support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi RS6-E od ABT s vysokým výkonom a hybridným pohonom logo audi

Audi RS6-E od ABT s vysokým výkonom a hybridným pohonom

21.Aug.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Dvorný úpravca koncernu Volkswagen vytasil najnovšie poriadne eso. Nielenže zaujme svojim zovňajškom, ale zaručene vás dostane aj svojimi parametrami. A k tomu všetkému ide dokonca o hybrid.

Audi RS6-E od ABT spoznáte už na prvý pohľad podľa výrazného podania karosérie, ktoré je kombináciou striebornej, čiernej a zelenej farby. Nechýba popritom ani rozširujúci paket originálneho Audi RS bodykitu. Prednú časť zdobí ešte výraznejší predný spojler, zadnú zasa obrí difúzor. Za zmienku stoja aj špeciálne 21-palcové disky s aerodynamickým tvarovaním. Ak Audi RS6 považujete za vrchol svojej triedy, vedzte, že táto novinka zachádza ešte o poriadny kus ďalej.

Poďme sa ale povenovať technike, pretože práve z tej vám zrejme spadne sánka na zem. Pôvodný 4.0-litrový osemvalec prepĺňaný dvoma turbodúchadlami bol úpravcom posilnený na maximálny výkon 730 koní. Už toto predstavuje poriadne zvýšenie, no ani tu sa úpravca nezastavil. Do priestoru pri prevodovke bol totiž osadený pomocný elektromotor, ktorý sa dokáže postarať o ďalších 288 koní! Je to teda hybrid a s poriadne veľkým kombinovaným výkonom na úrovni až 1 018 koní.

audi rs6 hybrid abt sportsline

Nemecký úpravca sa pochválil aj ďalšími parametrami svojho nového počinu. Audi RS6-E dokáže z 0 na 100 km/h vystreliť už za 3,3 sekundy. Maximálna rýchlosť zas narástla na 320 km/h. Ako sme už vyššie spomenuli, elektromotor má predovšetkým pomocnú funkciu a môžete ho aktivovať až nad 100 km/h, celá porcia výkonu je tak dostupná iba od tejto hranice. Ak by ste o tento kúsok mali záujem, musíte si nechať zájsť chuť, úpravca ho totiž považuje zatiaľ iba za koncept.

audi rs6 hybrid abt sportsline

audi rs6 hybrid abt sportsline

audi rs6 hybrid abt sportsline

audi rs6 hybrid abt sportsline

audi rs6 hybrid abt sportsline

audi rs6 hybrid abt sportsline

audi rs6 hybrid abt sportsline

AUDI RS6-E od ABT Sportsline v prezentačnom videu:Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto do športovej podoby, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Čo tvoj názor na takto upravené Audi RS6-E Hybrid od ABT Sportsline? Nech sa páči, hlasuj tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1470x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt