support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi TT RS-R od ABT: ostré kupé s úpravami pre ešte väčší pôžitok z jazdy logo audi

Audi TT RS-R od ABT: ostré kupé s úpravami pre ešte väčší pôžitok z jazdy

19.Apr.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Audi TT resp. jeho ostrejší variant RS v rámci aktuálnej generácie prišlo so sviežim dizajnom a inovatívnym kokpitom, ktorý vás zaujme nielen svojimi tvarmi ale aj najmodernejšími technológiami. Čisté športové krivky Audi TT RS sú pre toto kupé typické a aj vďaka nim model nemá núdzu o záujemcov. A pre tých, ktorým by sa Audi TT RS zdalo byť stále slabé, je tu novinka od ABT.

Spoločnosť ABT ako dvorný úpravca koncernových modelov nevynecháva zo svojho programu ani ostré Audi TT RS. Vo svete tuningu platí, že nič nie je tak dokonalé, aby sa nedalo ďalej vylepšiť. Aj práve preto sa úpravcovia nezastavili pred výkonom 400 koní. Okrem toho Audi TT RS obdarili aj športovými doplnkami karosérie. Poďme ale pekne po poriadku a pozrime sa najprv na úpravy motora.

ABT upravilo Audi TT RS tak, aby bolo výkonnejšie a pôsobilo agresívnejšie


Audi TT RS-R čakala v dielňach ABT posilňovacia kúra, po ktorej dokáže toto kupé napnúť svaly ešte viac. Dobre známy 2.5-litrový zážihový päťvalec sa dokáže po úpravách postarať až o 500 koní a maximálny krútiaci moment 570 Nm. Podarilo sa to najmä vďaka úprave elektronickej riadiacej jednotky, ktorú majú v ABT spoľahlivo zvládnutú. Dodajme, že nové dvojité koncovky výfuku vyhotovené z nehrdzavejúcej ocele sa dokážu postarať o vynikajúci zvukový prejav.

Pri výtvoroch od nemeckého úpravcu ABT sme zvyknutí na to, že sa dokáže vzorne postarať aj o zovňajšok. Tentoraz to nie je inak. Audi TT RS-R sa môže pochváliť novými aerodynamickými doplnkami v prednej aj zadnej časti. Nový je karbónový splitter predného nárazníka, ako aj „krídelká“ v jeho bočných partiách. Úprav sa dočkala tiež predná maska, bočné prahy a karbónový povrch nájdeme na krytoch spätných zrkadiel a streche.

Atraktívne pôsobiacej zadnej časti dodáva iskru karbónový difúzor zdobený už spomínanými koncovkami výfuku. Voliteľnou výbavou sú športové pružiny a stabilizátory, ktoré sa dokážu postarať o lepšie jazdné vlastnosti.

Ešte pred tým než sa pozrieme do interiéru, doplňme, že punc exkluzivity dodávajú zovňajšku výrazné 20-palcové disky ABT Sport GR. Vo vnútri na vás zas čaká celý rad športových doplnkov. Menujme napríklad karbónové obklady, ABT koberčeky, či ozdobné obšitie sedadiel. Vybrať si samozrejme môžete presne podľa vášho vkusu.

audi tt rs r abt sportsline

audi tt rs r abt sportsline

audi tt rs r abt sportsline

audi tt rs r abt sportsline

audi tt rs r abt sportsline

Chceš mať aj ty takto upravené svoje fáro? Kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 26. Pri jednorazových objednávkach nad 150,- € s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.


Ak chceš ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštív našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2263x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt