto ste mohli vidieť v marcovom čísle 04/2012 POWER Magazine

Majiteľa tohto komplexne riešeného tuningového náčinia sme spoznali na zrazoch, kedy spolu s partiou chalanov, poniektorých z minulosti už známych zo stránok nášho časopisu (redakcia POWER magazine), reprezentovali skupinku preferujúcu poriadne basáky vkusne umiestnené do vnútra už aj zvonka nápadných streetových mašín. Autíčkárska kariéra Gábora začala ako inak, so Škodovkou 125L, na ktorej si osvojil základy šoférovania. Do zavŕšenia osemnástich rokov to bolo len teoretické nadšenie smerom k automobilom a motoršportu a upravovanie si svojho obľúbeného bicykla s cieľom dosahovania frajerskejšieho výzoru lepších jazdných vlastností. Bol to zrejmý začiatok diagnózy nášho pacienta :). 125-ku vystriedala modernejšia Fabia vybavená agregátom, lepšie povedané 3-valcovým motorčekom 1,2HTP. Absencia sily ale nedala dôvod k utíchaniu tuningovej horúčky, na karosérii aj v interiéri pribudli chrómové lišty a kufor sa čiastočne zapratal subwoofrom . Gáborovi ale rýchlo došlo, že tieto drobnosti ešte z jeho auta neurobia tuningové dielo. Medzičasom sa pravidelnou návštevou zrazov v spoločnosti jeho priateľky dostatočne inšpiroval a dospel k názoru, že z každodenne používaného auta sa proste z viacerých dôvodov nedá urobiť to, čo jeho v tej dobe už lákalo. Zrodila sa preto myšlienka zaobstarania poriadneho železa.

audi tt turbo

Spočiatku sa v snoch vykryštalizovali kontúry japonského športovca Toyota Celica. Jeden exemplár, teoreticky vhodný na zásahy sa aj našiel, dokonca si ho boli aj kuknúť na stredné Slovensko, no ihneď ku kúpe našťastie nedošlo. Len krátko na to totiž cez internetové fóra vysvitlo, že sa jedná o auto s vadným motorom, ktorý len provizórne spojazdnili a chceli rýchlo predať. Napriek tomu, že bol už Gábor poriadne nažhavený na Celicu, prešla ho totálne chuť a po krátkom čase počas surfovania po portáloch s použitými vozidlami na otázku jeho polovičky či sa mu nepáči Audi TT, odpovedal jednoznačným "áno". Dizajn nemá chybu a po konfrontácii s nadčasovým interiérom dospel k rozhodnutiu, že ho proste chce. Bonbónikom bol aj fakt, že turbomotor v sérii disponuje vyšším výkonom ako spomínaná Toyota a navyše ponúka priam nekonečný upgrade. V auguste roku 2008 sa tak zaobstaralo TT-čko, ale to najlacnejšie aké bolo vtedy v ponukách, s vedomím prestavby a výmeny opotrebovaných súčiastok na nové. Do štartu sezóny roku 2009 sa pracovalo na vrátení vozidla do sériového stavu s cieľom, aby všetko fungovalo presne tak ako malo. Partia sa veru nenudila napriek tomu, že najdôležitejšie mechanické komponenty boli v poriadku, elektronika na mnohých miestach zlyhávala. Musela sa vymeniť celá sústava budíkov v palubovke, snímače otáčok aj teploty chladiacej kvapaliny, termostat, snímač množstva paliva v nádrži, riadiaca jednotka airbagov s následným synchronizovaním s bočnými, spínač brzdových svetiel a spolu s ďalšími drobnosťami nefungoval ani klaksón. Na koniec tejto prvej - prípravnej etapy sa zadná časť vyzdobila sériovým spojlerom, ktorý spočiatku produkcie v základnej výbave absentoval.

audi tt turbo

Následný rozbeh tuningovej mašinérie sa datuje na rok 2010. Začalo sa to zušľachtením priestoru posádky za pomoci prečalúnenia sedadiel a tapacírov do hovädzej kože s farebnou kombináciou čierna-maslová. Prácu na sedadlách a dverách s vyšitím dvojice písmen TT má na svedomí Budapeštianska firma, ktorá zvládla tento úkol za 3 týždne. Zvyšok zakúpenej kože vynikajúco poslúžil na prekrytie ozvučníc špičkovej hi-fi zástavby ohurujúcej tak zrakové ako aj sluchové vnemy. Zostava pozostávajúca z dvoch hĺbkových reproduktorov Hertz s výkonom 700W, napájaných zosilňovačom Z-MAC cez kapacitor Crunch 1F prešla aj cez profesionálnu zaťažkávajúcu skúšku merania decibelov. Výsledok 138,2dB je vzhľadom na skutočnosť, že sa nebavíme o žiadnom extréme naozaj zaujímavý. V tomto období sa pre prípad istoty namontoval aj zabezpečovací systém s LCD pagerom. Po dlhom váhaní a rozhodovaní sa medzi nekonečným počtom hodiacich sa diskov, v lete 2010 konečne padla voľba a Audi sa obulo do 18-palcových papučí MAM RS2 black polished s vysokorýchlostnými športovými pneumatikami Pirelli Zero nero rozmerov 225/40.

audi tt turbo

V zime toho istého roku sa carbónovým povrchom skrášlili kryty motora a nejaké tie detaily v kokpite. Vlaňajšiu sezónu už Gáborova kráska žiarila v markantnom, ale vkusnom bodykite od Tuningzone a s novými LED diódovými svetlami na oboch koncoch jej čierneho, naširoko postaveného tela.

V tejto zostave sa vlani podarilo vybojovať niekoľko cenných trofejí, z ktorých by Gábor určite rád spomenul tri prvé miesta: Carstyling.hu Tuning Show Budapešť "TOP CAR OF THE SHOW" category "amateur", Power Tuning Party Rimavská Sobota VW+scene a Hyundai Power Fest letisko Boľkovce VW+scene .

Posledný a azda ten najdôležitejší zásah sa zrealizoval ale len prednedávnom, počas tohtoročnej zimnej prestávky, keď sa niekoľkými zmenami rozmnožilo stádo plnokrvníkov pod prednou kapotou. Budapeštianska firma špecializujúca sa prevažne na koncernové modely osadila väčšie turbo s blow off ventilom, za prednú masku putoval objemnejší medzichladič stlačeného vzduchu, rozšírila sa sacia vetva, vymenili sa vstrekovače, palivová pumpa a otvorením potrubia splodín sa dokončil proces urýchlenia spaľovacieho cyklu. Následné doladenie manažmentu motora dovŕšilo dielo s konečným nárastom výkonu o 85 konských síl a 154 (!) Nm.

audi tt turbo

Sedieť na vavrínoch v tejto brandži je ale priam zakázané a tak má právom pyšný majiteľ tohto diela v hlave už ďalšie plány. Pokračovať sa vraj má kompletnou prestavbou podvozka a namontovaním nastaviteľného kitu, brzdový set bude takisto nahradený výkonnejším a ani nový lak dlho už nedá na seba čakať.
Ako to už býva zvykom, nemôže chýbať ani poďakovanie tým blízkym, ktorí sa rôznym spôsobom pričinili k splneniu Gáborovho sna. Sú nimi členovia tuningovej skupinky z maďarského Komáromu, fantastický kolektív tímu „Bass Riders” z Nových Zámkov a samozrejme rodina, konkrétne dva a pol ročný synček Gergő a manželka Sabina, ktorí duševne podporia aj v tých ťažších časoch. Milovanej polovičke sa tiež chce Gábor ospravedlniť za neustále vyhladenie rodinnej kasy s jemným podotknutím, že sa to ešte v budúcnosti určite opäť prihodí :). Veď len tak na margo pripomeňme, že samotná kúpa Audiny stála 10 tisíc eur, no úpravy doteraz činia už jeden a pol násobok... Tak čo už...

audi tt turbo

Audi TT 8N 1,8T, 1998 - technické údaje


Motor:
Zážihový, preplňovaný 4-valec 20V DOHC, objem 1781ccm, sériový výkon 180 koní a 235Nm turbo K04 s preplňovacím tlakom 1,6 bar (vo vyššom spektre 1,4), FMDV004 blow-off ventil, vstrekovače, obal MAF senzoru a airbox zo silnejšej verzie Audi TT, zákazkový sací trakt, závodná palivová pumpa Walbro 255l, sviečky NGK, SEAT SPORT intercooler s rozmerom 369x376x50, zákazkové potrubia oleja, chladiacej kvapaliny a stlačeného vzduchu, digitálny merač tlaku turba, celonerezové výfukové potrubie priemeru 60mm bez katalizátora, športový stredový tlmič, koncový tlmič Ulter sport, programovanie turbotuning.hu výkon po úpravách 265,6k pri 5825ot./min., maximálny točivý moment 389Nm pri 3920 ot./min.

Pohon
Predný náhon, 5-stupňová manuálna prevodovka

Podvozok:
Športové pružiny Eibach, rozširovacie podložky vpredu Powertech 15mm, vzadu H&R 15mm
Disky: MAM RS2 18" black polished
Pneu: Pirelli P Zero Nero 225/40 R18 92W

Karoséria:
Tuningzone bodykit, odstránené logá, predné svetlomety Dectane dayline s LED denným svietením, vzadu FK black LED, podsvietenie EČ vzadu LED, bočné smerové svetlá zatmavené, pod vozidlom 4 LED-diódové pásy, v motorovom priestore VTN carbon

Interiér:
Zákazkové kožené čalúnenie s vyšitými logami TT, doplnky VTN carbon, model TT na palubnej doske

Audio:
Prehrávač 7"Alpine IVA-D511RB, zosilňovač Z-MAC 1500W, komponentné reproduktory Blaupunkt, v zástavbe batožinového priestoru 2x700W Hertz, Crunch 1F kapacitor, nameraná hodnota akustického tlaku 138,2dB

časopis power magazine

Váš názor na toto čierne Audi TT 1,8 turbo s výkonom až 265 koní ? Nech sa páči, hlasujte


Viac informácií o aktuálnom vydaní slovenského mesačníka o racing & tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

POWER MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Fotografie a text: POWER MAGAZINE
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5798x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt