support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Audi RS6 Avant tuning od Hofele Design ! logo

Audi RS6 Avant tuning od Hofele Design !

02.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Zvykli sme si na to, že tuningové firmy nerobia rozdiely, čo sa týka úprav. Či je to rodinný van, mestské autíčko, či robustné kombi, upraviť sa dá v podstate všetko. S postupom času na svete pribúda ľudí, ktorí si chcú nechať vylepšiť alebo skrášliť svojho tátoša. Je pritom jedno, s akým autom príde ten konkrétny majiteľ. Kombinácia šport a úžitok dnes nie je nevídaná. Spomeniem len jeden príklad, Audi RS6 Avant. Rodinné kombi, ktoré vďaka svojej dynamike rázne vytŕča z davu. Už tak sériovo športový vzhľad nemusí stačiť každému. Ak sa niekomu to, čo za svoje peniaze zdá málo, alebo má potrebu vylepšiť to, alebo zvýrazniť, presne vtedy prichádzajú na rad firmy zaoberajúce sa tuningom áut. Tie čoraz častejšie vydávajú stále nové a nové balíčky produktov, resp. úprav na rôzne typy automobilov. Najnovšie sa zviditeľnila nemecká firma, zaoberajúca sa úpravami vozov, firma Hofele Design, ktorá si vzala na mušku práve hore spomínané „kombíčko“.

SÉRIOVÉ AUDI


Audi RS6 Avant
Pár rokov od zahájenia výroby tohto kombi už ubehlo, no jeho potenciál sa prejavuje dodnes. Isto nemusím rozoberať, čo znamená v názve auta písmenko R alebo RS. Šport, dravosť, agresivita? Je to dostatočné vyjadrenie tejto skratky? Čistokrvné športové línie kombinované s dynamickými prvkami vnútri auta a takisto aj mimo neho, nenechajú na pochybách hádam nikoho. Takéto auto je vhodné najmä pre rodinne založeného nadšenca športových automobilov. Takto si môže vychutnať ozaj svižnú jazdu a nezabúda pri tom ani na svoju rodinku.

Pravdupovediac, pri vozidlách Audi si človek na ich veľký výkon zvykne ľahko. Ak sa k tomu ešte pridá športová verzia daného modelu, človek len krúti hlavou. V prípade tohto vozidla tomu nebolo ináč. O pohon sa stará 4,2-litrový V8 motor, ktorý je podpichovaný dvoma turbami a spoločnou hrou vyvinie táto sústava úctyhodný výkon 450 konských síl (336 kW) a dravý krútiaci moment 560 Nm už pri 1950 ot./minútu. Značná sila sa prenáša na všetky štyri kolesá (pohon Quattro) pomocou päťstupňovej tiptronic automatickej prevodovky, vďaka čomu dosiahne tento žrebec rýchlosť 100 km/h za krásnych 4,8 sekundy. Je iba škoda, že „maximálka“ je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Povedzte mi, čo na takúto zostavu môže zdravý človek povedať :-).

Fotogaléria sériového Audi RS6:AUDI RS6 AVANT HOFELE DESIGN


Audi RS6 Avant Hofele Design
U Hofele sme zvyknutí na kadejaké varianty úprav a ich vzájomné kombinácie. Dovolím si povedať, že táto firma sa vo svojom obore naozaj vyzná a jej produkty sú zhmotnením kvality a precíznej práce, ktorá je kombinovaná s trefnou myšlienkou a nápadom. A práve z toho vychádza aj dnešná novinka, ktorou nie je nič iné, ako predný nárazník a disky, určené práve pre toto auto.

Dizajn tohto nárazníka je podľa mňa naozaj geniálny a perfektne sekne charakteru tohto auta. Samotný nárazník tvorí jeden celok s prednou maskou chladiča, pričom celý tento celok je charakteristický chrómovým lemovaním. Na maske sa hrdo vyníma štvorica kruhov symbolizujúcich značku Audi a po boku loga je umiestnené označenie RS s výrazným červeným obdĺžnikom. Pod čírymi prednými svetlometmi sa v podobnom dizajnovom ponímaní nachádza dvojica otvorov s integrovanými hmlovými svetlami. Po bokoch nárazníka je umiestnená ešte štvorica žiabrovitých otvorov, ktorých úlohou je privádzať vzduch k predným brzdám. Krásnym spestrením tejto parády je ešte decentný stredový difúzor s dvojicou bočných spojlerových líšt. Treba ešte spomenúť, že výplň všetkých otvorov môže byť dvojaká, konkrétne mriežka v tvare navzájom kolmých priečok alebo v tvare včelieho vosku. Tak či onak, výsledok stojí naozaj zato.

Celkový dizajn je ešte podgurážený 10-lúčovými Largo-RS diskami od firmy Hofele, s rozmerom 18-palcov.

Fotogaléria Audi RS6 Avant Hofele Design:Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Staršie recenzie o Hofele Design produktoch:

Hofele Design Hofele Design


Čo poviete na úpravu Audi RS6 Avant od nemeckého úpravcu Hofele Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21438x    hodnotenie: 89/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt