support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi SQ5 V6 3.0 TDI od ABT Sportsline prichádza s vyšším výkonom a štýlom logo audi

Audi SQ5 V6 3.0 TDI od ABT Sportsline prichádza s vyšším výkonom a štýlom

10.Sep.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Dvorný úpravca modelov koncernu Volkswagen prichádza s novým tuning paketom pre ostré Audi SQ5. Tento silný crossover získal vďaka ABT nielen drsnejší vzhľad ale aj vyšší výkon. Ako sme už u tohto úpravcu zvyknutí, počítať môžeme opäť s naozaj kvalitne odvedenou prácou.

Audi SQ5 s TDI motorom dostalo ešte viac výkonu


Spoločnosť ABT sa do Audi SQ5 pustila ešte v roku 2013. Teraz sa však k tomuto modelu vrátili, aby sa oň mohli postarať ešte precíznejšie. Čaká nás teda prepracovaný bodykit a úprava výkonu. Aby sme boli presní, spomeňme, že základom pre úpravy sa stal variant SQ5 TDI Plus, ktorý sa vyznačuje výkonom 340 koní. Zdá sa vám to málo? Technikom v ABT sa z tohto motora podarilo vyťažiť ešte viac.

Začnime teda prehliadkou priestoru pod prednou kapotou. Tu leží dobre známy 3.0-litrový vznetový šesťvalec, ktorý je veľmi obľúbený naprieč celým modelovým spektrom Audi. Pravdaže, v Audi SQ5 je pripravený na podávanie ešte vyšších výkonov. Ak by vám ale ani vyššie spomínaných 340 koní nestačilo, nemecký úpravca má riešenie. Je ním softvérové vyladenie výkonu na 365 koní. Hoci úpravca neuvádza presné údaje o zrýchlení, predpokladáme, že Audi SQ5 od ABT zvládne šprint z 0 na 100 km/h za menej než 5 sekúnd.

Od motora sa ale presuňme k zovňajšku. Audi SQ5 zdobí výraznejší predný nárazník, nová maska a decentné rozšírenie blatníkov. Zadnú časť zdobí decentný spojler. Celkový vzhľad ďalej zvýrazňujú nové kolesá, konkrétne si môžete vybrať disky ABT s priemerom 20 až 22 palcov. V zozname voliteľnej výbavy nechýbajú nové koberčeky do interiéru a rozširujúce podložky pod disky.

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

audi sq5 abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 26. Pri jednorazových objednávkach nad 150,- € s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2247x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt