support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi S5 Sportback od Senner Tuning: nemecká športová elegancia logo audi

Audi S5 Sportback od Senner Tuning: nemecká športová elegancia

02.May.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Špecialisti na úpravy zo Senner Tuning sa najnovšie zamerali na Audi S5 Sportback, ktorej sa rozhodli dodať ešte odvážnejší vzhľad a pár koní navyše. Rovnako ako pri ostatných počinoch tejto spoločnosti, aj teraz môžete počítať s technickými vylepšeniami a pomerne skromnými zásahmi do vizuálnej stránky.

Audi S5 Sportback disponuje benzínovým šesťvalcom s výkonom 333 koní, ktorý je vzhľadom ku celkovej stavbe tohto modelu viac než dostatočný. To si ale zrejme nemyslia v Senner Tuning, kde sa rozhodli na výkone ešte popracovať. Tým to samozrejme neskončilo a predmetom záujmu tunerov z tejto nemeckej spoločnosti sa stal aj zovňajšok S5-ky. Nečakajte však žiadnu divočinu, z pohľadu vizuálnych zmien ide skôr o detaily. Nemáme však nič proti tomu, niekedy je totiž menej viac, veď už samotní návrhári z Ingolstadtu zvládli bodykit Audi S5 na výbornú.

V Senner Tuning sa pri Audi S5 Sportback viac orientovali na performance tuning


Ako sme už spomínali, pri úpravách zovňajška sa majstri zo Senner Tuning obmedzili na špeciálne matné fólie s metalizovaným efektom a nové 20-palcové disky Work Schwert SC1. Do nich sú obuté pneumaticky Continental Sport Contact 5P. Zvlášť zaujímavé sú na diskoch ich límce, pri predných hovoríme o šírke límca 91 mm a pri zadných o rovných 100 mm. Audi S5 Sportback sa vďaka nastavovateľnej podvozkovej sade KW variation 3 dostala aj o pár milimetrov bližšie k zemi. Toto riešenie sa ale postará o citeľné zlepšenie jazdných vlastností.

Ešte zaujímavejšie to ale vyzerá po technickej stránke. Celkový výkon šesťvalcového kompresorom prepĺňaného agregátu sa podarilo zvýšiť až na 446 koní, čo je oproti sériovým číslam značný posun. Maximálny krútiaci moment sa po úpravách pohonnej jednotky ustálil na 511 Nm a úpravca nezabudol spomenúť ani maximálnu rýchlosť 300 km/h. Oproti štandardnému prevedeniu sa výkon tejto päťdverovej Audi S5 zvýšil o viac než sto koní. Vďačiť za to môže nielen úpravám riadiacej jednotky, ale aj novému systému nasávania Injen, či prepracovanej výfukovej sústave s ovládateľnou klapkou. Jazda s touto Audi S5 pripomína hotovú symfóniou, ktorú môžete ovládať priamo z kokpitu. Celý spôsob ovládania výfukovej klapky je navyše implementovaný priamo do palubného systému MMI.

Celkom slušná je ale aj cena, takýto komplet vás vyjde v Senner Tuning na necelých 20 000 eur. Samozrejme, vrátane vyššie uvedených vizuálnych úprav.

audi s5 sportback senner tuning

audi s5 sportback senner tuning

audi s5 sportback senner tuning

audi s5 sportback senner tuning

audi s5 sportback senner tuning

audi s5 sportback senner tuning

senner tuning logo

Senner Tuning


Nemecká firma Senner Tuning bola založená v roku 2002 a od tej doby sa špecializuje na kvalitné úpravy automobilov rôznych značiek, pričom ich záber je vskutku široký. Firma sa venuje najmä individuálnym úpravám a od svojho vzniku spravila obrovský pokrok, v súčasnosti sa chce prebojovať medzi európsku špičku v rámci svojho segmentu. Ich úpravy by sme mohli charakterizovať ako decentné avšak veľmi účinné, tvorcovia obvykle hľadajú harmonické spojenie vysokého výkonu a atraktívneho vzhľadu s požiadavkami zákazníka.

Ako sa vám pozdáva výkonnostná úprava AUDI S5 Sportback od Senner Tuning ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Senner Tuning, tak navštívte našu podstránku:

SENNER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4076x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt