support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi RS6 V10 a Audi TTS - brutálne stroje v úprave MTM logo audi

Audi RS6 V10 a Audi TTS - brutálne stroje v úprave MTM

22.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

MTM Audi RS6 V10 a MTM Audi TTS
Čo môže byť krajšie, ako keď stoja dva silné stroje vedľa seba. A hlavne keď už na prvý pohľad sú úplne iné, no v skutočnosti majú toho spoločného viac, než by si človek myslel. Rozdiel, ktorý vidno už na prvý pohľad je, že jedno s týchto áut je určené viac-menej pre rodinku, ktorá pre seba a pre batožinu v aute potrebuje dostatočne veľa miesta no a to druhé je nízke, malé a keď sa pasažieri trochu potlačia, zmestia sa do neho aj dvaja. No v skutočnosti sú tieto dva stroje vyrobené a následne prispôsobené pre neuveriteľný výkon a výborné jazdné vlastnosti. A ak si myslíte, že hovoríme o automobiloch značky Audi, ktoré upravila nemecká tuningová firma MTM (Motoren-Technik-Mayer) , ktorá sídli v meste Wettstetten, západne od Mníchova, tak ste na správnej adrese. Konkrétne sú to autá Audi RS6 a najnovší model športového Audi TT - Audi TTS, na ktorých najnovšie popracovala už spomínaná tuningová firma MTM. A naozaj treba uznať, že sa tentokrát rozhodla pre dva menšie paradoxy akými sú už spomínané športové auto a „rodinné“ kombi.

No autá sa neodlišujú len triedou do ktorej sú ako sériové vozy radené, ale aj ich výkonom. Veď jedno z nich disponuje silou konských síl 330 (243kW) a to druhé až 702 (517kW) .

MTM Audi RS6 V10 a MTM Audi TTS
Teraz je ale otázka, ktoré „koníky“ patria ktorému autu. Možno sa budete čudovať, ale silou 702 koňov disponuje Audi RS6. Viete si predstaviť, že si uháňate po diaľnici v Audi TTS maximálkou 265 km/h, myslíte si akí ste rýchli a zrazu vás predbehne štvorčlenná rodinka s plným kufrom na Audi RS6 rýchlosťou 300km/h a to ešte vodič, ktorý ju šoféruje ani nemá plynový pedál na podlahe? Už len pri takejto predstave sa človeku robí husia koža. Preto ich radšej nebudeme porovnávať a trochu sa povenujeme každému zvlášť.

Začnime teda tým modelom, ktorý má síce slabší agregát pod kapotou, no technickú jazdu bezpochyby zvládne rýchlejšie a hlavne jednoduchšie – MTM Audi TTS. Ako sme už spomínali, MTM Audi TTS má pod kapotou príjemných 330 konských síl (243kW) pri otáčkach 6240 a krútiacom momente 420 Nm pri otáčkach 3200, ktoré prenáša na obe nápravy permanentne dvojlitrový TFSI turbom preplňovaný quattro motor, ktorého prevodové stupne ovláda šesťstupňová prevodovka typu S – tronic.

Maximálna rýchlosť je samozrejme elektronicky obmedzená na 265km/h a tiež závislá na veľkosti pneumatík.

MTM Audi RS6 V10 a MTM Audi TTS
V tomto prípade ide o pneumatiky Michelin Pilot Sport PS2, ktorých veľkosť je 245/30 ZR 20 a sú obuté na typických hliníkových diskoch MTM Bimoto s veľkosťou 9J x 20". Auto je brzdené kotúčmi s rozmerom 380 x 34 mm a osempiestikovými Brembo brzdičmi, ktoré sú umiestnené na prednej náprave.

Druhým zo spomínaných je MTM Audi RS6. Jeho výkon už naozaj stúpa do magických rozmerov. Veď pod jeho kapotou je stajňa so 702 koňmi (517kW) pri otáčkach 6360 a krútiacim momentom 785 NM pri otáčkach 27506280. Všetky štyri kolesá permanentne poháňa päťlitrový FSI V10 Biturbo Quattro Tiptronic motor so šesťstupňovou prevodovkou Tiptronic s DSP.
Auto dosahuje maximálnu rýchlosť 310km/h čo ale tiež záleží na voľbe veľkostí pneumatík a z 0 na 100km/h akceleruje za 4,3 sekundy a z 0 na 200km/h akceleruje za 13,7 sekundy. Pri tomto modeli auta boli použité tiež pneumatiky Michelin Pilot Sport PS2, ale už o rozmere 285/30 ZR 21 a obuté sú na rovnakých MTM bimoto diskoch no ich rozmery sú 10,5 x 21". Kolesá sú brzdené za pomoci kotúčov veľkosti 405 x 36 mm a šesťpiestikových Brembo brzdičov umiestnených na prednej náprave.

Tak čo? Ktorému z týchto dvoch tátošov by ste dali prednosť? Bude to rodinné kombi 2009 MTM Audi RS6 V10, alebo imidžový športiačik 2009 MTM Audi TTS. Vybrať si je naozaj veľmi ťažké a preto rozhodovanie necháme len vo vašich rukách.

Audi TT S MTM tuning Audi TT S MTM tuning

Audi RS6 V10 od MTM:

Audi RS6 V10 tuning MTM Audi RS6 V10 tuning MTM Audi RS6 V10 tuning MTM

Audi RS6 V10 od MTM:

preview
Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Váš názor na Audi RS6 V10 a Audi TTS v úprave MTM? Hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MTM, tak navštívte našu podstránku:

MTM tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20340x    hodnotenie: 88/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt