support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Nové Audi S3 Sportback 2.0 TFSI s prevodovkou S-tronic pre dynamickú a úspornú jazdu

15.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Štvorvalcový motor 2.0 TFSI v novom Audi S3 Sportback prešiel viacerými úpravami. Jedinú vec, ktorú má spoločnú so svojim predchodcom je objem a to 1984 ccm. Jeho výkon je 221 kW (300 koní) pri 5500 otáčkach za minútu. Maximálny krútiaci moment je 380 Nm v rozsahu od 1800 do 5500 otáčok za minútu.

Vysoko výkonný štvorvalcový motor reaguje okamžite, presne na želanie vodiča. Toto vozidlo sa môže popýšiť aj svojim športovým zvukom, hlavne pokiaľ je jazdný systém Audi drive select zvolený pre dynamický režim. Motor 2.0 TFSI poskytuje výkon a vynikajúcu efektivitu, no spolieha sa aj na mnoho nových technológií ako sú napríklad dvojité vstrekovanie, systém Audi Valvelift, výfukové potrubie integrované do hlavy valcov a inovatívna forma termoregulácie.

Audi S3 Sportback so 6-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou S-tronic


Tento model je vybavený šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou S tronic, čo mu umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 4,9 sekundy. Pri manuálnej prevodovke je zrýchlenie pomalšie len o päť desatín sekundy. Riadiaci program dodáva motoru výkon v závislosti od použitých pneumatík. Motor 2.0 TFSI má spotrebu v priemere len 6,9 litra na 100 km pri použití S tronic (7,0 l s manuálnou prevodovkou). Tento motor má spotrebu nižšiu o 1,5 litra na 100 km, čo je podstatne menej v porovnaní s predchádzajúcim modelom Audi Sportback S3.

Nižšie rýchlostné stupne oboch prevodoviek sú rozmiestnené tesne vedľa seba, aby sa dosiahol športovejší výkon, zatiaľ čo šiesty rýchlostný stupeň znižuje spotrebu paliva. Dvojspojková prevodovka je ovládaná pomocou prepínačov na volante a okrem automatických režimov D a S ponúka aj manuálny režim.

audi s3 sportback 2.0 tfsi 2013 prevodovka s-tronic

S quattro pohonom všetkých kolies a prepracovanou lamelovou spojkou má toto vozidlo lepšiu akceleráciu a správa sa stabilne aj pri sťažených vonkajších podmienkach, v daždi alebo na snehu.

Predná náprava je oproti predchádzajúcemu modelu posunutá o 52 mm dopredu. Motor 2.0 TFSI je o päť kilogramov ľahší ako motor predchádzajúcej verzie a je mierne naklonený dozadu v uhle 12 stupňov.

audi s3 sportback 2.0 tfsi 2013 prevodovka s-tronic

Okrem sofistikovaného zavesenia a športového S zavesenia, ktoré znižuje auto o 25 mm, nápravy rozkladajú záťaž v pomere 59% na prednej a 41% na zadnej náprave. Nový posilňovač riadenia taktiež prispieva k športovej jazde. Kľúčovým aspektom posilňovača riadenia je to, že na základe pohybov riadenia sa určuje jeho pomer. Následkom toho je stabilné a pohodlné riadenie či už počas športovej jazdy alebo počas parkovania.

Audi S3 Sportback je vybavené diskami o rozmeroch 7,5 J x18. Pomerne nízky odpor pneumatík s rozmermi 225/40 pomáha znížiť spotrebu paliva. Strmene veľkých bŕzd, ktoré majú vpredu priemer 340 mm, sú čierne s logom nesúcim označenie S, no vybrať si ich môžete aj v červenej farbe. Elektromechanická ručná brzda ovláda zadnú nápravu, elektronický stabilizačný systém ESC-Electronic Stabilization Control s použitím najnovšej technológie.

audi s3 sportback 2.0 tfsi 2013 prevodovka s-tronic

Nový S3 Sportback sa štandardne dodáva s jazdným systémom Audi drive select. Tento systém vyhodnocuje používanie elektronického plynového pedálu, na základe vyhodnotenia určuje stupeň prevodovky S-tronic a pomer riadenia pre progresívne vedenie.

Po stlačení tlačidla si vodič sám môže určiť v akom režime bude systém pracovať, či už v dynamickejšom alebo v úspornom režime. Systém Audi Drive Select tiež zabezpečuje riadenie magnetického systému, ktorý reguluje tlmiče. Auto môže byť vybavené aj MMI rádiom. Ľahká konštrukcia tohto vozidla významne prispieva k dynamickému výkonu Audi S3 Sportback. Toto päťdverové vozidlo váži 1445 kg, čiže je o sedemdesiat kilogramov ľahší ako jeho predchodca.

audi s3 sportback 2.0 tfsi 2013 prevodovka s-tronic

audi s3 sportback 2.0 tfsi 2013 prevodovka s-tronic

audi s3 sportback 2.0 tfsi 2013 prevodovka s-tronic

audi s3 sportback 2.0 tfsi 2013 prevodovka s-tronic

Audi S3 Sportback 2013 v galérii:Ako sa Vám pozdáva nové AUDI S3 Sportback, ktoré vie zajazdiť športovo a aj úsporne? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Ostatné úpravy áut značky Audi nájdete v zozname našich článkov tu:

AUDI tuning


Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku AUTO NEWS.

AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20222x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt