support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi S3 Sedan od ABT - zvýšenie výkonu až na hranicu 400 koní logo audi

Audi S3 Sedan od ABT - zvýšenie výkonu až na hranicu 400 koní

11.Sep.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi A3 vo verzii sedan bola minuloročnou horúcou novinkou ingolstadtskej automobilky. Pred niekoľkými rokmi by sme si "A3 s kufrom" možno ani nevedeli predstaviť. V predaji je aktuálne aj športová verzia S3 Sedan, do ktorej sa teraz pustil aj dvorný úpravca koncernových modelov, spoločnosť ABT.

Bavorská tuningová spoločnosť ABT pravidelne zásobuje verejnosť svojimi novinkami a nimi ponúkané doplnky sa všeobecne tešia veľkej obľube. K úpravám vedia pristupovať naozaj s citom a s osobitým zmyslom pre kvalitu. Úpravca navyše prichádza s ideálnym riešením ak chcete viac ako ponúka S3 a zároveň z nejakých dôvodov nechcete rovno investovať do silnejšieho variantu RS3. Aj z tohto dôvodu sa v ABT sústredili predovšetkým na zvýšenie výkonu.

Hlavným cieľom bolo v ABT bolo zvýšiť Audi S3 Sedan výkon


Ak hľadáte pre svoju Audi S3 Sedan väčšiu porciu výkonu, ABT vám dokonca ponúka dva stupne úprav. Základným sa dá zvýšiť výkon na úctyhodných 370 koní/272 kW a maximálny krútiaci moment na 460 Nm. Keď vás omrzia aj tieto hodnoty, investovať môžete do ABT Power S paketu, ktorý z motora vyžmýka ešte viac. V tomto prípade už môžete počítať s maximálnym výkonom 400 koní/294 kW a maximálnym krútiacim momentom 480 Nm.

Kým v prípade prvého výkonnostného paketu môžeme hovoriť predovšetkým o úprave elektronickej jednotky, v prípade Power S paketu už aj o upravenej výfukovej sústave so športovým katalyzátorom a nových stabilizátoroch.

Ako to už v prípade úprav od ABT býva, nezabudlo sa ani na zovňajšok. Audi S3 Sedan si môžete vylepšiť o novú výplň masky, bočné lišty, "žiabre" a chrómové koncovky výfuku. Na výber je aj z viacerých typov zliatinových diskov s priemerom od 18 do 20 palcov. Tento konkrétny exemplár využíva 20-palcové disky ABT FR. Športové doplnky od ABT tomuto kompaktnému sedanu jednoznačne slušia.

audi s3 sedan abt sportsline

audi s3 sedan abt sportsline

audi s3 sedan abt sportsline

audi s3 sedan abt sportsline

audi s3 sedan abt sportsline

audi s3 sedan abt sportsline

audi s3 sedan abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Váš názor na Audi S3 v decentno stylingovej a výkonnostnej úprave od ABT Sportsline ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2230x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt