support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi S3 Boehler concept.BS3 O.CT Tuning logo audi

Audi S3 Boehler concept.BS3 O.CT Tuning

23.Feb.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi S3 tuning oct
Štylistickí mágovia zo švajčiarskej spoločnosti Color Concept Böhler spojili svoje sily s tunermi z dolnorakúskeho Lustenau, známymi ako O.CT Oberscheider Tuning, aby spoločne vytvorili výnimočný zákazkový automobil pre skutočných znalcov.

Výsledok ich spoločného úsilia má názov ´Boehler concept.BS3´ a charakterizovať by sa vari najvýstižnejšie dal slovom: „perfektný“.

Zreteľne individualistický automobil, konštrukčne vychádzajúci z výkonného ingolstadtského kompaktu Audi S3, je totiž vskutku perfektný po všetkých stránkach.

Vďaka spojeniu skúsených automobilových dizajnérov s renomovanými motorármi nemá tento štvorkolesový klenot prakticky žiadnu slabinu.

Karoséria s detailne vypracovanou vizážou v modernom štýle ukrýva špičkovú pohonnú techniku, takže s ohľadom na celkový kompaktný formát môžme Boehler concept.BS3 definovať ako dokonalého predstaviteľa kategórie hot-hatch.


Audi S3 tuning oct
Silu vizuálneho dojmu založili chlapíci z Color Concept Böhler na trendovej čierno-bielej farebnej kombinácii, pričom do zvoleného štylistického konceptu zapadá na povrchu karosérie úplne všetko, od vonkajších plechov, cez masku chladiča a ostatné vzduchové vstupy, až po spätné zrkadlá. Pri pohľade z profilu farebná kompozícia opticky rozdeľuje karosériu v horizontálnej rovine na dve samostatné zóny. Strecha, stĺpiky, vonkajšie spätné zrkadlá a vrchné plochy predných blatníkov v zamatovo čiernom prevedení skvele kontrastujú so snehobielou plochou dverí a blatníkov v ich spodnej časti.
Korunu tomuto čierno-bielemu divadlu nasadzujú kované dvojdielne disky kolies MÖZ priemeru 20 palcov, opäť samozrejme v nádhernom čierno-bielom prevedení. 245, resp. 255 milimetrové pneumatiky s profilovým číslom 30 bezchybne kopírujú výrezy v blatníkoch s precízne vytiahnutým lemovaním.

Dokonca ani viditeľné komponenty brzdového systému nenarúšajú vďaka čiernemu lakovaniu vonkajšiu farebnú schému. Zvlášť 8-piestikové strmene na predných 372 mm kotúčoch sú pod „vzdušným“ päťlúčovým dizajnom kolies doslova neprehliadnuteľné.

Audi S3 tuning oct
Majstri zvyšovania výkonu z O.CT Tuning sa s ohľadom na precíznu prácu vizážistov pochopiteľne nemohli nechať zahanbiť a nič na tom nezmenil ani fakt, že dopingovej kúre museli podrobiť jeden z najmodernejších agregátov súčasnosti, štvorvalec 2.0 TFSI s priamym vstrekovaním benzínu, ktorý v sériovej Audi S3 produkuje neskromných 195 kW (265 k).

Na dvojlitrový turbomotor nasadili svoj najúčinnejší výkonový upgrade, známy ako O.CT-Stage 3 Kit, zahŕňajúci modifikovanú riadiacu jednotku, vlastný medzichladič stlačeného vzduchu, upravené sanie, či výfukový nerezový systém so športovým katalyzátorom. Boehler concept.BS3 sa tak môže pýšiť maximálnym výkonom 241 kW (328 k) a najvyššou hodnotou krútiaceho momentu na úrovni 425 Nm. Uvedené parametre stačia obratnému hatchbacku na to, aby akceleráciu na rýchlosť 100 km/h zvládol za menej ako 5 sekúnd a v prípade potreby vyhnal ručičku rýchlomera až k hodnote 265 km/h.

Podľa oficiálnej informácie sa atraktívny Boehler concept.BS3 bude predávať za cenu približne 67 000 €, pôjde však o vyslovene exkluzívnu záležitosť, vyrobených bude totiž iba 100 kusov vozidiel.


Tento článok Vám priniesol www.autoindex.sk

Audi S3 tuning oct Audi S3 tuning oct Audi S3 tuning oct

Audi S3 Boehler concept.BS3 O.CT Tuning:Váš názor na túto úpravu Audi S3 Boehler concept.BS3 O.CT Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy O.CT, tak navštívte našu podstránku:

O.CT tuning


Ostatné úpravy áut značky Audi nájdete v zozname našich článkov tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.autoindex.sk

Text: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11137x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt