support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi S5 Cabriolet od ABT: vyšší výkon a vylepšenie vzhľadu logo audi

Audi S5 Cabriolet od ABT: vyšší výkon a vylepšenie vzhľadu

17.Dec.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Len ťažko by ste hľadali model Audi, ktorý by sa nenachádzal v portfóliu ich dvorného úpravcu ABT. Nová Audi S5 Cabriolet tu samozrejme nemôže chýbať tiež a v ABT sa na ňu príkladne pripravili. Už tradične môžeme čakať vyšší výkon v spojení s niekoľkými vizuálnymi doplnkami.

Audi S5 Cabriolet láka nielen na sťahovateľnú strechu ale aj poriadnu dávku výkonu, s ktorým tento model schádza už z výrobnej linky. Pridajme k tomu aj originálny S bodykit a len ťažko by sme mohli smerom k S5 Cabriolet vzniesť nejakú kritiku. Vo svete tuningu však dokonalosť neexistuje a platí, že vždy je čo vylepšiť. A tak tu máme možnosti pre tých, ktorí by zo svojho Audi S5 Cabriolet chceli vydolovať ešte viac.

Poďme rovno k výkonu, v ABT si pripravili modul, ktorý zo sériových 354 koní „vyčaruje“ až 425 koní, čo predstavuje zvýšenie o solídnych 20%. Okrem toho môžete počítať aj s maximálnym krútiacim momentom na úrovni 550 Nm. Dodajme, že týmito parametrami sa upravené Audi S5 výrazne približuje k svojmu výkonnejšiemu súrodencovi s označením RS5. Doplnkom k výkonnostným úpravám od ABT sú aj nové koncovky výfukovej sústavy.

Na aerodynamický tuning Audi S5 Cabriolet si ešte budeme musieť počkať


Vizuálne zmeny sú v tomto prípade miernejšie. K Audi S5 Cabriolet si môžete vybrať celý rad kolies, k dispozícii sú disky DR a ER-C s priemerom 19 alebo 20 palcov, či disky FR a GR, ktoré sú dostupné ako 20-palcové. Na výber je aj v prípade farebného prevedenia, k dispozícii je matné čierne, lesklé čierne či strieborné. Zoznam vizuálnych doplnkov je zatiaľ celkom skromný, vybrať si môžete štýlové koberčeky do interiéru, ozdobné prahy so svietiacim logom ABT a vybrať si môžete aj kryty skrutiek s emblémom úpravcu.

Záverom dodajme, že predstavitelia ABT už teraz pripravujú celý aerodynamický tuning paket, ktorý bude predstavovať perfektný doplnok k originálnemu bodykitu. Ohľadom Audi S5 Cabriolet teda v ABT ešte nepadlo posledné slovo.

audi s5 cabriolet abt sportsline

audi s5 cabriolet abt sportsline

audi s5 cabriolet abt sportsline

audi s5 cabriolet abt sportsline

audi s5 cabriolet abt sportsline

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto do športovej podoby, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 26. Pri jednorazových objednávkach nad 150,- € s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Čo tvoj názor na takto upravený kabriolet Audi S5 od tunerov z dielne ABT Sportsline? Nech sa páči, hlasuj tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2485x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt