support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi (R)S5 3.0 TFSI V6 od Senner Tuning - zvýšený motorový výkon a pridaný karbón logo audi

Audi (R)S5 3.0 TFSI V6 od Senner Tuning - zvýšený motorový výkon a pridaný karbón

01.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Krásne a čisté línie upravenej Audi S5 pôsobia veľmi atraktívne a už na prvý pohľad vám bude jasné, že máte dočinenia s poriadne výkonným autom. Nemecká spoločnosť Senner Tuning sídliaca blízko Frankfurtu odhalila svoju predstavu dokonalej Audi S5. Ukázali nám tuning vo svojej najčistejšej podobe a perfektne vyzerajúci zovňajšok je toho všetkého iba začiatkom. Všetko to, čo spomíname v nadpise má a bez akýchkoľvek kompromisov. Presvedčí vás o tom už hneď pri prvom stretnutí.

Audi S5 od Senner Tuning z diaľky pripomína model RS5


Nemecké tuningové štúdio si najnovšie zobralo na mušku Audi S5, ktorej sa pokúsilo dopriať viac výkonu a lepší vzhľad. Inšpiráciu našli úpravcovia vo vrcholnej verzii RS5, čo je viditeľné už na prvý pohľad. Na svojho výkonnejšieho súrodenca sa tento exemplár v mnohom podobá, pri pohľade spredu si môžete všimnúť originálnu masku RS5, kým pri pohľade na zadnú časť vám model RS5 budú pripomínať najmä koncovky výfukového potrubia a zadný spojler. Bočné prahy a zadný nárazník sú doplnené o karbónové lišty, ktoré len zvýrazňujú športové ambície tohto modelu. Častí vyrobených z tohto kompozitného materiálu nájdete samozrejme viac, vďaka čomu sa podarilo ušetriť pár kilogramov z celkovej hmotnosti. Vzhľad tejto divokej krásky dotvárajú 20-palcové športové disky Work VS-XX z ľahkej zliatiny, nezabudlo sa ani na poriadne športové obutie, tým sú pneumatiky Vredestein Ultra Sessanta s rozmermi 245/30 vpredu a 295/25 vzadu.

Senner Tuning doprial Audi S5 poriadnu dávku koní navyše


audi s5 senner tuning

V Senner Tuning ale mysleli aj na detaily, určite ste si všimli napríklad emblém automobilky v čiernom prevedení, či bočné označenie, ktoré naznačuje prepĺňanie kompresorom. Týmto nezameniteľným odkazom sa dostávame už k technickej stránke tohto športového kupé z Ingolstadtu. Tu je rozhodne čo obdivovať. Po otvorení kapoty uvidíte masívny 3.0-litrový benzínový šesťvalec, ktorý však namiesto turbodúchadla disponuje mechanickým kompresorom. Úprava prepĺňania a ďalšie zásahy do pohonného agregátu v podobe optimalizácie elektronickej riadiacej jednotky, či vylepšenia nasávania sa postarali o veľmi slušné zvýšenie výkonu. Je to presne 100 koní čo pribudlo do už tak dosť rozbesneného stáda – Audi S5 po úpravách v Senner Tuning sa môže popýšiť maximálnym výkonom 429 koní, zmenila sa aj krivka krútiaceho momentu, ktorej vrchol je teraz pri hodnote 501 Nm. Dodajme ešte, že aby priestor pod kapotou vyzeral lepšie už na prvý pohľad, úpravca sa postaral aj o štýlový karbónový kryt motora.

audi s5 senner tuning

Na zozname technických vylepšení nájdeme ďalej upravenú štvordielnu výfukovú sústavu, pri ktorej sa tvorcovia inšpirovali predovšetkým verziou RS5. Nechýba ani nový katalyzátor a klapky, vďaka ktorým má Audi S5 ešte krajší zvukový prejav. V sériovom prevedení neostal ani podvozok, kde pribudla kompletná sada tlmičov KW, ktorá poskytuje široké možnosti konfigurovania. Majiteľ si tak bude môcť jednoducho nastaviť nielen svetlú výšku ale napríklad aj tuhosť pružín.

audi s5 senner tuning

Po otvorení dverí a nastúpení sa ocitnete v úžasne spracovanom interiéri, ktorý vám pripomenie, že cena úprav sa zrejme nebude držať pri zemi. Vôkol seba uvidíte špičkovo spracovanú kožu Nappa v čierno-červenej farebnej kombinácii, karbón a pred sebou budete mať športový volant pochádzajúci z Audi R8. Celkový efekt dotvárajú exkluzívne karbónové obklady, ktoré nechýbajú na paneloch dverí, či na povrchu stredovej konzole. Ak si chcete počas jazdy pustiť film, umožní vám to zabudovaný multimediálny prehrávač s DVD mechanikou. Táto Audi S5 je teda po každej stránke pripravená postarať sa o vašu zábavu. Ak ste si už teraz zamilovali, vedzte, že jej cena je len tesne pod hranicou 100 000 eur a to ešte hovoríme o sume bez dane...

audi s5 senner tuning

audi s5 senner tuning

audi s5 senner tuning

audi s5 senner tuning

audi s5 senner tuning

senner tuning logo

Nemecká firma Senner Tuning bola založená v roku 2002 a od tej doby sa špecializuje na kvalitné úpravy automobilov rôznych značiek, pričom ich záber je vskutku široký. Firma sa venuje najmä individuálnym úpravám a od svojho vzniku spravila obrovský pokrok, v súčasnosti sa chce prebojovať medzi európsku špičku v rámci svojho segmentu. Ich úpravy by sme mohli charakterizovať ako decentné avšak veľmi účinné, tvorcovia obvykle hľadajú harmonické spojenie vysokého výkonu, a atraktívneho vzhľadu s požiadavkami zákazníka.

Aký máte názor na celkový vzhľad auta AUDI S5 v "kompletke" od Senner Tuning ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Senner Tuning, tak navštívte našu podstránku:

SENNER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4276x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt