support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi %title% logo audi

Audi TT (8J) tuning r.v.1999 - rapsódia v modrej

01.May.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview


U našich českých susedov vyšlo číslo Tuning Magazine 03/2011, ktoré je preplnené novinkami z oblasti tuningu a stylingu!

Tuning Magazine je ten pravý český časopis pre milovníkov auto & tuningu!

Časopis plný nadupaných mašín! Na Slovensku v stánkoch a trafikách od 25.04.2011.AUDI TT TURBO 5V (8J) 1999 - rapsódia v modrom


Existujú autá, ktoré priamo nabádajú k tuningu. Audi TT je rozhodne jedným z nich. V dobe vzniku modelu TT išlo nepochybne o veľmi odvážny krok automobilky Audi, ktorý sa ale rozhodne vyplatil, čo potvrdzovali aj predajné čísla. Toto coupé bolo totiž úplne iné, než ostatné autá z ponúkaného segmentu. Pomerne bacuľaté, s malými bočnými oknami a výraznými lemami blatníkov.

Pre veľkých tuningových hráčov, myslíme tým firmy zaoberajúce sa výrobou bodykitov, aj dnes TT poskytuje mnoho priestoru pre tvorivosť. A je jedno, či ide o decentné, možno až kozmetické prvky alebo o brutálne prestavbové sady, ktoré kričia do sveta "pozri na mňa".
Bodykit Rieger patrí niekam do stredu tejto ponuky. Rozmerný predný nárazník s integrovanou maskou chladiča A8 úplne zmenil tvár auta. Jeho zapustené prieduchy, ktoré privádzajú vzduch k brzdám a intercooleru, vyplnil čierny ťahokov. Nám osobne sa páčia aj žraločie žiabre na jeho bokoch. K štýlu auta to proste padne. Predné svetlá možno vyzerajú úplne sériovo, ale nie je tomu tak. Ide o vývoznú americkú variantu osadenú xenónovými výbojkami. Prahové nádstavce nesú tradičný dizajn tohoto výrobcu, ktorá ho využíva aj u bodykitoch iných modelov áut. Zadný nádstavec obsahuje opäť bočné prelisy a hlavne centrálny otvor kde je umiestnená dvojica mohutných koncoviek. Na ťahokove okolo nich sú usadené zakončovacie krúžky, ktoré len podrthujú profesionalitu produktu. Krídlo na dverách batožinového priestoru je nutnosťou, ktorú musela automobilka po sérii nehôd dodatočne nainštalovať. Tu je sériové krídlo vymenené za výrobok firmy Mattig.

audi tt tuning magazine

TTéčku rozhodne pristane aj strieška evokujúca optické predĺženie strechy. Vďaka tuningovým produktom zvoleným od jedného výrobcu sú vykonané úpravy vkusné, lahodia oku a podčiarkujú športovosť tohto modelu. Tieto modifikácie však nie sú tým, čo robia toto auto tak výnimočným. Tým je jednoznačne farba. Podľa môjho je práve tým prvkom, ktorý dodáva tomuto kúsku exkluzivitu. Dokonale totiž dáva vyniknúť všetkým prelisom, krivkám a detailom. Voľba trojvrstvovej modrej metalízy zo vzorkovníka Harley Davidson bola proste famózna.

audi tt tuning magazine

Karoséria sedí bližšie k zemi vďaka tlmičovému setu od firmy KW, ktorý zaručuje oveľa športovejšiu charakteristiku pruženia než trochu mäkšia séria. Kolesá s devätnástimi palcami v priemere sú dnes na tento model doslova povinnosťou. Design už je úplne na preferenciu majiteľa. Na jar sa budú na aute točiť kvalitné Schmidt alebo Barracuda disky. Brzdové komponenty zostali v sérii, len sa pokryli zlatým odtieňom. Čierna zmes od BF Goodrich o veľkosti 235/35 R19 zaisťuje dostatočnú plochu pre prenos výkonu na cestu.

audi tt tuning magazine

Ten je vďaka agregátu dopovanému turbodúchadlom dostatočný. Sériový výkon sa zdvihol zo 180 na rovných 210 koní vďaka preprogramovanej mape v riadiacej jednotke. Blow off ventil pomáha turbodúchadlu zostať v potrebných otáčkach a tak agregát lepšie reaguje na povely vodičovej pravej nohy. Koncový diel výfuku Supersprint s dvojitým zakončením zase o riadny barytón. Motorový priestor je už od série výrazne obdarený plastovým krytím a tak bolo naporúdzi tieto plasty pokryť rovnakým odtieňom ako má karoséria. Na hlavnom kryte motora je zvýraznené logo automobilky, počet ventilov a systém preplňovania. Časť sania prešla leštiacim procesom, takže ladia s rozpernou tyčou horného uloženia tlmičov, na ktorom sa objavili ešte lesklé čiapočky.

audi tt tuning magazine

S farbou exteriéru dokonale ladí aj čierno-modrá kombinácia interiéru. Horná časť kabíny ovládla čierna, spodnú modrá. Čakali ste niečo iné ako kožené čalúnenie sedadiel a obkladov dverí? My teda nie. Upravovať akýmkoľvek spôsobom palubnú dosku modelu TT by bolo znesvätenie. Nie nadarmo sa stala tuningovou ikonou. Tuneri ju totiž dávajú do Golfov snáď všetkých generácií a pekne sa vyníma i v takom cvrčkovi, ako je malé Lupo. To majiteľ auta vie, a preto sa palubná doska pozmenila len inštaláciou 2-diNovou jednotkou Panasonic CQWD 5305N, ktorá ovláda reproduktory špičkového výrobcu Bose a dvojicu subwooferov Magnat Power Bull o priemere 30 cm. Tie kŕmia výkonný zosilňovač Rodek. Napriek tomu v najbližšej dobe dôjde k prestavbe celého multimediálneho systému a pravdepodobne nejaké tie komponenty ešte pribudnú.

Keď si kúpite už v základe zaujímavo vyzerajúce auto, máte väčšinu práce uľahčenej. Stačí len cit pre zdôraznenie predností auta, ktorému dáte vyniknúť, vhodne zvolená farba, a krásavec ako je práve tento, je na svete.

audi tt tuning magazine

audi tt tuning magazine

audi tt tuning magazine

audi tt tuning magazine

AUDI TT TURBO 5V (8J) r.v.1999


Karoséria: dvojpriestorová samonosná, štvormiestne kupé s motorom pred prednou nápravou a pohonom predných kolies

Styling: bodykit Rieger (predný a zadný nárazník, prahy, predĺženie strechy), krídlo Mattig, maska chladiča Audi A8, US variant predných svetiel s xenónami, trojvrstvová modrá metalíza zo vzorkovníka Harley Davidson

Interiér: modro-koženné čalúnenie interiéru

Audio: 2-diNovo jednotka Panasonic CQWD 5305N, reproduktory Bose, dvojica subwooferov Magnat Power Bull o priemere 30 cm, zosilňovač Rodek

Motor
Počet valcov: 4 / R, 4 ventily na valec
Rozvod: DOHC
Zdvihový objem: 1781 ccm
Vŕtanie / zdvih: 81,0 x 86,4 mm
Najvyšší výkon: 180 koní pri 5500 ot.
Krútiaci moment: 235 Nm pri 1950 ot.
Kompresný pomer: 9,5:1
Príprava zmesi: elektronické vstrekovanie zmesi, preplňovanie

Tuning: preprogramovanie riadiacej jednotky na 210 koní, Blow-off ventil, koncový diel výfuku Supersprint, lakované plastové kryty v motorovom priestore, časť sanie vyleštená, rozperná tyč horného uloženia tlmičov s lesklými čapičkami

Podvozok:
Predná náprava: nezávislé zavesenie, priečne ramená, vzpery McPherson, vinuté pružiny, teleskopické tlmiče, priečny stabilizátor
Zadná náprava: nezávislé zavesenie, náprava so skrutnou priečkou, vinuté pružiny, teleskopické tlmiče, priečny stabilizátor

Brzdy: dvojitý hydraulický okruh s posilňovačom, vpredu vnútorne chladené kotúča, vzadu plné kotúče

Kolesá: 8,5 x19
Pneu: BF Goodrich, 235/35 ZR 19
Tuning: tlmičový set od firmy KW

Rozmery a váhy: (originálne hodnoty, môžu sa líšiť)
Rázvor / rozchod vpredu / vzadu: 2422/1528/1513 mm
Dĺžka / šírka / výška: 4401/1764/1346 mm
Pohotovostná / celková hmotnosť: 1240/1610 kg

Tu si môžete pozrieť v náhľade našu reklamu v časopise:

Naša reklama na Turbosmart DIESEL BOV:
preview

Ako sa vám pozdáva úprava Audi TT ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní českého mesačníka o tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

TUNING MAGAZINE


Viac informácií k tomuto najnovšiemu vydaniu časopisu TUNING MAGAZINE vám radi poskytneme aj my.

Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17291x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt