support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi RS5-R - športové kupé s výkonom 470 koní od ABT Sportsline logo audi

Audi RS5-R - športové kupé s výkonom 470 koní od ABT Sportsline

13.Jan.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak sa do úprav ostrého kupé Audi RS5 pustia odborníci z ABT, nemôže to dopadnúť zle. Naopak, ABT RS5-R zožal veľké ovácie publika a podľa čitateľov časopisu Auto Bild sa dokonca stal športovým kupé roka v kategórii Coupé Tuning. Kto má rád karbón, poriadny zvuk motora a výkon, ktorý vás zatlačí do sedadiel, tomu sa ABT RS5-R určite bude páčiť.

Tuningová firma z nemeckého Kempenu aj v uplynulom roku zažiarila a potvrdila, že v rámci svojho segmentu jednoznačne patrí medzi špičku. Spoločnosť vyrukovala v roku 2013 s viacerými novinkami, no jedna z nich zožala nevídaný úspech. Audi RS5-R sa na tuning show v Essene stala doslova miláčikom publika a zvíťazila v ankete Auto Bildu v kategórii „Coupé Tuning“. My samozrejme nemôžeme takto úspešný exemplár prehliadnuť a pozrieme sa na tom, čím si RS5-R od ABT získala takú obľubu.

ABT RS5-R: upravené kupé je príkladom vyváženého tuningu


Zvonka spoznáte ABT RS5-R podľa karbónových aerodynamických doplnkov, ktorými sa tento model výrazne približuje profesionálnym pretekárskym špeciálom. Spomeňme najmä predný nárazník s presne tvarovanými aerodynamickými lištami, zväčšené výduchy, prepracovanú kapotu a výrazný difúzor v zadnej časti. Zadnej časti nechýba ani nastaviteľný karbónový spojler. Ďalej môžeme hovoriť o krytoch spätných zrkadiel, bočných „žraločích“ žiabrach a športovo tvarovaných prahoch. Nemenej zaujímavo pôsobia 20-palcové čierne disky z dielne ABT.

Podľa zovňajška by ste čakali možno výraznejšie výkonnostné zmeny, no tie neboli až tak potrebné. Audi RS5 má pod kapotou 4.2-litrový osemvalec so sériovým výkonom 450 koní. Po úpravách elektroniky sa pohonný agregát dokáže postarať o výkon 346 kW/470 koní. Šprint z 0 na 100 km/h zvláda ABT RS5-R už za 4,3 sekundy a maximálna rýchlosť činí až 290 km/h. Jednou z najväčších predností tohto vozidla je jeho technická vyváženosť. Okrem samotného zvýšenia výkonu sa totiž venovali úpravcovia aj podvozku a riadeniu, pričom výsledkom majú byť omnoho lepšie jazdné vlastnosti v porovnaní s bežnými Audi RS5.

Viacero zmien sa odohralo aj v interiéri, kde sa tiež posunul tento model bližšie k profesionálnym športiakom. Vnútri pribudla dvojica škrupinových sedadiel ABT, palubnú dosku pokrýva alcantara s ozdobným červeným obšitím a rovnaký materiál pokrýva aj trojramenný športový volant. ABT RS5-R stojí na pomedzí medzi ostrým kupé a profesionálnym športiakom, ktorého hlavnou doménou budú okruhové jazdy. Aj to je zrejme jeden z dôvodov, prečo tento exemplár zožal taký úspech.

audi rs5r abt sportsline

audi rs5r abt sportsline

audi rs5r abt sportsline

audi rs5r abt sportsline

audi rs5r abt sportsline

audi rs5r abt sportsline

ABT Sportsline AUDI RS5-R vo fotogalérii:


Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na úpravu auta AUDI RS5 R z dielne od ABT Sportsline?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3959x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt