support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi RS6 Avant Performance – rodinné combi, ktoré to zvládne za 3,7s na 100km/h logo audi

Audi RS6 Avant Performance – rodinné combi, ktoré to zvládne za 3,7s na 100km/h

13.Nov.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi púšťa do sveta nového člena rodiny RS, konkrétne ide o vylepšenú Audi RS6 Avant s prívlastkom Performance. Ten nahrádza doteraz používané označenie Plus. Aj táto novinka je totiž určená pre tých, ktorý chcú mať v garáži viac, než ponúka "štandardná" RS6. Vylepšení je samozrejme hneď niekoľko a popri prepracovanej technike sa môžete tešiť aj na dynamický dizajn a dravý výraz.

Audi RS6 Avant je výbornou voľbou ak potrebujete auto s veľkým kufrom a zároveň sa nechcete vzdať skutočne športovej jazdy so všetkým, čo k tomu patrí. Pre niekoho je to možno bizarná kombinácia, no na predaje Audi RS6 Avant sa automobilka sťažovať nemôže. Pre ešte náročnejších pripravila edíciu Performance, v rámci ktorej boli hranice tohto rýchleho kombi posunuté ešte o kúsok ďalej.

V Audi pri RS6 Avant Perfomance mysleli aj na spotrebu


Pod svojou prednou kapotou ukrýva Audi RS6 Avant Performance benzínový agregát 4.0 TFSI. Pravdaže, o skrývaní môžeme hovoriť len do doby, kým nepošteklíte plynový pedál. Potom sa totiž ozve poriadny hukot. Po drobných úpravách sa z tohto motora podarilo vydolovať ešte o 45 koní viac oproti štandardnej RS6 a tak sa novinka môže pochváliť maximálnym výkonom 605 koní. V praxi sa to prejavuje okrem iného aj rýchlejším šprintom z 0 na 100 km/h, ktorý vylepšená RS6 Avant zvládne už za 3,7 sekundy, čo je o 2 desatiny lepší výsledok v porovnaní s verziou bez prívlastku Performance.

audi rs6 avant performance

Automobilka sa nezabudla pochváliť, že verzia Performance dosahuje takmer rovnakú spotrebu ako štandardná RS6 Avant a to najmä vďaka vylepšenému systému vypínania valcov COD, kedy je do práce počas bežnej jazdy zapojená len štvorica valcov. Samozrejme, v momente ako viac šliapnete na pedál, zvyšok sa veľmi ochotné pridá. Hoci o spotrebu pri športových verziách príliš nejde, spomeňme, že podľa oficiálnych údajov je predstavuje kombinovaná spotreba iba 9,6 l/100 km. Dodajme, že motor spolupracuje s 8-stupňovou prevodovkou Tiptronic a samozrejmosťou je tiež pohon Quattro.

audi rs6 avant performance

Audi RS6 Avant Performance spoznáte navonok podľa väčších otvorov v nárazníku a mierne upraveného difúzora. Vizuálne úpravy sú však vcelku nenápadné. Záverom už iba dodajme, že v Nemecku začína RS6 Avant Performance s cenou 117 000 eur.

audi rs6 avant performance

audi rs6 avant performance

audi rs6 avant performance

audi rs6 avant performance

RS 6 Avant performance a RS 7 Sportback performance:Váš názor na Audi RS6 Avant Performance ? Hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3905x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt