support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi MTM Audi S5 GT Supercharged – nadopovaná civilná ´superpäťka´ ! logo audi

MTM Audi S5 GT Supercharged – nadopovaná civilná ´superpäťka´ !

17.Jul.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

2008 MTM Audi S5 GT Supercharged
- 505 koní pri točivom momente 546 Nm
- Maximálna rýchlosť 300 km/h, zrýchlenie z 0 na 100km/h za 4,3 sekundy
- Športový výfukový systém tvorený štyrmi koncovkami z nehrdzavejúcej ocele
- Väčší brzdový systém pre maximálne spomalenie
- Podvozok so systémom coilover, doplnený geometrickou osou


Motoren Technik Mayer (MTM) z Nemecka, Wettstettenu, dostali Audi S5 pod tlak. Ako aj demonštruje športové kupé MTM GT Supercharged, ktorého motor udáva zaujímavé výkonové dáta. Spolu s väčšími brzdami, podvozkom s coilover systémom a ďalšími malými zmenami je výsledok kompletného balíku, s ktorým môžete spokojne vojsť na pretekársku dráhu.

Dávajte však pozor, keď sa auto odtrhne z reťaze! Pri tom najjemnejšom dotyku plynového pedálu MTM S5 GT Supercharged vystrelí vpred brutálnou silou. Pridaný kompresor do motoru Audi 4,2 liter V8 vyrobený firmou MTM je tým dôvodom, ako je toto všetko možné.

2008 MTM Audi S5 GT Supercharged
Medzichladič MTM spolupracuje s integrovaným chladením, čo umožňuje motoru vygenerovať takmer vždy maximálny výkon. Celkový výkon, z pôvodných 354 koní, je teraz 505 koní pri 7190 otáčkach za minútu. Teda to je 120 koní na 1 liter! Točivý moment vzrástol o celých 106 Nm, čiže na konečných 546 Nm, čo sa prejavuje v dočasných praskaniach, na ktoré si vodič môže navyknúť. Šprintovať z 0 na 100 km/h dokáže za neuveriteľné 4,3 sekundy, ktoré mu môže veľa super športových áut len závidieť. Dokonca s nimi dokáže udržať aj rýchlosť keďže jeho maximálna rýchlosť je 300 km/h.

Rovnomerný výkon, dynamická sila sa zvukovo prejavuje na športovom výfukovom systéme, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Tento zvonivý zvuk je produkovaný štvoricou zadných výfukových koncoviek s priemerom 90 mm. MTM vybavilo túto S5 GT Supercharged perfektne upraveným športovým podvozkom so systémom coilover a pridal aj geometrickú os s vyšším uhlom zakrivenia. Po tejto zmene je riadenie dynamickejšie a ovládacia charakteristika je asi taká, že by ste už nikdy viac nechceli nájsť rovnú (priamočiaru) cestu na šoférovanie. Charakteristikou riadenia je precíznosť a agilita doplnená úžasným zážitkom z jazdy počas cesty, nech je akokoľvek dlhá.

2008 MTM Audi S5 GT Supercharged
Keďže bol zosilnený výkon, akcelerácia aj maximálna rýchlosť auta, je potrebné, aby auto tiež spoľahlivo a občas aj rýchlo zastavilo. Následne na to MTM obohatili brzdný systém kvalitnými dielcami ako je zvykom u všetkých vozidiel z ich dielne.

V prípade nášho MTM GT Supercharged, Bavorskí špecialisti upravili a zlepšili spomaľovanie novým brzdným systémom na prednej náprave. Je to brzdný systém s ôsmimi piestikmi zafixovanými brzdičmi a brzdovými kotúčmi s rozmermi 380x34 mm. Tento balík obsahuje aj ohybné oceľové pásiky a doplnky. S týmto brzdovým systémom dokáže šofér vozidla MTM GT Supercharged spomaliť zo 100-kilometrovej rýchlosti na 0 km/h na 35 metroch.

Vŕtané brzdové kotúče mimochodom reprezentujú špeciálny dizajn, vyrábaný výnimočne iba pre firmu MTM. Typickým znakom týchto vŕtaných diskov sú diery, ktoré nie celkom prechádzajú cez disk ako je zvykom u iných. Tento znak má podiel na tom, že skutočne vyzerajú akoby boli perforované, ale zabraňujú tak praskaniu a ohýbaniu, ktoré sa dostavuje po dlhšej dobe používania.

2008 MTM Audi S5 GT Supercharged
Opticky voz MTM S5 GT Supercharged nevyzerá veľmi rozdielne od sériového modelu. Tu však MTM zostalo nedocenené. Vďaka diskom zo série „Bimoto“ od MTM sa dizajnéri z Motoren Technik Mayer postarali o to, aby toto auto úplne vynikalo oproti sériovému modelu - teda až na MTM koncovky výfuku a aj kompletný výfukový systém.

Disky lapajúce pohľady všetkých okoloidúcich sú dostupné v žiarivej striebornej, titánovej a „diamantový rez“ odtieni.

MTM produkuje disky bimoto ako pre model S5 tak aj pre model A5, v rozmeroch 10,5x21 palcov a ako doplnok ku kompletnej sade diskov aj pneumatiky s rozmermi 295/25 R21.

Hlavným pravidlom v Motoren Technik Mayer (MTM): Špeciálne priania sú vítané.

Úpravy akéhokoľvek druhu sa neskôr riešia na individuálnej báze.


2008 MTM Audi S5 GT Supercharged 2008 MTM Audi S5 GT Supercharged 2008 MTM Audi S5 GT Supercharged 2008 MTM Audi S5 GT Supercharged

Audi S5 GT Supercharged od MTM:

Aktuálny cenník výrobkov a úprav od firmy MTM si stiahnite tu:

preview
download


Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Váš názor na MTM Audi S5 GT Supercharged? Hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut od firmy MTM sa dozviete na našej podstránke:

MTM tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10226x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt